Projem var ama destek bulmam gerekiyor! ?️Fikir ve Öneri istiyorum? ?

Bu konuyu okuyanlar

haberbozkurt

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Merhaba
Bir projem var, daha doğru bir fikrim var. Bunun üzerinde çalışmalar yaptım. Kendim bir site oluşturdum ve geliştirdim.Ödeme kısmı olmadan çalışır hale getirdim. Ancak yarışabilir ve bilinir olmam için ve alt yapının hazır olması için çok büyük paralar gerekiyor. Ben bu fikrimi nasıl destek bulurum. Eğer merak eden olur ise özelden site link gönderebilirim.

Üniversite öğrenciyim. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

ozcnizzet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Fikrine güveniyorsan, güzel sunumlar ile güvenilir yarışmalara katıl

luckxor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Öncelikle iş fikrinize güvenmeniz, hayalinizde bu işi yaptığınızı düşünmeniz gerekir. Bunu ne kadar sık ve başarılı bir şekilde denerseniz, iş ile ilgili detaylar üzerinde yer alan, kalın sis tabakasını daha rahat kaldırmış olursunuz. Daha sonra kendinize uzman kişilerden de destek alacağınız bir iş planı oluşturabilirsiniz. Mesela bir senelik iş planı. Bu planı zamana göre bölebilir ve güncelleyebilirsiniz. İş planınızı detaylandırdıktan sonra işe başlama prensibinizi seçin. Startup olarak mı başlayacaksınız? yoksa ortaklık ve sermaye koyarak mı başlayacaksınız? Co founder veya melek yatırımcı bularak da her iki yöntemde başlayabilirsiniz. Sermaye için kendi olanaklarınız ile yola çıkacaksanız, finans kurumları ve devlet kurumlarından da destek alabilirsiniz. Finans kurumlarından alacağınız kredi için kurum sizden iş planı isteyecektir. 1 yıl içinde proforma gelir ve gider kalemlerini bilemiyorsanız ya da iyi bir şekilde iş planınıza dahil edemezseniz, destek için %98 oranında ret alırsınız. Ama rededilmeye alışın derim. İkinci kısımda devlet olanaklarını deneyebilirsiniz. Küçük yatırımlarda kaymakamlık ve belediyelerin girişimcilik destek programları var. Orta ölçekli desteklerde kosgeb var. Büyük yatırımların gerektirdiği girişimler için ekonomi bakanlığının teşvik programları var. Bu koşullar altında çalışmaya başlarsanız mutlaka bir yerlere varırsınız. Daha detaylı bilgi ve iş planı desteği için 5321753603 'ten ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Zamanında kuzenimle balkon sohbeterimizden birinde ( fikir alış verişi yaparız ) acaba bir uygualam yapsak insanlar sipariş verse kapıya gelse nasıl olur dedik sonra aman nerde firmaları bualcaz anlaşacak derken kaldı aradan 1-2 ay geçti baktık tıkla gelsin yapılmış :S Sanki yerin kulağı var . Sonra bir arkadaşım bana "ya biraderim şöyle drone ile bir proje yapsak mesela ops ile yakın yerlere delivery yani sipariş versek nasıl olur " dedi bende ya ona bataryamı dayanır bro dedim tahmin et ne oldu 1 ay sonra haber geldi çin yada japonyada yapmışlar :S

Yani gerçekten inandığın yapabileceğin iyi bir projen varsa kaçırma çünkü bir şekilde nedense bir akla düşen bir çok aklada düşüyor. Ama herkes ile değil sana gerçekten yol gösterebilecek ön ayak olacak birileri ile fikrini paylaş.