PSU Throttling

Bu konuyu okuyanlar

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Daha önce upgrade yapmak istediğim bilgisayarın darboğaz sorununun psu'dan kaynaklanma ihtimalini merak ettim ve bu konuyu açmak istedim

System Properties:

Msi Twinfrozr Gtx750 Ti 2GB 128bit GDDR5;
Intel Quad Core2 Q8300;
Asus P5G41T-M LX DDR3 1333 Mhz LGA775;
4GB 1333Mhz DDR3 Ram;

bir de psum 300w markasını bilmiyorum kasa şuan elimde değil ama fotoğrafını çektirebilirim yarın.
yeterli diyen var en az 400-450w gerek diyen var. Daha önce ölçtüğümde ekran kartına binen yük miktarı %30-%40 bazen daha da düşük. Ayarları açtıkça kulanımın arttığını ama hala randımanlı ve performanslı olduğunu pek hissetmedim droplar azalıyor ama fps de düşüyordu. Fps'in o şartlarda yine o kadar düşük olmaması gerek. Kart orta seviye bir kart ve genel olarak oyunları medium ya da high bandında stabil çalıştırması gereken bir kart.
Anlamış değilim. Eğer psudan olduğunu düşünüyorsanız yeni bir psu alıcam bana @utkuversus Aerocool Kcas 600W 80 plus önerdi ama çok ses yapıyor diyenler var bu psu için. Psu önerilerinizi ve darboğazın neyden kaynaklandığını çözmem için yardımlarınızı bekliyorum. Palu ailesinden daha esrarengiz bir olay arkadaşlar. İyi Forumlar...

Edt: ilerde upgrade'i yine yapıcam sadece idare ederse ilk psu alıcam. Bu yüzden ileriye dönük psu önerin.

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Psu'nun üstünde 350w yazıyormuş. +12v1 ve +12v2 olarak iki kanaldan veriyor ve 264w olarak gözüküyor. mouse klavye ve kulaklık aydınlatmalı egzoz fan da aynı şekilde psu besleyemiyor heralde tekrar edit olarak yazmak istedim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

önerin için teşekkür ederim değerlendiricem. Bi de sen de psu dan kaynaklandığını düşünüyor musun ?

Son düzenleme: