Programlama konusunda kararsız kaldım

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Katılım
17 Haz 2016
Mesajlar
6,416
Beğeniler
1,583
Puanları
113
Konum
k.maraş
#1
Arkadaşlar programlamaya ilgisi olan kişiler son zamanlarda Udemy denilen organizasyonu duymuştur bu organizasyonun ismini çok duydum ben fakat bazı konularda çok kesin konuşmalarına rağmen yinede güvenemedim ben normalde Python ile yola koyulacaktım fakat şimdi kararsız kalmış durumdayım bana ne önerirsiniz nereden ve hangi dilden başlayayım ayrıca Udemy'dan sipariş vermem gereken bir şey var mı mesela etik Hacker kurs eğitimi ne dersiniz şimdiden herkese canı gönülden teşekkürlerimi sunarım iyi forumlar.
 
Katılım
22 Tem 2013
Mesajlar
60
Beğeniler
30
Puanları
18
#3
Selam. Udemy üzerinden satın aldığım programlar var. Çokta memnun kaldım açıkçası. Eğer İngilizceyle aranız iyiyse memnun kalacağınızı tahmin ediyorum.
 

Samet UCA

.Net Geliştiricisi
Katılım
3 Ağu 2012
Mesajlar
1,590
Beğeniler
1,178
Puanları
113
Konum
İstanbul
#4
Programlamaya ilk olarak Algoritmadan başlamanızı tavsiye ederim.
Algoritması yetersiz olan kişiler hiç bir zaman iyi ürünler çıkaramaz ve zamanında işini yapamaz. Buda işvereniniz ile aranızda problem demektir.
Bir uygulamayı yazmadan önce neler yapacağınızı nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmeniz gerekmekte. Buna yönelik alt yapınızı hazırlarsanız gerisi kolay.
Başlamanızı tavsiye edebileceğim bir dil yok bunu söylemeyi de ben doğru bulmuyorum. Bunun seçimini sizin yapmanız daha doğru.
Şöyle 6-7 dilden oluşan bir liste yapın kendinize ve teker teker yapılarına syntaxlarına bakın. Hangisi hoşunuza giderse oradan devam edersiniz.
Ancak programlama alanında tek bir dilde takılı kalamazsınız. Her gün değişen bir scaladan-listeden bahsediyoruz. Bir çok dilin yapısını bilip sadece tek bir dilde uzmanlaşmanızı tavsiye ederim. Bu sayede geçişleriniz daha kolay olur.
40 yıllık pythoncu olduğunuzda işvereniniz hadi kardeşim c# a geçiyoruz dediğinde o geçişi yapmak zorundasınız.
Tavsiye konusunda illaki bir şeyler söyle diyorsan da ben bu işe 0 dan başlasaydım css-bootstrap-php-html-angular üzerinden giderdim.
Genel olarak web programlamaya yönelirdim.
Aslında ben HTML den başladım 2005 yılında ama sonra masaüstü programlamaya ilgi duydum ve oradan devam etmekteyim. Bunun tek bir sebebi var o platforma ilgi duymak ve o platformda proje geliştirmeye açık olmak.

- .Net teknolojileri üzerinde karar kılarsanız, MİCROSOFT AÇIK AKADEMİ platformuna bakabilirsiniz.
- Web teknolojileri üzerinde karar kılarsanız, CODE ACADEMY platformuna bakabilirsiniz.(Burada python da vardı hatırladığım kadarıyla)
 
Son düzenleme:
Katılım
2 May 2018
Mesajlar
589
Beğeniler
576
Puanları
93
#6
Eğer Windows Programı için ise C# en kolaylarından. C# Form olmadan olmaz. Udemy programlama dillerine dair her şey kolay öğreniliyor tavsiye ederim. Kodlamanın o kadar zor olduğu belli değil. C# .NET ile olan bir yazılım dilidir, .NET olmadan bir C# programı çalışmayabilir. Fakat her programımı kolayla yapmamı sağlayan C#'dir en çok program yapmayı C# sayesinde yapıyorum.

Web gibi kodlamaya akla gelinceye ise, web gibi kodlamalarda HTML yer alıyor. HTML her cihazda yer alabiliyor fakat Flash Player her cihazda (telefon, tablet vb.) çalışamıyor. Her bir website HTML kodlamalarla yapılıyor.

Forum için ise PHP, fakat forum yapmak için o kolay kolay .PHP dosyaları oluşturulmuyor. Bunları öğrenmek için Udemy tercih ediyorum.
 

Samet UCA

.Net Geliştiricisi
Katılım
3 Ağu 2012
Mesajlar
1,590
Beğeniler
1,178
Puanları
113
Konum
İstanbul
#7
Harvard Business Review, veri analiz uzmanlarını 21.yüzyılın en popüler meslek dalı olarak lanse etmiştir dolayısıyla alan seçiminde geleceğe yatırım yapman önemli.
Özellikle endüstri 4.0 alanında geliştirmeler yapan yazılımcılar için büyük iş alanları doğacak gibi.
Buradaki makale işine yarabilir.
http://dergipark.gov.tr/download/article-file/310191
 

Benzer Konular

Üst
stat counter