Ps4 alınır mı

Cevabınız nedir

• Alınır

Kullanılan: 15 83.3%
  • Alınmaz

Kullanılan: 3 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    18

Bu konuyu okuyanlar

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
merhaba arkadaşlar bu saatten sonra ps4 alınırmı sürekli matti olarak para biriktirip bir konsol alacak durum da değilim önceden ps3 aldım bir yıl bile demeden ps4 çıktı anakart arızası açtığı için çöp oldu şimdi Yen'i konsol almayı düşünüyorum acaba bu saatten sonra geç kalmış oldum mu ps5 çıkarmı sizce kısa bir zaman da. Bir diğer sorum ise ilk çıkan kasa ps4 buldum slime değil ondan öncesi sıfır garantili 1300 tl 1250 tl ye de var o seri alınırmı sizce cevabınız için teşekkürler. Ay sonun da anket sonucuna göre karar verecem

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Alıp almamak senin seçimin, zevk meselesi de diyebiliriz. Eğer PS4 oyunlarına baktıysan, oynamak istediğin, sevdiği oyunlar var ise neden alınmasın ? Exclusive oyunlarına bak, eğer PS4 God of War'ı sevdiysen niye alma ? :D Aynısı PS2 için de geçerli, eğer Underground 2 oynamak istiyorsan PS2 almaman için bir neden yok. Bu tam olarak ne oynamak istediğinle ilgili. Paladins ya da NeverWinter oynamak istiyorsan PS4 alabilirsin ücretsit online oyunlara örnek olarak. Eğer Gears of War ya da Halo oynamak istiyorsan Xbox One da düşünebilirsin. Tamamen senin zevkine kalmış ve değil değmeyeceğini de sen seçeceksin :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Şunu da ekleyeyim, PS2'deki ya da PS3'teki bazı oyunların PS4 Remake'i var, tamam. Ama her konsolun kendi oyunları var. Sadece Vita'ya çıkan oyunlar da var. Eğer PS4'de oynayabileceğin sevdiğin oyun varsa düşünmeden almanı tavsiye ederim :)
Üstelik PS5 ne zaman çıkacak belli olmamakla birlikte 2 yıldan önce yeterli oyun sayısına ulaşmayacak. Konsollarda bunu hep gördük. Bir konsol ilk çıktığından 2 yıl sonra iyi bir oyun sayısına ulaşır.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Neden alınmasın şu an alsan bile piyasadaki oyunları oynamaya zamanın yetmez halen ps2 oyunları varken piyasada isterse ps6 cıksın yine oyun bulursun

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Neden alınmasın şu an alsan bile piyasadaki oyunları oynamaya zamanın yetmez halen ps2 oyunları varken piyasada isterse ps6 cıksın yine oyun bulursun
Alıp almamak senin seçimin, zevk meselesi de diyebiliriz. Eğer PS4 oyunlarına baktıysan, oynamak istediğin, sevdiği oyunlar var ise neden alınmasın ? Exclusive oyunlarına bak, eğer PS4 God of War'ı sevdiysen niye alma ? :D Aynısı PS2 için de geçerli, eğer Underground 2 oynamak istiyorsan PS2 almaman için bir neden yok. Bu tam olarak ne oynamak istediğinle ilgili. Paladins ya da NeverWinter oynamak istiyorsan PS4 alabilirsin ücretsit online oyunlara örnek olarak. Eğer Gears of War ya da Halo oynamak istiyorsan Xbox One da düşünebilirsin. Tamamen senin zevkine kalmış ve değil değmeyeceğini de sen seçeceksin :)
Şunu da ekleyeyim, PS2'deki ya da PS3'teki bazı oyunların PS4 Remake'i var, tamam. Ama her konsolun kendi oyunları var. Sadece Vita'ya çıkan oyunlar da var. Eğer PS4'de oynayabileceğin sevdiğin oyun varsa düşünmeden almanı tavsiye ederim :)
Üstelik PS5 ne zaman çıkacak belli olmamakla birlikte 2 yıldan önce yeterli oyun sayısına ulaşmayacak. Konsollarda bunu hep gördük. Bir konsol ilk çıktığından 2 yıl sonra iyi bir oyun sayısına ulaşır.
Değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim öyle bir oyun takıntım Yok aslın da hani hep pc oyunu oynadığım için ps3 de bile geta 5 fifa ve pes serilerini oynamıştım öyle çok bir oyun serisi takıntım Yok pc de falan oynadığım için. Konsol cep telefonu gibi mi diye korktuğum nokta oydu hani Yen'i model çıkınca eskisi unutuluyor mu diye.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim öyle bir oyun takıntım Yok aslın da hani hep pc oyunu oynadığım için ps3 de bile geta 5 fifa ve pes serilerini oynamıştım öyle çok bir oyun serisi takıntım Yok pc de falan oynadığım için. Konsol cep telefonu gibi mi diye korktuğum nokta oydu hani Yen'i model çıkınca eskisi unutuluyor mu diye.
Eğer platform çok da önemli değilse mütevazi fiyatlarla (Malesef 1500-2000TL arası bugünlerde o mütevazi fiyatlar) bir sistem toplamanı ya da mevcut sistemin varsa ona göre yüksetmeni tavsiye ederim. Zaten ücretli/ücretsiz bugün piyasada bulabileceğin en kötü bilgisayarda bile oynayabileceğin geniş bir oyun kütüphanen var. Steam indirimleri gayet güzel, geçen 2,60TL'ye(sanırım) Serious Sam 2'yi satın aldım ve bunu çift çekirdeği olan eski bir bilgisayar rahatlıkla açar, bugünün modern Pentium/Celeron işlemcilerin harici kartsız oynatması lazım bu oyunu. Eğer daha geniş bir oyun seçeneğin olsun istiyorsan bilgisayara yönel, hem de bilgisayarın onarması/yükseltmesi konsoldan kolay.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Eğer platform çok da önemli değilse mütevazi fiyatlarla (Malesef 1500-2000TL arası bugünlerde o mütevazi fiyatlar) bir sistem toplamanı ya da mevcut sistemin varsa ona göre yüksetmeni tavsiye ederim. Zaten ücretli/ücretsiz bugün piyasada bulabileceğin en kötü bilgisayarda bile oynayabileceğin geniş bir oyun kütüphanen var. Steam indirimleri gayet güzel, geçen 2,60TL'ye(sanırım) Serious Sam 2'yi satın aldım ve bunu çift çekirdeği olan eski bir bilgisayar rahatlıkla açar, bugünün modern Pentium/Celeron işlemcilerin harici kartsız oynatması lazım bu oyunu. Eğer daha geniş bir oyun seçeneğin olsun istiyorsan bilgisayara yönel, hem de bilgisayarın onarması/yükseltmesi konsoldan kolay.
Sağol kardeşim bu da güzel bir seçenek ben bir değerlendireyim ay sonuna kadar teşekkür ederim çok sağol

ÖzTürK-_-3458

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ps4 Alınır . bence bilgisayara bulaşma 1 sene sonra kasacak,ram yetmeyecek birsürü sıkıntı pc alacaksan ve oyun oynayacaksan rahat 2500₺çıkaracaksın bence ps4 rahat uzun sene gider ne takılma ne kasma var 2yıldır ps4 kullanıyorum güzel cihaz

Emine kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayar bir yılda olur sen PS 1 al234al begenmezsen BN alabiliriz. :)

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
PS4 çıkalı kaç yıl oldu daha? Millet hala PS3 kullanıyor.

Bugün bir arkadaşın çocuğuna karne hediye aldık;

1TB Slim kasa, underchat 1-2-3 ve Driveclub + 2. nesil kırmızı renkli orijinal ikinci kol toplam 1699TL Sony Eurasia garantili

Migros 999TL diye yazmış gidip baktık, 500gb eski nesil cihaz ve ithalatçı garantili ayrıca 2. kol ve oyun hediyesi yok.
Ps4 Alınır . bence bilgisayara bulaşma 1 sene sonra kasacak,ram yetmeyecek birsürü sıkıntı pc alacaksan ve oyun oynayacaksan rahat 2500₺çıkaracaksın bence ps4 rahat uzun sene gider ne takılma ne kasma var 2yıldır ps4 kullanıyorum güzel cihaz

PS4 mantıklı cihaz ancak olay öyle değil.

Bilgisayarı iyi bilen birisi sıfır bir kasa topladığı zaman 1 sene de eskimez. 2010 yılında kurduğum kasa 2014'de yetmemeye başladı, anakart-ram-ssd takviyesi yaptım hala Gta 5 bile oynuyorum. Şimdi de ekran kartı ve işlemci takviyesi yaparsam 5 sene daha canavar gibi gider. 7 sene de oynadığım oyun sayısı en az 150.

Intel işlemci, FPS ve 8GB ekran kartı fetişlerini olaya dahil etmezsek, mantıklı ve doyum noktası çok yüksek olmayan bir insan güzel kasa toplar, hatta 2014 ve öncesinde daha ucuza toplanıyordu, şimdi fahiş vergi ve bayi kâr marjları varı. Dolar endeksi hikaye. 4 sene önce çıkan FX 6300 işlemci 2014'de 220TL'ye alınıyorken, şuan 500TL, bir ürün eskidikçe fiyatı düşer modeli eskir elektronik çünkü, ancak Türkiye'de OEM parçada tek bir mafya ve baron olduğu için piyasa hep şişik.

150 oyun x 100TL desek 15.000TL para yapar.

Hadi diyelim ki siz 40TL'den takas yapıyorsunuz yine en az kafa 5 oyun alman lazım;

5x 200= 1000TL

145x40= 5800TL

Toplam da yine 6800TL paran gidecek

Hadi diyelim ki sen Steam ve Origin'den fln çok ucuza veya bazılarını bedava aldın.

Yine 3000TL'den aşağı paran gitmez PS4'de.

Birini överken diğerini kötülemeyin bence.

Emine kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Simdi git bilgisayar al en iyisini on yıl sonra olur

Son mesajlar