Ps4 Remote Control Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Batuhan Baygül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamun Aleykum , bir sorunla Karşılaştım yeniyim kusura bakmayın.
Öncelikle Ben bir ps4 kullanıcısıyım Son Zamanlarda aldığım bir habere göre ps4 Remote Control Uygulaması ile Bilgisayar ve android cihazlara Görüntü Verebiliyor bende Ps4 ün "Remote Control" Uygulamasını Bilgisayarıma İndirdim Fakat Şu hata ile karşılaştım "Ps4 Sistemi Uzaktan Oynatma Cannot Be İnstalled On The Following Windows Versions"
Çözümü Bilen Varsa Derdime Deva Olsun Arkadaşlar Kurulumu Ekranında Dili seçtikten 2-3 Saniye sonra Bu hatayı Alıyorum, Cevaplarınızı Bekliyorum

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Windows sürümünün kaç?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Remote control en düşük sistem gereksinimi olarak 8.1 istiyor. Bu yüzden hata alıyorsun.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Sistemin orijinal Windows ise Windows 10 a ücretsiz yukseltebilirsin. Yükseltme sonrası remote control olayını kullanabilirsin.

Batuhan Baygül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sistemin orijinal Windows ise Windows 10 a ücretsiz yukseltebilirsin. Yükseltme sonrası remote control olayını kullanabilirsin.
Çok Teşşekürler 1 Sorum Daha Olacak,
Benim İnternetim TTNET anladınız ki İnternetimin 1 mb/s indirme hızı var bu hız ile bu program çalıştırılırmı
Birde Size Yardımınızdan Dolayı Bir oy /+ Rep benzeri Bir şey yollayabiliyor muyum ?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Dostum remote play özelliği internet hızına ihtiyaç duymaz. İnterneti kes ama ps4 ve pc aynı ağa bağlı olsun yine çalışır. Çünkü ps4 ekrandaki görüntüyü kodlayip internete yüklemiyor direk modem üzerinden aynı modeme bağlı olan pc üzerindeki programa gönderiyor. Yani problemsiz bir biçimde oynarsın.

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Çok Teşşekürler 1 Sorum Daha Olacak,
Benim İnternetim TTNET anladınız ki İnternetimin 1 mb/s indirme hızı var bu hız ile bu program çalıştırılırmı
Birde Size Yardımınızdan Dolayı Bir oy /+ Rep benzeri Bir şey yollayabiliyor muyum ?
Cevabı beğenebilirsin. Download ve upload yüksek olması gerek pingsiz oynamak istersen
Dostum remote play özelliği internet hızına ihtiyaç duymaz. İnterneti kes ama ps4 ve pc aynı ağa bağlı olsun yine çalışır. Çünkü ps4 ekrandaki görüntüyü kutlayıp internete yüklemiyor direk modem üzerinden aynı modeme bağlı olan pc üzerindeki programa gönderiyor. Yani problemsiz bir biçimde oynarsın.
Download ve upload çok önemli remote CONTROL için remote play internette arattım bir şey bulamadım. Görüntü aktarma ve orda oynama remote control diye biliyorum. Arkadaşın dediği de remote control herhalde.
(Bknz.PS4 Sistemini Uzaktan Oynatma Windows® PC / Mac)

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
En aşağı 5 mbps upload istiyor ki büyük ihtimalle arkadaşın uploadı karşılayamaz remote playi.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Cevabı beğenebilirsin. Download ve upload yüksek olması gerek pingsiz oynamak istersen

Download ve upload çok önemli remote CONTROL için remote play internette arattım bir şey bulamadım. Görüntü aktarma ve orda oynama remote control diye biliyorum. Arkadaşın dediği de remote control herhalde.
(Bknz.PS4 Sistemini Uzaktan Oynatma Windows® PC / Mac)
Dostum önemli değil. Tecrübeyle sabit. Hizli İnternete gerek yok. Sadece evde cihazları bağlayan bir ağa bağlanmış olama yeterli.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
İnternet hızları sadece aynı ağa bağlı olmadığın durumlarda geçerli. Arkadaş aynı ağa bağlı olacağı için İnternet hızı etkilemez.

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Modemim 125mbs bişey olurmu ?
Modemim 125mbs derken download hızını mı kastettin anlayamadım da? Eğer hız ise aynı modeme bağlandıktan sonra kayıpsız aktarım yaparsın, hıza gerek yok diyor Laz. Gerçi tecrübeyle sabit dediğine göre doğrudur. Eve gidince ben de deneyeceğim. İlk çıktığında benim internet zaten yetmez deyip önemsememiştim :).

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Modemim 125mbs derken download hızını mı kastettin anlayamadım da? Eğer hız ise aynı modeme bağlandıktan sonra kayıpsız aktarım yaparsın, hıza gerek yok diyor Laz. Gerçi tecrübeyle sabit dediğine göre doğrudur. Eve gidince ben de deneyeceğim. İlk çıktığında benim internet zaten yetmez deyip önemsememiştim :).
Download hızını kast etmedim. Modem ile pc arasında maç kaç mbps ilk veri akışı olabileceğini gösterir o veri. PC de olsam çok ayrıntılı anlatacağımda mobilden yazmaya üşeniyorum :)

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Download hızını kast etmedim. Modem ile pc arasında maç kaç mbps ilk veri akışı olabileceğini gösterir o veri. PC de olsam çok ayrıntılı anlatacağımda mobilden yazmaya üşeniyorum :)
Anlat başkan o zaman PC' ye girince, merak ettim :). Bir yandan internet hızının gereği yok aynı modemdeyse diyorsun, diğer yandan 125mbps yeterli diyorsun. Pek anlam çıkaramadım bu işten ne yalan söyleyeyim :).

Batuhan Baygül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ps4 ve pc aynı modeme bağlıysa internet hızı önemsiz. 125 mbps fazlasıyla yeterli.
Lazzz bey , Son bir sorum olacak bilgisayarıma iyi güzel yükledim çalışıyor da Ben bilgisayarımdaki Klavye Ve Fareyi Örenğin GTAV'de nasıl kullanabilirim

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Lazzz bey , Son bir sorum olacak bilgisayarıma iyi güzel yükledim çalışıyor da Ben bilgisayarımdaki Klavye Ve Fareyi Örenğin GTAV'de nasıl kullanabilirim
Normalde remote control programı ile bağlandığında klavye ve fare otomatikman aktif oluyor. Eğer ben klavye ve fare ile oynamak istemiyorum dersen bilgisayara ds4'ü bağlayıp ds4 ile de oynayabilirsin.

Batuhan Baygül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Normalde remote control programı ile bağlandığında klavye ve fare otomatikman aktif oluyor. Eğer ben klavye ve fare ile oynamak istemiyorum dersen bilgisayara ds4'ü bağlayıp ds4 ile de oynayabilirsin.
Ama Ben Sizin dediğiniz gibi iternet bağlı olmadığı sadece aynı modeme bağlı olduğu zaman açılır dediniz
Ben internete giden internet kablosunu çıkarttım ve sonuç alamadım neden ?????

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ama Ben Sizin dediğiniz gibi iternet bağlı olmadığı sadece aynı modeme bağlı olduğu zaman açılır dediniz
Ben internete giden internet kablosunu çıkarttım ve sonuç alamadım neden ?????
Kurulumu doğru yapamamanizdan kaynaklanmıştır. Bayram sonunda eve dönünce videolu olarak çekip foruma koyabilirim.

Batuhan Baygül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kurulumu doğru yapamamanizdan kaynaklanmıştır. Bayram sonunda eve dönünce videolu olarak çekip foruma koyabilirim.
Kurlumu Next Next Next Klasik Yani Yanlış Yapabileceğim Birşey yok direk kurup çalıştırdım ben kısa vadede yardımcı olursanız sevinirim

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Kurlumu Next Next Next Klasik Yani Yanlış Yapabileceğim Birşey yok direk kurup çalıştırdım ben kısa vadede yardımcı olursanız sevinirim
Kurulumdan kastım program kurulumu değil bağlantı kurulumu. Bayramdan sonra yapabilirim. Tatil dolayısıyla evde değilim.