Pyhton ile Python çalıştırma

Bu konuyu okuyanlar

kanalistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar,
Python programlarını çalıştırmak için kullandığım Debian/Linux bir sunucum var. Bu sunucuda çalıştırmam gereken bazı Python dosyaları var, bu programlar çalıştıktan sonra bazen 5 dk, bazen 2 saate kadar işlem yapıyor. İşlem bitince de kendilerini kapatıyorlar. Bu programları 7/24 işlem halinde tutmak için kapandıkları zaman tekrar çalıştırmam lazım. Bu işlemi yapabileceğim Python kodu var mıdır? Eğer varsa önce bu Python programını çalıştıracağım, daha sonra ise bu program diğerlerinin belli zaman aralıkları ile çalışıp çalışmadıklarını test edecek ve eğer kapanmışlarsa tekrar başlatacak. Bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Yardımlarınızı bekliyorum.
İyi akşamlar.

Toughwolf

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Eger ayni programi yeniden calistircaksan neden recursive bir sekilde programi calistirmiyorsun? Zamanlanmis gorev olarak kullancaksan crontabi kullanabilirsin. Crontab hakkinda bilgi. Python ile crontab olusturmak icin pyton crontab apisini kullanabilirsin.

kanalistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Eger ayni programi yeniden calistircaksan neden recursive bir sekilde programi calistirmiyorsun? Zamanlanmis gorev olarak kullancaksan crontabi kullanabilirsin. Crontab hakkinda bilgi. Python ile crontab olusturmak icin pyton crontab apisini kullanabilirsin.
Toughwolf, cevabın için teşekkür ederim. Yalnız daha önce crontab modülünü kullanmadım. Modül yüklendikten sonra python programının çalışıp çalışmadığını nasıl kontrol edebilirim?ve sonuca göre nasıl tekrar root olarak çalıştırabilirim?İnternette araştırma yaptım, crontab genel olarak çalışacak programları zamanlamak için kullanılıyor. Benim istediğim gibi de kullanabilir miyim? Konu hakkında bilgin varsa, cevabını bekliyorum.
İyi ggünler,