Power Supply Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bnm power supply'de bir sorun var.Bilgisayarımı kapattığımda anakarta güç gitmiyor

Bu nedenle açılış düğmesine bastığımda açılmıyor.Tek bir çözüm var oda Güç kaynağından gelen

24-pin yuvasından mor la siyahı bir ataç yardımıyla şase yapıp tekrar takmak ancak böyle güç

Geliyor ve açılıyor sizce çözüm nedir ne yapabilirim ???

amiga.os

Asistan
Reaksiyon puanı
0
güç kaynağında bir problem yok gibi duruyor, çünkü şase ile çalışıyor, e makinede de bir problem yok, şase yapıp bağlayınca çalışıyor, o zaman kasanın power düğmesinde bir problem var, ya da anakarta bağlanıp bu büğmeye giden kablolarda.

anakartının marka ve modelini yazarsan tam anlamıyla yardımcı olabilirim ancak, donanım bilgin olduğunu düşünerek, anakartın üzerindeki power pinlerini (power led değil yalnız, sys pwr diye yazabilir, pwr button diyebilir), bir tornavida ucunu iki pine de temas edecek şekilde değdirip, çalışıp çalışmadığını kontrol etmen.

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Güç kaynağından gelen kabloda ki mor ile siyah değil yeşil ile siyah olmalı.

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Bana görede büyük ihtimal kasanın power switchte arıza var gibi gözüküyor.
O switche yağsız contact sprey sık test et,ve de elinin altında bu spreylerden(yağlı&yağsız) bulundur derim.
Ortalama olarak 5 ytl+kdv civarında olması gerek.

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
online destek dedi ki:
Bana görede büyük ihtimal kasanın power switchte arıza var gibi gözüküyor.
O switche yağsız contact sprey sık test et,ve de elinin altında bu spreylerden(yağlı&yağsız) bulundur derim.
Ortalama olarak 5 ytl+kdv civarında olması gerek.

bence de öyle olacak aksi halde power elektrik vermezdi.
ah şimdi ikinci el konumuz olacaktı bunların satışını yapacaktık ki arkadaşlar faydalanacaktı ;)

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Yok arkadaşlar anakart'a güç gelmiyorr.Şimdilik sorunu hallettim.Bir anahtar yardımıyla çıtçıt :D Bunu ilkten şase yaptım ve anahtara bağladım şimdilik sorun düzeldi teşekkürler

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Zibi$ dedi ki:
Yok arkadaşlar anakart'a güç gelmiyorr.Şimdilik sorunu hallettim.Bir anahtar yardımıyla çıtçıt :D Bunu ilkten şase yaptım ve anahtara bağladım şimdilik sorun düzeldi teşekkürler

Aman anakartı yakma sonra,voltajdan :p

Sorun tamamen güç kaynagı diyorsan elektronik bilgin varsa şişen kondansatör varmı diye bir kontrol etsen? Yada güç kaynagının içinde ufak bir sigorta vardır,onu kontrol etsen?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bende böyle bir sorunla karşılaştım power sorun yok
belliki şase ile kalışıyorsa power sw ye bak yani açma
düğmesine bak kablolarda temassızlık olabilir.....

recepyuksel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende power'a start vermek için yeşille siyah diye hatırlıyorum.
zaten sorunu çözmüş gibisin ama açma kapama düğmesini test etmek için oradan gelen kablonun anakart üzerinde girdigi swich'i bir tornavida aracılığı ile kısa devre edip test edilebilir.
Eğer açıyorsa anahtar bozuk demektir. Yok hala açılmıyorsa bence power supplay değiştirilmelidir.