QKZ ZN1 Kulaklığı Nasıldır? Kullanım Deneyimi!

Bu konuyu okuyanlar

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Merhaba dostlar.

Yaklaşık 2 haftadır kullandığım ve ülkemizde pek bilinmeyen bir kulakliktan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle kulaklığın öne çıkan detayı çift sürücü bulundurması. Bass ve tiz için ayrı sürücüler var ve bunlar ayrı ayrı çalışarak hi-fi kalitesinde ses kalitesi sunmayı amaçlıyor.

Peki gerçekten böyle mi?

Nispeten.. Kulaklığın iyice yanmasını istedim ve yüksek seste bol bass ve tizli müzikler dinledim. Yorumum şu,

- Bass performansı muazzam. Baya iyi ve gerçekten kafanızın içinde hissediyorsunuz. Özellikle kulaklıklar yanınca eq ayarlarından bass açmadiginizda bile çok kuvvetli şekilde bass vuruyor. Bazı müziklerde rahatsız edici derecede ön planda kaldığını belirtmek isterim.
- Tiz sesler için koyulmuş sürücü biraz zayıf. Kaybolmasa da çok geride kalıyor. Ama kötü değil, tatmin ediyor.
- Ergonomisi güzel, içinden küçük orta ve büyük boy olmak üzere üç farklı silikon çıkıyor. Büyük silikonlari kullanıyorum. Kulağımda ağrı yapmıyor ama kulağa pek oturmuyor. Özellikle yürürken sürekli kulağa oturtmak gerekiyor. Ses yalıtımı ise orta halli. Ne çok iyi ne çok kötü.
- Mikrofonunu denemedim ama üstünde var. Ağıza uzak kaldığı için elle tutmak gerekiyor.
- Kumandasında tek menü var ve Huawei telefonumda bütün işlevler çalışıyor. Spotify'da müzik geçişleri çalışıyor.
- Jak girişi yan şekilde yapılmış. Jak girişi altta olan telefonlarda biraz rahatsız edici oluyor, misal benim telefonum gibi :)
- Sürücü dışında malzeme kalitesi vasat. Kablosu adi plastikten yapılmış ve çok fazla dolanıyor. Sürücülerin olduğu parça ise saydam ince bir plastikten yapılmış. İçi görünüyor ve çok adi duruyor.

Fiyatının hakkını veren güzel bir kulaklık. Tavsiye ederim.

Yorumlamam bu kadar. Resimleri yarın ekleyecegim. Linki aşağı bırakıyorum.

Kulaklık QKZ ZN1 Orijinal 3.5mm Mikrofon Ile Kulak Kulaklık HIFI Stereo Kulaklık Süper Bas Gürültü Izole fone de ouvido
Earphone QKZ ZN1 Original 3.5mm in Ear Earphones With Microphone HIFI Stereo Earphones Super Bass Noise Isolating fone de ouvido-in Earphones & Headphones from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group to Clipboard
(from AliExpress Android)

Rawkid

Reaksiyon puanı
84
Bence çok uygun almak bile istedim aslında şuan peki sen kullanıyor ve memnun musun ? veya kullanıyorsan kaç aydır kullanıyorsun ?

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316

Bu da bir kaç resim.