Pup.optional.legacy adlı virüsten nasıl kurtulurum?

Bu konuyu okuyanlar

AltugAydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar şu aralar hep şu virusu gördüm bilgisayarımda hangi programla kaldırabilirim yardımcı olun lütfen..Hiç bir virüs koruyucusu gözükmüyor diyor sorun yok diyor ama,adwcleaner gösteriyor.Yanlışmı gösteriyor siliyorum temizle diyorum gitmiyor bide.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Öncelikle Adwcleaner'in rapor görüntüsünün çıktısını buraya aktarır mısın? bu kod yoluyla daha sağlıklı olur fakat ekran görüntüsü şeklinde de yollayabilirsin.

AltugAydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Şimdilik atamamda ne yapmam gerekiyor silmek için

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
Pup malwareleri genel olarak Temp Files'larda karşımıza çıkmayı severler, bu nedenle;
Bilgisayarı Safe Mod'a al (Yani Güvenli Mod'a) sonra C:>Users>admin>AppData>Local> yollarını takip et ardından Adwcleanerin enfekte olarak belirttiği tarayıcının User Data'sına ulaş ya da yazılım sana hangisinin etkilendiğini gösteriyorsa bu dosyaların hepsini yok et. Ardından Win+R ile çalıştıra ulaş oraya "%temp%" komutunu tırnaksız ver enterla buradaki Temp (Gereksiz) içeriği sil. Şimdi hangi tarayıcıları kullanıyorsan bunların eklentiler kısmına gir ve kullanmadığın ne varsa devredışı bırak onlarda silinsin. Bütün bunları yaptıktan sonra Pc'ni yeniden başlat ve bir Antivirüs'e sahipsen derin tarama gerçekleştir.

AltugAydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
dediğiniz herşeyi denedim olmadı.bu arada bu pup denen şeyin bilgisayara ne zararı var ?

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
Şurada Pup virüsü hakkında bilgi edinebileceğin bir konu mevcut.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Araçlar > Günlük dosyaları yolunu yolunu takip ederek bilgisayarınızdaki hangi yazılımların "zararlı" olarak sınıflandırıldığına bakın ve burada paylaşın veya yeni bir tarama gerçekleştirin ve tarama sonucu oluşacak metin dosyasını buradan paylaşın. Ne ile uğraştığımızı bilelim. ;)