Qualcomm Snapdragon 850'yi duyurdu.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Katılım
2 May 2018
Mesajlar
589
Beğeniler
576
Puanları
93
#1
1528226195888.png
Qualcomm, her zaman bağlı Windows 10 PC'ler için tasarlanmış yeni bir işlemci olan Snapdragon 850'yi duyurdu. Bunlar, şirketin Snapdragon mobil yongalarını kullanan ve böylece LTE bağlantısı ve uzatılmış pil ömrü gibi akıllı telefon benzeri özelliklere sahip PC'lerdir. Qualcomm, Samsung'u bir müşteri olarak doğruladı, yani gelecekte her zaman bağlı bir PC'yi bekleyebiliriz.

Qualcomm, Snapdragon 850'nin ikinci LTE bağlantı hızlarında 1.2 gigabit ve 25 saate kadar sürekli kullanımı destekleyeceğini söyledi. Bu, çok günlük pil ömrüne neden olur. Karşılaştırma yapıldığında, ilk Snapdragon 835 destekli dizüstü bilgisayarlar, 20 ila 22 saat arasında dayanıklılığa sahiptir. Çipin, önceki nesillere kıyasla yüzde 20'lik performans artışı ve 3X AI performansını desteklediği söyleniyor.

Çip aslında bir Samsung Galaxy S9 gibi son teknoloji Android cihazlarda bulunan çip bir Snapdragon 845, ancak biraz daha iyi hale getirildi, böylece PC'lerde kullanım için uygun. Snapdragon 850 akıllı telefonlarda kullanılmayacak.

Çipin nasıl yükseltildiğinin henüz belli değil, ancak dizüstü bilgisayarlarda daha rahat termal / gç kısıtlamaları göz önüne alındığında, biri için saat hızında bir artış bekleniyor.

Bununla birlikte, yeni çip Snapdragon 845, bir Adreno 630 GPU, 10nm üretim süreci ve şirketin cihaz üzerinde makine öğrenimi için sözde AI Engine olarak aynı Kryo 385 çekirdeğine sahip.

Snapdragon yongaları tarafından desteklenen her zaman bağlı PC'ler ilk kez bu yılın başlarında Snapdragon 835'i kullandı. Snapdragon 850'nin aksine birçok akıllı telefon bu çipi kullanıyordu.

Qualcomm'a göre, çip tarafından desteklenen Windows cihazları bu yıl içinde sunulacak. Samsung'un Snapdragon 850'yi kullanarak bir bilgisayar yapacağını bilsek de, Microsoft ve Dell'in çip tarafından desteklenen katlanabilir akıllı telefon / dizüstü bilgisayar melezlerini serbest bırakmayı planladıkları da önceden söylendi.

Asus, Lenovo ve HP'nin şu anda var olan Snapdragon 835 işlemcisini kullanan piyasadaki her zaman bağlı Windows 10 PC'leri var.

Kaynağı görüntülemek için tıklayın...
 
Üst
stat counter