PUBG Nasıl Kendimi Geliştiririm?

Bu konuyu okuyanlar

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
PUBG'de önümdeki adamları vuramıyorum neden ?

Savaş modunda herkesi öldürebiliyorum ama oyunda adamları öldüremiyorum.

(59 Saat oynamam var :D)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Not : Oyunda derken battle royale modu.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Sürekli olarak oynaman gerekiyor, bir süreden sonra zaten el alışkanlığı olacak. Kendine kesinlikle bir taktik geliştirmen gerekiyor, geliştirmiş olduğun taktik üzerinden oyununu oynaman gerekiyor. Oyun içerisinde kamp kura kura adam öldürmeyi düşünüyorsan en kötü taktiklerden bir tanesidir. Sonunda kesin ölüm var. :)

PUBG kütüphanemde olmasına rağmen oynayamayanlardanım, ama çok iyi bir izleyiciyim..

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Öncelikle oyunu ortalama bir şekilde oynatabilecek bir sisteme sahip olmasılın.
Yani en düşük ayarlarda oynanacak bir oyun değil maalesef :)
Doku, gölge, rötuş kalitesini olabildiğince düşür.
Kenar yumuşatma, uzaklık mesafesini ve çözünürlüğünü yükselte bildiğin kadar yükselt, bu karsıdaki adamları daha kolay görmene yarayacaktır fakat doku kalitesini düşürdüğün anda çalıların içine saklanmış adamları ağaçların yapraklarının arkasında kalan adamları görmen oldukça zorlaşacaktır.
Bu yüzden dokuyu orta ayarlara çekebilirsin.
En önemlisi ekran ölçeği bu ayarı çekebildiğin kadar sona çek ki oyunda ne oluyor ne bitiyor adam akıllı görebilesin.
Bazı oyuncular oyunu sırf oynuyorum demek için bu ayarı düşürüyorlar ve her yer bulanık olduğu için hiç bir şey göremiyorlar.
Sonuç olarak da lobiye daha erken dönüyorlar :D

Aim ve spray'de sorunların varsa steam üzerinde bu tür şeyleri geliştire bilmen için farklı farklı uygulamalar var fakat oyunu oynayarak geliştirmen daha sağlıklı olur. Şöyle bir de ayrıntı var hassasiyet ayarlarını kesinlikle kendine göre ayarlamalısın bu da senin oyunu oynayış şekline göre değişir.

Oyun içinde ise nasıl oynayacağını kesinlikle seçmen lazım, squad modunda bireysel takılacaksan atlayacağın yerler kesinlikle safe bölgeler olmalı çünkü her ne kadar iyi olursan ol oyun başı 4 v 1 de şans faktörü oldukça yüksek. Yani sen silah bulacaktım da pozisyon tutacaktım da derken karsı taraf senin üzerinde yapacağını çoktan yapıyor.

Paraşüt açmadan önce bölgeye ne kadar adam indir bakman gerek ve bu esnada takımınla iletişim halinde olmalısın.
Ses kasmak da oldukça önemli evde pusmuşken çekilen bombanın piminden bi haber olmak istemez ya da eve rushlayan oyuncuları birden karsında görmek istemezsin.

Aslına bakarsan anlatacak daha çok şey var :D

emir corleone

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Çok basit bir yöntem ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsin daha çok oyun oynayarak ve zannımca oyundan değilde sanki biraz heyecan var gibi anlatıklarında daha sakin olmaya çalış geri kalan her şey teker teker gelecek zaten

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Yeri geliyor 1-2 indirsek de genelde bende başta gidenler arasındayım en doğru yol bol bol oynayarak el alışkanlığı sağlamak olur herhalde

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Öncelikle oyunu ortalama bir şekilde oynatabilecek bir sisteme sahip olmasılın.
Yani en düşük ayarlarda oynanacak bir oyun değil maalesef :)
Doku, gölge, rötuş kalitesini olabildiğince düşür.
Kenar yumuşatma, uzaklık mesafesini ve çözünürlüğünü yükselte bildiğin kadar yükselt, bu karsıdaki adamları daha kolay görmene yarayacaktır fakat doku kalitesini düşürdüğün anda çalıların içine saklanmış adamları ağaçların yapraklarının arkasında kalan adamları görmen oldukça zorlaşacaktır.
Bu yüzden dokuyu orta ayarlara çekebilirsin.
En önemlisi ekran ölçeği bu ayarı çekebildiğin kadar sona çek ki oyunda ne oluyor ne bitiyor adam akıllı görebilesin.
Bazı oyuncular oyunu sırf oynuyorum demek için bu ayarı düşürüyorlar ve her yer bulanık olduğu için hiç bir şey göremiyorlar.
Sonuç olarak da lobiye daha erken dönüyorlar :D

Aim ve spray'de sorunların varsa steam üzerinde bu tür şeyleri geliştire bilmen için farklı farklı uygulamalar var fakat oyunu oynayarak geliştirmen daha sağlıklı olur. Şöyle bir de ayrıntı var hassasiyet ayarlarını kesinlikle kendine göre ayarlamalısın bu da senin oyunu oynayış şekline göre değişir.

Oyun içinde ise nasıl oynayacağını kesinlikle seçmen lazım, squad modunda bireysel takılacaksan atlayacağın yerler kesinlikle safe bölgeler olmalı çünkü her ne kadar iyi olursan ol oyun başı 4 v 1 de şans faktörü oldukça yüksek. Yani sen silah bulacaktım da pozisyon tutacaktım da derken karsı taraf senin üzerinde yapacağını çoktan yapıyor.

Paraşüt açmadan önce bölgeye ne kadar adam indir bakman gerek ve bu esnada takımınla iletişim halinde olmalısın.
Ses kasmak da oldukça önemli evde pusmuşken çekilen bombanın piminden bi haber olmak istemez ya da eve rushlayan oyuncuları birden karsında görmek istemezsin.

Aslına bakarsan anlatacak daha çok şey var :D
Mouse'un kaliteli olsun.

Bol antrenman...
Mouse'un kaliteli olsun.

Bol antrenman...
Bu dediklerinizin hepsini uygulayacağım cevabınız için çok teşekkür ederim.

Birde birşey daha diyeceğim adamlara ses vermiyorum ama adamlar yerimi biliyor hile midir yoksa tecrübe midir?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Dediğim gibi inerken görmüş olabilir daha önce sesini alıp seni takip etmiş olabilir silahının herhangi bir parçasını görmüş olabilir açık bıraktığın kapı ya da kırmış olduğun camda öyle :D

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Dediğim gibi inerken görmüş olabilir daha önce sesini alıp seni takip etmiş olabilir silahının herhangi bir parçasını görmüş olabilir açık bıraktığın kapı ya da kırmış olduğun camda öyle :D
Onlara çok dikkat ediyorum kapı kapalıydı cam kırık değildi eşya almamıştım atlarken başla yerden gelmiştim ve adamı izledim adam beni izlemiş duvardan ama hile değil gibi duruyordu.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Şöyle söyleyeyim anlladığım kadarıyla PUBG Steam veya PUBG Lite'dan bahsediyosun.
Söz konusu PUBG Steam ise hile olabilir kesin bir şey söyleyemem PUBG Lite'da henüz hile çıkmadı Allaha şükür :D

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Şöyle söyleyeyim anlladığım kadarıyla PUBG Steam veya PUBG Lite'dan bahsediyosun.
Söz konusu PUBG Steam ise hile olabilir kesin bir şey söyleyemem PUBG Lite'da henüz hile çıkmadı Allaha şükür :D
PUBG Lite oynayamayan kolsuzdur net.

Oyundaki herkes bot , sekme yok vb. vb. daha oyun çok kolay ben PUBG Steam'dan bahsediyorum. PUBG Lite oynayamayan kendine gamer demesin.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
PUBG Lite oynayamayan kolsuzdur net.

Oyundaki herkes bot , sekme yok vb. vb. daha oyun çok kolay ben PUBG Steam'dan bahsediyorum. PUBG Lite oynayamayan kendine gamer demesin.
İkisini de oynadım Spray olayı aşağı yukarı ikisinde de aynı, bot mevzusu sadece bronz küme de var diğer kümelerde aşırı az, aktif oyuncu sayısı azalınca bi miktar sağda solda çıkıyor ama oldukça az :)

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Maalesef anlattığın bot olayı yanlış ilk 3'de bile bot var.

PUBG ve PUBG Lite recoil,spray konusunda birsürü fark var.