Putio ile Bedava Seed

Bu konuyu okuyanlar

Nikmikyok

Asistan
Reaksiyon puanı
1

İnternetteki herhangi bir dosyayı -ki buna rapidshare ve torrent dosyaları da dahil- sizin yerinize çok hızlı bir şekilde indirerek çevrim içi olarak kullanmanızı sağlıyor. Belirli kotalarda ücretli bir servis olan put.io'u eminim ki çok beğeneceksiniz.

putio ismiyle hayatımıza giren put.io adresi hakkında şu aralar pek detaylı bilgi bulunmamasını göz önüne alarak size sistem hakkında birkaç bilgi vereceğim.

Put.io aslında yeni nesil bir harici disk. Evimize aldığımız, yanımızda taşıdığımız harici diskin internete yüklenmiş şekli. Daha önce birçok örneğiniz gördüğümüz, dosyalarınızı internette saklamaya yarayan bir site.

Site ilk aşamada birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı.

Peki nasıl çalışır. Hemen anlatayım. Örneğin Rapid Share üzerinde bir film buldunuz. Legal yada İllegal yollarla eklenmiş. Fark etmez. Normalde bu film için 7 link verilmiş ve indirmeniz ortalama bir bilgisayar bağlantısı olan kişi için 40 dakika ile 2 saat arasında değişiyor. Ama siz bu filmi bilgisayarınız yerine Put.io adresine indirmek isterseniz 4-5 dakika falan sürüyor.

Putio'ya torrent eklemek çok kolay. torrent dosyasını putio'ya yüklüyorsunuz. putio kendisi indiriyor.

Şimdilik sadece 1 gb boş alan veriyor. Referans linkiyle üye olursanız 350mb daha kazanabiliyorsunuz.

Kayıt link:
http://put.io

Referans Link:
https://put.io/r/1E62

Gördüğüm hız :D
94021213313922822003.png

Konu alıntıdır. Referans linkten 3-4 kişi daha üye olsa 3.5 GB oluyor ama normal linktende üye olabilirsiniz size kalmış umarım işinize yarar. Torrentde Ratio 1.2 görünce seed etmeyi kesiyo. 3.5 Gb den sonra alanınızda hiç birşekilde artış olmuyor.

K A Y N A K

black-hawk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Paylaşım için çok saol çok işime yaradı varmı böyle başka site ?

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Güzelmiş gerçekten referans dan üye oldum teşekkürler.

netload ile denedim olmadı

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Ben geçen gün üye oldum. Kendi referansımdak ek olarak tekrar üye oldum sallama mail ile, daha sonra tekrar denerim. :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
ilk önce put.io'dan sonra bilgisayarımdan başlattğım 698 MB'lık torrent'i bilgisayarım daha hızlı indirdi :D İlginç :D Hatta şunu yazdığım sıra put.io indiricem diye hala yırtınıyo :D

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
ilk önce put.io'dan sonra bilgisayarımdan başlattğım 698 MB'lık torrent'i bilgisayarım daha hızlı indirdi :D İlginç :D Hatta şunu yazdığım sıra put.io indiricem diye hala yırtınıyo :D

İndirmek değilde o an için çok indirilen bir torrenti bilgisayar kapansa da seedde tutmak için kullanılabilir. :) 3.5 gb dan yukarı olmuyosa beleş onu yapana kadar çakma üyelik açmam lazım herhalde. :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
İndirmek değilde o an için çok indirilen bir torrenti bilgisayar kapansa da seedde tutmak için kullanılabilir. :) 3.5 gb dan yukarı olmuyosa beleş onu yapana kadar çakma üyelik açmam lazım herhalde. :)

Aynen seedbox olarak kullanmaya birebir :) Öbür türlü sanırım ihtiyacım yok :)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Aynen seedbox olarak kullanmaya birebir :) Öbür türlü sanırım ihtiyacım yok :)

İndirme amaçlı da oradaki bir filmi üniversite gibi yasaklı yerlerden indirmek için kullanılabilir. Bir de hotfile, rapidshare gibi sitelerden de indirmek için kullanılabilirmiş galiba.

black-hawk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
torrenti indirip seed etmeye başlıyo burya kadar güzel ama 1.2 ratio dan sonra seed etmiyo acaba seed etmeye devam etmesi için bir ayar varmı ?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
İndirme amaçlı da oradaki bir filmi üniversite gibi yasaklı yerlerden indirmek için kullanılabilir. Bir de hotfile, rapidshare gibi sitelerden de indirmek için kullanılabilirmiş galiba.

Yasaklı net gibi bir sıkıntım yok da hotfile ve rapidshare kullanan da kalmadı ki. Bütün uploadlar saçma sapan dosya sunucularında...

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
1:1 Ratio yakaladıktan sonra devam etmiyor diye biliyorum.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Şimdi ben üye oldum referans link ile. 1,34 Gb alan verdi. Sonra oraya torrent dosyası eklemesini ve benim adıma indirmesini sağlamaya çalıştım; ama olmadı. Ben bir şeyleri yanlış mı anladım ? Nasıl oraya torrent ekleyip seed yapmasını sağlayacam ?

black-hawk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
indirdikten sonra 1.2 ratio dan sonra bitiriyor herhalde paralı kullanımda sınırsız oluyor...

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
referans linkini nereden buluyoruz?

Şimdi ben üye oldum referans link ile. 1,34 Gb alan verdi. Sonra oraya torrent dosyası eklemesini ve benim adıma indirmesini sağlamaya çalıştım; ama olmadı. Ben bir şeyleri yanlış mı anladım ? Nasıl oraya torrent ekleyip seed yapmasını sağlayacam ?

her torrent sitesini kabul etmiyor,extratorrent oldu ama

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
ben onu demedim,kendi referans linkimi nereden bulacağım?

MrtKrt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ref den üye oldum. Ama bana da 350 mb verdi anlamadım işi :)

Nikmikyok

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar benim ref. linkinden üyelik almayabilirsiniz 3.5 GB oldu. üye olanlara teşekkür ederim.
Ratio 1.2 den sonra seed etmiyor ve seed etmesi için hiçbir yol bulamadım. kendi ref. linklerinizi paylaşıp üye olmanız sizin faydanıza. :) Ref.den üye olunca da evet 350 mb verir direk.

bizeekadar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar referans lazım acil olarak gönderebilir misiniz?

Son mesajlar