Poster hazırlamak için hangi program kullanılır?

Bu konuyu okuyanlar

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Konuyu doğru yere açmışımdır umarım :)

Ben Bir poster hazırlayacağım.Bir yazılım şirketi için.Görsel öğeleri kullanacağım fazlasıyla.Bir şirket için olacak.Sizce hangi programı kullanmalıyım ? Photoshop u kulLANmak var aklımda belki bu işler için ayrı bir program vardır diye düşündüm.

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Poster ve afiş hazırlamak için Adobe Photoshop çok uygun bir yazılım. :)

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
ilustrator kullanılıyor ama daha kolayı senin için photoshop olur.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Poster gibi şeylerde Illustrator çok daha iyi olur. Vektör çalışmalar her zaman çıktılarda daha net sonuçlar verir...

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
poster-forge-22.jpg

http://www.ronyasoft.com/products/poster-forge/files/poster-forge.zip

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Adobe fireworks de kullanabilirsin. Ancak kullanmayı bilmiyorsan basit resim düzenleme programları ile yapabilirsin

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ya basit değil... benim 2 ayım var :D Bana Sağlam bir program söyleyin piyasada en çok tutunan.. :D Dijital baskı.. :) Ayrıntısı eklentisi bol olsun :) ilustrator u çok duydum :)) Photoshop ve ilustrator arasında kaldım açıkcası :D

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Poster boyutu A1 (59.4 cm x 84.1 cm) ve tek parça halinde olacakGörselliği artırıcı şekil ve fotoğraflar renkli olarak kullanılacakTasarım zenginliği (Posterlerde yer alan görsel ve yazılı içeriğin uyumu)Kartografik özelliklerin zenginliği (Renkler, semboller, lejand)Poster hazırlama ve sunum kurallarına uyumBu maddeler çok önemli... Bunları sağlayacak bir program seçmeliyim ikilemde kaldım (CS5 i biliyorum İllustratorü bilmiyorum.. ) :=

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Poster boyutu A1 (59.4 cm x 84.1 cm) ve tek parça halinde olacakGörselliği artırıcı şekil ve fotoğraflar renkli olarak kullanılacakTasarım zenginliği (Posterlerde yer alan görsel ve yazılı içeriğin uyumu)Kartografik özelliklerin zenginliği (Renkler, semboller, lejand)Poster hazırlama ve sunum kurallarına uyumBu maddeler çok önemli... Bunları sağlayacak bir program seçmeliyim ikilemde kaldım (CS5 i biliyorum İllustratorü bilmiyorum.. ) :=

zamanında yaşamış büyükler en iyi yol bildiğin yol der :)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Eğer biliyosan vektörel olarak en iyi illustrator da tasarlarsın yok uğraşamam diyosan üstteki poster programıda iyiymiş..

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Neyse eskiler der İlim Çinde bile olsa git al gel :D Bilişimci olarak kendimi geliştirmiş olurum :D illustrator bekle beni :)

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Ya basit değil... benim 2 ayım var :D Bana Sağlam bir program söyleyin piyasada en çok tutunan.. :D Dijital baskı.. :) Ayrıntısı eklentisi bol olsun :) ilustrator u çok duydum :)) Photoshop ve ilustrator arasında kaldım açıkcası :D
şöyle bir öneride bulunabilirim.illustrator daha iyi bu iş için , ancak photoshop u öğrenmen daha kolay olur. :)

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben hiç bir zaman kolaya kaçmadım :) Hep zorun peşindeyim :) Benim sorum hangisi daha iyi Hangisi daha kolay değil :) Onun için cevabımı sanırım aldım .) Teşekkürler.. :)

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İnternette araştırma yaparak nasıl olacak :) Çoğu kişi adobe illustrator daha ayrıntılı ve iyi diyor :)

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öyle bir anlatmışsın ki bilim deneyi gibi. Hergün en az 50 tane iş gönderiyoruz baskıya. İş daha sonra büyümeyecek ise yap photoshopta gönder dijitalde bastır. İllustratör bilmen gerek bu meslek ile uğraşıyorsan fakat sabit boyutlu görsellerde vektörel kasmana gerek yok işi. Boyut ufak olduğu için aç cmyk 300 dpi zımba gibi çıkar.

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hayır ben bir yarışma için hazırlanacağım onun için bu kdar önem veriyorum.. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Pardon, benim afiş hazırlamam gerekiyor. Hangi programı kullanmalıyım? Önerileriniz ne acaba?

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Pardon, benim afiş hazırlamam gerekiyor. Hangi programı kullanmalıyım? Önerileriniz ne acaba?

Photoshop bu iş için en kullanışlı ve kolay programlardan biridir ammavelakin baskı yapılacaksa posterin boyutu dpi seçenekleri renk seçenekleri önemlidir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Adobe Photoshop'ta nasıl afiş yapılıyor ? acil bilişim odevm var

lutfuhoca

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Boyutları ayarladıktan sonra photoshopla afiş tasarlamak daha kolay.

Son mesajlar