Playstation 4 mü Xbox One mı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

playstation 4 mü xbox one mi

• Kullanılan toplam oy
    83
Dikkat edelim cikmasin zira 2015 de birsuru oyun cikacak ps4 e bunu kullanip fiyatlar cikar gibi gelio bana... Kismet...

Ben yeni bir xbox one kullanicisiyim. Almadan once bu konuyu coook fazla arastirdim. ilk zamanlar neden ps4 dediklerini aciklayayim once :
1- xbox turkce ve turkiye destegi yok
2- fazla yaygin degil
3- goruntu kalitesi iyi degil
4- internetsiz solo oyunlara bile izin vermiyor
Simdi neden xbox daha iyi oldugunu aciklayayim:
1- ustteki butun sorunlar giderildi hatta oyun takasi kiralamasi vs vs hepsi serbest
2 ve en onemlisi ; ps4 almak memur olmak gibidir hep ayni hayati yasarsin ne bi gelisim nede bi extralik gorursun. xbox almak basarili bir ozel sektor calisani gibidir. hergun bir gelisim gorursun. surekli degisir ve yarin ne gibi bir yenilik gorecegini hep merakla beklersin.
3- Kinect olayi zaten basli basina bi alma sebebi. Evde 5 yasindaki oglumla halinin uzerinde halisaha maci yapiyorum daha ne diyeyimki

Kisaca yenilik istiyorsaniz xbox ama hep ayni seyleri gormek istiyorsaniz ps. gecen 6 ayda xbox ustte yazan sorunlarin hepsini cozmus buda zaten gelisime acik oldugunu kanitliyor bence

scorpion

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ
Yasaklı
Konsol sorunsuz calistiktan sonra ne gibi bir yenilik gelmesini bekliyorsun?

PS4: Xbox'a göre daha ince.

+islemcisi daha güclü
+bellek daha iyi DDR5 vs DDR3
+Grafik daha kaliteli
+Harddisk degistirilebilir, isterseniz SSD takin.

Xbox One:

Kinetic var.

Baska bir avantaj göremiyorum.

Konsol sorunsuz calistiktan sonra ne gibi bir yenilik gelmesini bekliyorsun?

PS4: Xbox'a göre daha ince.

+islemcisi daha güclü
+bellek daha iyi DDR5 vs DDR3
+Grafik daha kaliteli
+Harddisk degistirilebilir, isterseniz SSD takin.

Xbox One:

Kinetic var.

Baska bir avantaj göremiyorum.
Yalnız Xbox One'nin CPU'su biraz daha iyi. PS4'ün ise GPU'su Xbox One'dan çok daha iyi olduğu için aradaki farkı açıyor. Xbox One ölü doğmuş bir konsoldor.

Benim bildigim ps4'deki islemcinin teraflops'u daha yüksek.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Xbox one'daki islemci 1.6 mi yoksa 1.75 ghz mi? Kesin bir bilgi bulamadim.
TFLOPS grafik işlemcisi oluyor. Orjinal hali 1.6 Ghz saat hızında ancak bu 1.75 Ghz ye yükseltilmiş. PS4'te ise 1.6 Ghz.

scorpion

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ
Yasaklı
basbeLası

Tamamdir hocam, sagolasin. Islemci arasinda asiri fark yok o zaman.

Arkadaşlar ps4ü 1000 tlye bulurmuyum bütcem bukadar veya gittigidiyor gibi siteler güvenilirmi kargoda sorun olurmu

İkinci el tertemiz bulursun ki bence mantikli gecen bi tane gordum ps4 sadece 1000 tl idi (tr cihaz)

Arkadaşlar ps4ü 1000 tlye bulurmuyum bütcem bukadar veya gittigidiyor gibi siteler güvenilirmi kargoda sorun olurmu
Satıcı güvenilirse sorun çıkmaz. N11, sahibinden sitelerinede bakın. O fiyata sıfır sony eurasia garantili bulmanız çok zor. Tavsiyem bütçenizi biraz artırıp sony eurasia garantili almanız. Sony eurasia garantili olmayan cihazda sorun yaşarsanız başınız çok ağırır.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...y-eurasia-garantili-khalkedon-199141936/detay

Lazzz

Rektör
Sıkışan birisinden bulursun ancak aciliyeti olmayan o fiyata satmaz. Sony Tr garanti en az 1100 TL paralel ithalat 900 e kadar iniyor.

Microsoft Sony'nin piyasayı ezip geçmesinden sonra piyasaya atıldı. Ama bence Xbox PlayStation'ın yanında anca ikinci tercih olur. Ps4 kıral. Her nesilde olduğu gibi.

Uber

Profesör
ps4 var ilk başlarda online pek sıkıntılıydı nat problemi vs yaşıyordum son 1 senedir pek problem kalmadı ama yine de gönül xbox diyor keşke ddr5 kullansalardı bizde şu saatten sonra sıkıntı olur demeseydik. online kalitesi bence xbox da daha güzel ps4 dün bana tek artısı ikinci el oyun da kolaylık.

dijitalde bölge değiştirme xbox da daha kolay hesap açma ile uğraşmadan hemen değişiyor

kimi oyun daha ucuz misal witcher 3 59 lira xbox da psn de 89 lira .D iki konsol olsa daha güzel olur

Uber

Profesör
Kesinlikle ps4 kendine özel oyunlar bide Türkçe çıkan bazı oyunlar
65liraya ea access alırsan xbox one daha kârlı ben alıyorum aylık 5 liraya tüm spor oyunları 14–15–16 mirrors edge 1–2 mass effect serisi ne bileyim ufc 1–2 bf gibi güzel oyunlara sahip oluyorsunuz

Ek olarak gold da ki oyunlar en Azından oynanabilir oluyor geriye dönük uyumluluk la güzel oyunlar geliyor golda

Ps4 in bana göre en iyi yanı piyasa da oyun çok kovalarsan ucuz gelebilir ama son zamanlarda oyunu bitirip sıfır fiyatı isteyenler çıktı :)