Pratik Matematik

Bu konuyu okuyanlar

mozturkgss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pratik Matematik uygulaması basit matematiksel işlemlerinde eğlenceli bir şekilde alıştırma yapmak için tasarlandı.
Uygulama iki bölümden oluşmaktadır.
Dört işlem oyunu
Paket toplama oyunu

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pratik.matematik

1.png

2.png

3.png

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Düşünce çok güzel. eline sağlık. Ancak bir kaç problem var. Dört işlemde işlemler birbirini tekrarlıyor. Paket toplamayı tam anlayamadım. İstenilen sayıyı kutularla toplayacağız ancak kurallar nedir belli değil. Renklerin önemi var mı? Kutuların birbirine temas etmesi gerekiyor mu? İstenilen sayı 4 ben 4 ve 2 yi seçtim ikisi kayboldu. İstenilen sayı (bundaki rakamları hatırlamıyorum) 9 ve ben 5 3 1 seçtim ve kutucuğun biri kaybolmadı. ve 7 yi anlamsız bir şekilde bir türlü toplayamadım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Düşünce çok güzel. eline sağlık. Ancak bir kaç problem var. Dört işlemde işlemler birbirini tekrarlıyor. Paket toplamayı tam anlayamadım. İstenilen sayıyı kutularla toplayacağız ancak kurallar nedir belli değil. Renklerin önemi var mı? Kutuların birbirine temas etmesi gerekiyor mu? İstenilen sayı 4 ben 4 ve 2 yi seçtim ikisi kayboldu. İstenilen sayı (bundaki rakamları hatırlamıyorum) 9 ve ben 5 3 1 seçtim ve kutucuğun biri kaybolmadı. ve 7 yi anlamsız bir şekilde bir türlü toplayamadım.

Evet bahsettiğiniz problemler olabilir. Düzeltmeye çalışacağım.
Burada renklerin bir önemi yok seçilen kutucuklar beyaza dönüyor. Seçilenlerin sayıların toplamı ile istenilen sayı aynı olduğunda kutucuklar kayboluyor yada kaybolması gerekiyor :)