Profesyonel Fotoğraf Makinesi Önerisi ( YARDIM )

Bu konuyu okuyanlar

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Arkadaşlar cümletten selamün aleyküm. Kuzenimin iyi bir fotoğraf makinasına ihtiyacı varmış ve bu konuda çok bir bilgisi yok ve benden yardım istedi bende malesef çok iyi bilgi sahibi olmadığım için bu konudan son derece iyi anlayan kişilerden yardım istiyorum.

Bütçe en fazla 1500 TL ( Son limit bu 1 kuruş bile aşılamaz. )

Fiyat / Performans birşey bekliyorum arkadaşlar :) Birde önerdiğiniz cihazın ne gibi farklılıkları var neden önerdiyseniz yazmanızı isterim.

Şimdiden çok teşekkür ederim, yardım eden arkadaşlardan Allah razı olsun.

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar cümletten selamün aleyküm. Kuzenimin iyi bir fotoğraf makinasına ihtiyacı varmış ve bu konuda çok bir bilgisi yok ve benden yardım istedi bende malesef çok iyi bilgi sahibi olmadığım için bu konudan son derece iyi anlayan kişilerden yardım istiyorum.

Bütçe en fazla 1500 TL ( Son limit bu 1 kuruş bile aşılamaz. )

Fiyat / Performans birşey bekliyorum arkadaşlar :) Birde önerdiğiniz cihazın ne gibi farklılıkları var neden önerdiyseniz yazmanızı isterim.

Şimdiden çok teşekkür ederim, yardım eden arkadaşlardan Allah razı olsun.

1500 liraya profesyonel makina yok şu asırda. en az 6000 lirayı gözden çıkarmanız gerekir Prof makina için.
nikon'un giriş modelleri d3200 ,d3300 tavsiye ederim o bütçeye.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ben şahsen yarı Prof olan d7100 kullanıyorum fiyatı 3000 civarı

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
1500 liraya profesyonel makina yok şu asırda. en az 6000 lirayı gözden çıkarmanız gerekir Prof makina için.
Ya prof yada yarı prof neyse işte iyi bir fotoğraf makinası olması gerekiyor. Yani 1500 tl verdikmi en iyisi bu diyebilelim yardımınız için teşekkürler :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
var arkadasim 1500 tl ye pro makina. senin yasadigin koy memlekette olmayabilir. herkesi kendin gibi koyde yasiyor sanma. koy yerinde her sey pahali olur

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90

ben şahsen yarı Prof olan d7100 kullanıyorum fiyatı 3000 civarı
Nikonun D3200 versiyonuna baktım giriş seviyesi olarak en iyi cihazlardan biriymiş. Birşey merak ettim bunun optik zoom um nekadar göremedimde ?

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Nikonun D3200 versiyonuna baktım giriş seviyesi olarak en iyi cihazlardan biriymiş. Birşey merak ettim bunun optik zoom um nekadar göremedimde ?

optık zoom yok dslr makinalarda.taktığınız objektif belirler zoom oranını.
mesela ben nikkor 70-300 vr lens kullanıyorum zoom için .fiyatı 1400 lira civarı.

kaliteli resim çekmek için 35mm yada 50mm 1.8g objektif
zoom içinde 70-300 vr lens tavsiye ederim .en iyi fiyat performans lensleridir

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
optık zoom yok dslr makinalarda.taktığınız objektif belirler zoom oranını.
mesela ben nikkor 70-300 vr lens kullanıyorum zoom için .fiyatı 1400 lira civarı.

kaliteli resim çekmek için 35mm yada 50mm 1.8g objektif
zoom içinde 70-300 vr lens tavsiye ederim .en iyi fiyat performans lensleridir
Yardımınız için teşekkür ederim ama lens falan alamayız malesef yani toplam en fazla verebileceğimiz son miktar 1500 tl sadece lens 1000 tl se işimiz iş yani :D Mesela şu tarz ürünler sizce nasıldır ? kendiliğinden 50x optik zoomlu lensi var
http://www.hepsiburada.com/liste/so...ctId=ftsonykmpkthx300&categoryId=248#Yorumlar

bu ile nikon d3200 arasındaki fark nedir onuda söylermisiniz ?

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Yardımınız için teşekkür ederim ama lens falan alamayız malesef yani toplam en fazla verebileceğimiz son miktar 1500 tl sadece lens 1000 tl se işimiz iş yani :D Mesela şu tarz ürünler sizce nasıldır ? kendiliğinden 50x optik zoomlu lensi var
http://www.hepsiburada.com/liste/so...ctId=ftsonykmpkthx300&categoryId=248#Yorumlar

bu ile nikon d3200 arasındaki fark nedir onuda söylermisiniz ?

en büyük ve ana fark sensördür.
o ürünlerdeki sensörler leblebi kadardır dslr sensörü ise ceviz kadardır örnek vermek gerekirse.
görüntü kalitesinin etkileyen ana etmen ise sensördür.yani ne kadar büyük sensör okadar kaliteli görüntü +alan derinliği,daha fazla ayara elle müdahaleye izin vermesi.lens değişebileceği için istediğiniz tür fotoğrafçılığa uygun olması

o zoom makina hem kötü görüntü verir hemde kendinizi geliştirmenizi engeller.ne istediğinizi öğrenmenizide engeller

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
en büyük ve ana fark sensördür.
o ürünlerdeki sensörler leblebi kadardır dslr sensörü ise ceviz kadardır örnek vermek gerekirse.
görüntü kalitesinin etkileyen ana etmen ise sensördür.yani ne kadar büyük sensör okadar kaliteli görüntü +alan derinliği,daha fazla ayara elle müdahaleye izin vermesi.lens değişebileceği için istediğiniz tür fotoğrafçılığa uygun olması

Ya gerçekten bu konuda hiç bi bilgim yok malesef sizden rica etsem 1500 lirayı aşmıcak şekilde bana ne önerirsiniz tam olarak ? Yani Nikon d3200 alsam ayriyetten lens almasak sıkıntı yaratırmı ? Yada bu tarz makinelerden fiyat performans önerebilirmisiniz ?

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Ya gerçekten bu konuda hiç bi bilgim yok malesef sizden rica etsem 1500 lirayı aşmıcak şekilde bana ne önerirsiniz tam olarak ? Yani Nikon d3200 alsam ayriyetten lens almasak sıkıntı yaratırmı ? Yada bu tarz makinelerden fiyat performans önerebilirmisiniz ?
kit lens ile satılan 18-55 yada 18-105 gibi bir d3200 işinizi görür bir süre sonra isterseniz daha kaliteli lenslerde alabilirsiniz .ilk Başlarda kit lens işinizi görür.zaten kendinizi geliştirince biraz tam olarak neye ihtiyaç duyduğunuzu anlayacaksınız

Bütçeyi 200 lira arttırıp şunu alırsa arkadaşınızı memnun eder.hem satarkende iyi fiyata gider.
http://www.akakce.com/dijital-slr-fotograf-makinasi/en-ucuz-nikon-d3200-18-105mm-lens-fiyati,841000.html

Bütçeyi 200 lira arttırıp şunu alırsa arkadaşınızı memnun eder.hem satarkende iyi fiyata gider.
http://www.akakce.com/dijital-slr-fotograf-makinasi/en-ucuz-nikon-d3200-18-105mm-lens-fiyati,841000.html