Portable Opera

Bu konuyu okuyanlar

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Opera'dan şaşmamaklazım. 8) Teşekkürler. ;)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Ufak açıklama yapalım bir de.. Linke tıklayınca geliyor ama üşengeç arkadaşlar için söyleyeyim :) bu usb flash diskinizde operayı kullanmaya yarıyor. Bütün ayarlarınız aynen saklanarak bir int. kafe ve ya başka bir bilgisayara oturduğunuzda takıyorsunuz usbyi takılıyorsunuz son sürat ;)

bisgen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
1- Portable kurulumu: Dosyanın üzerine çift tıkla. Açılan pencerede kurulacak dizini görüyorsunuz. (Portable programlar, öntanımlı olarak setup(exe) dosyasının bulunduğu dizine kuruluyor!). Açılan pencereden, kurmak istediğiniz dizini seçiyorsunuz. Ardından 'Tamam'a tıklayın, kurulduğunu göreceksiniz. Bu da karışık geldiyse şunu yapın: Setup dosyasını, kurmak istediğiniz dizine(USB) kopyalayın. Çift tıklayın. Ardından 'Tamam' tuşuna basın, işte o kadar!
2- "her programı portable olarak kullanabilir miyim" Hayır, her program portable olmaz. Programın ona göre yeniden dizayn edilmesi gerekir. Bunun için de kaynak kodlarının açık olması gerek. Dolayısıyla kapalı kaynak kodlu programlar ancak kendi geliştiricisi tarafından portable'a çevrilebilir.

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Opera'nın da portable'ı olduğunu yeni öğrendim, teşekkürler. Faydalı olacak.

mahmuteser

Doçent
Reaksiyon puanı
3
opera.dll dosyası hasarlı uyarısı geldi onarmama rağmen aynı :( :(

bisgen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ben kullanıyorum ve şimdiye kadar böylesi bir sorunla karşılaşmadım doğrusu ?

srtc91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Opera kadart yavaşını,kalitesizini görmedim:).Abi, Yahoo Beta'yla bile uyumsuz.Onu bıraktım,Google'ın Belgeler ve e-Dosyalar sisteminde bile işe yaramıyor :) .

Firefox IE gibi artık.Heryere uyumludur.Ancak biraz Ram yer.Firefox'un da portable sürümü vardır.

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
eCHIP in yaptığı gibi (CHIP Internet Gezgini) Portable Firefox'u yeni sürümnü indirip özelleştirebilirsiniz.