Pop-up nedir ne değildir?

Bu konuyu okuyanlar

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Herhangi bir siteye girdiğimde pop-up engellendi içeriği geliyor ekrana. Bu ne demek?
Ve wifi'ye bağlanmak için şifre girdiğimde; wifi'yi daha kullanışlı kılmak için pop-up'ları devre dışı bırakmanız gerekmektedir, deniyor. Bu ne anlama geliyor?

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Pop-up, bir sayfaya girdiğin zaman ekstra açılan sayfadır. Bazen reklam, bazen anket, bazen de yönlendirmeler olabiliyor.

1525462210171.png

Chrome kullanıyorsan şu eklentiyi öneririm;

Pop Up Blocker for Chrome™ - Poper Blocker

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Hayır crome kullanmıyorum. Samsung'un kendi tarayıcısını kullanıyorum. Bu durumda devre dışı bırakmam mı gerekiyor?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Pop-up engelleyicisini kapatırsanız, ziyaret etmekte olduğunuz sayfadaki pop-up pencereleri aktif olur ve açılırlar. Bu pek de istenmeyen bir durum. Samsung tarayıcısına yabancıyım; çok rahatsız edici ise üçüncü parti internet tarayıcılarına (misal chrome gibi) ve (yukarıda önerilen) bir takım tarayıcı eklentilerine yönelebilirsiniz.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Pop-up ne demek ne anlama geliyor İE kullanıyorum bende de oluyor zaman zaman bu durum.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hayır crome kullanmıyorum. Samsung'un kendi tarayıcısını kullanıyorum. Bu durumda devre dışı bırakmam mı gerekiyor?
Genellikle reklam amaçlı kullanılıyor. Sakıncası varsa senin için Adblock tarzı reklam önleyici uygulamaları kullanmanı öneririm.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Pop-up ne demek ne anlama geliyor İE kullanıyorum bende de oluyor zaman zaman bu durum.
"pop-up" kelime anlamı olarak: "ekranında aniden kendiliğinden ortaya çıkan pencere" anlamına geliyor. Bunlar genelde reklamdır veya bir oyunda sayfadan ayrılmadan oyun odasının açıldığı bir başka pencere olabilir veya Adware gibi tarayıcınızı zehirleyen zararlı kodlar da barındırabilir.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
"pop-up" kelime anlamı olarak: "ekranında aniden kendiliğinden ortaya çıkan pencere" anlamına geliyor. Bunlar genelde reklamdır veya bir oyunda sayfadan ayrılmadan oyun odasının açıldığı bir başka pencere olabilir veya Adware gibi tarayıcınızı zehirleyen zararlı kodlar da barındırabilir.
Teşekkür ederim kurtulmanın yolu nedir acaba?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Teşekkür ederim kurtulmanın yolu nedir acaba?
Sadece güvendiğiniz sitelerde dolaşmak, kısaca bir yanıt olabilir :)
Ama google amcadan pek çok şeyi sorguluyoruz ve bilmediğimiz pek çok siteye girebiliyoruz, onun için uBlock, uBlock Origin, Adblock Plus, Ghostery, AdGuard gibi üçüncü parti tarayıcı eklentileri/reklam engelleyicileri kullanılabilir. :)

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Samsung tarayıcı için şu uygulamayı kur.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adguard.android.contentblocker
Sonra Samsung tarayıcısını aç ayarlardan reklamları engelleyi aktifleştir. Ve bidaha reklam ve popup ları görmeyeceksin.
Bu reklam engelleyici uygulama sadece Samsung ve Yandex tarayıcılarda çalışır. Diğerleri için kurmayın.