PS4'ü HDMI Monitörüme Nasıl Bağlarım? Nasıl Ses Alırım?

Bu konuyu okuyanlar

bekolite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar. PS4 almayı düşünüyorum çok yakın zamanda. TV genelde meşgul olduğundan, alacağım PS4 ile şuan kullandığım bilgisayar arasında monitörümü dönüşümlü olarak kullanmak istiyorum. PS4 ile gelen HDMI kablosu ile direk görüntü alacağım bunu biliyorum fakat ses olayını nasıl çözerim? Halihazırda 2+1 ses sistemim var ama nasıl bağlarım hiçbir fikrim yok.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
hdmi ile monitöre görüntü verince seside monitörün kulaklık çıkışından ses alabilirsin ...
monitör ne marka,model?

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Selamlar. PS4 almayı düşünüyorum çok yakın zamanda. TV genelde meşgul olduğundan, alacağım PS4 ile şuan kullandığım bilgisayar arasında monitörümü dönüşümlü olarak kullanmak istiyorum. PS4 ile gelen HDMI kablosu ile direk görüntü alacağım bunu biliyorum fakat ses olayını nasıl çözerim? Halihazırda 2+1 ses sistemim var ama nasıl bağlarım hiçbir fikrim yok.
Ps4 kullanmadım ama onun kolunda kulaklık girişi vardı diye hatırlıyorum olmaZsa kulaklık takın

bekolite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hdmi ile monitöre görüntü verince seside monitörün kulaklık çıkışından ses alabilirsin ...
monitör ne marka,model?

HP 2311gt modeli. Bilgisayarın speaker'larını PS4'e bağlamanın yolu yok mudur? Kulaklıkla oyun oynamayı pek sevmiyorum da.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ps4'ü hdmi ile monitöre bağlarsan monitörde hoparlör varsa sesi verir 2.1'i de monitörün kulaklık çıkışına takarsan onunla dinlersin ayrıca ps4 kolunda combo jack var...

bekolite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geç cevap için kusura bakmayın bir süredir giriş yapamadım. Teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için.

ps4'ü hdmi ile monitöre bağlarsan monitörde hoparlör varsa sesi verir 2.1'i de monitörün kulaklık çıkışına takarsan onunla dinlersin ayrıca ps4 kolunda combo jack var...

Monitörde herhangi bir şekilde giriş yok. Bu nedenle @__kadıköyRAP__ 'ın dediği gibi dönüştürücü tarzı bir şey alacağız herhalde. Bilgisayarın sürekli bir şeyler istemesi sorunu deli etti artık beni.

Düzenleme: Şimdi gördüm, hoparlörün jakını PS4 koluna bağlayabiliyoruz yani?

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,339
Bir takım dönüştürücüler kullanarak ses alabilirsiniz

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Düzenleme: Şimdi gördüm, hoparlörün jakını PS4 koluna bağlayabiliyoruz yani?

Evet yapabiliyorsun. PS tuşuna uzun bas Ses/Cihazlar çıkacak ona gir sağda Kulaklığa çıkış ver ayarına gir Tüm Sesleri seç. İki kolun varsa birini ses almak için birini oynamak için kullanabilirsin. Oynadığın kola hoparlör bağlamak da olur ama hoş durmayacaktır.