PTT'ye vekalet bırakmak gibi bir olay mümkün mü? Kargomu arkadaşım teslim alabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

MCSSOCİAL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
41
Aliexpressten 2 adet ürün sipariş etmiştim fakat acil bir durum ortaya çıktı başka bir şehre gideceğim. Kargom geldiğinde bir arkadaşım gidip şubeden alabilir mi bunu nasıl ayarlayabiliriz? Bu arada kargam minumum 2 hafta sonra gelecektir. Ptt kargoları genelde kör oluyor sanki. Diğer kargo şirketleri gibi bilgilendirme falan yapmıyorlar, genelde ben arayıp soruyorum kargom şubeye geldi mi falan diye. O yüzden bu iş beni zorlayacak gibi.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Vekalet ile alabilir. Noterden bunun için 100 lira civarında bir ücret ödemen gerekir ki hiç gerek olduğunu zannetmiyorum. Senmiş gibi direk gidip alması daha kolay olur. PTT şubeleri çok fazla kimlik sorgulamıyor, kimliğim evde kalmış diyerek alabilir. Çok önemli bir durum ve bu şekilde alamazsa yine başka şehirden onun alması için noterden vekalet verebilirsin.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Aliexpress kargoları alıcı korumalı gönderilmezler. Tabi 100$ a kıyıp dhl gibi firmalardan kargo hizmeti satın almadıysanız.