Playstation 4 mü Xbox One mı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

playstation 4 mü xbox one mi

• Kullanılan toplam oy
    83
playstation 4 mü xbox one mi bir aya alıyorum hangisini önerirsiniz

sdelta

Profesör
Bence Kinect senin için gerekli mi değil mi ona göre düşünüp karar ver. Xbox360 da bulunandan daha kaliteli ve daha fazla Kinect oyunu olacağını bilsem hiç düşünmez Xbox One alırım ben.

Xboxun kinectinin daha kaliteli olduğunu düşünüyorum, ps da hiç kullanmadığım birşey

xbox seviyorsan al yoksa ps4 genel olarak daha iyi. ben eylülü bekliyorum xbox one alacağım xbox 360 ım var.

Goruntu kalitesi ve donanim olarak ps4 daha ustun joystick konusunda birsey soylemeye gerek yok galiba yine ps4 onde xbox one i cazip kilan sey 1 kinect ki en onemli konu bu sony ne yapsa eye camera move controller falan kinect gibi olamaz bu manada kinect seven iki kere dusunsun 2 xbox in daha cok menuleriyle vs bi media kaynagi gibi is gormesi dikkat edin heryerde takin cikarmayin iste bunun uzerinden dsmarti digiturku acin falan deniyor nete de zaten konsoldan gaglaniyoruz yani akilli tv ye bu cihazla cevirin televizyonunuzu diyor neyse... Bende su an xbox360 var ama deseniz ki xboxone mi ps4 mu bence ps4... Ha xbox360 mi ps3 mu deseniz burada donanim kontroller falan hep xbox 360 lehine donuyor ancak ayrinti bi noktaya deginmek isterim arkadaslar sony yillardir oyun piyasasinjn kurdu bu manada xbox im olmasina ragmen ps3 de oynamak isteyip oynayamadihim bircok oyun var gow uncharted infamous bas sirada o manada bende ps4 siparisi verdim... Saygilar sevgiler...

Kenpachi

Profesör
Herkese merhabalar.Öncelikle @basbeLası abi hakkını helal et ekran kartı konusunda seni 1 haftadır boğdum :p

Açıkcası eğer şu an alacaksam ekran kartı ama sonraya kalırsa yeni jenerasyon konsol alacağım büyük ihtimal.Sizce hangisini alayım ?
Birde yeni jenerasyon alırsam PS 4 mü alayım yoksa Xbox One mı ? iNFAMOUS 2 çok cezbediyor beni oynanış olarak ama Xbox'ın Ryse ı vede Titanfall ı var .Last of Us'tan bahsetmeyin senaryo felan ne kadar başarılı olsada ısınamadım niyeyse gerçi oynamadımda hiç.Birde 2 konsolloda oynamış biri olarak Xbox Game Controller biraz daha rahat Dualshock 4'ten ama bu pekte sıkıntı değil.Birini alacak olursam exclusive oyunlar için almış olacağım.Sizce hangisinin exclusive oyunları daha başarılı.

Dipnot:Bahsedeceğiniz oyunlardan birde video paylaşırsanız güzel olur.

Herkese merhabalar.Öncelikle @basbeLası abi hakkını helal et ekran kartı konusunda seni 1 haftadır boğdum :p

Açıkcası eğer şu an alacaksam ekran kartı ama sonraya kalırsa yeni jenerasyon konsol alacağım büyük ihtimal.Sizce hangisini alayım ?
Birde yeni jenerasyon alırsam PS 4 mü alayım yoksa Xbox One mı ? iNFAMOUS 2 çok cezbediyor beni oynanış olarak ama Xbox'ın Ryse ı vede Titanfall ı var .Last of Us'tan bahsetmeyin senaryo felan ne kadar başarılı olsada ısınamadım niyeyse gerçi oynamadımda hiç.Birde 2 konsolloda oynamış biri olarak Xbox Game Controller biraz daha rahat Dualshock 4'ten ama bu pekte sıkıntı değil.Birini alacak olursam exclusive oyunlar için almış olacağım.Sizce hangisinin exclusive oyunları daha başarılı.

Dipnot:Bahsedeceğiniz oyunlardan birde video paylaşırsanız güzel olur.
Merhaba. Önemli değil.

Ben PS3'ten PS4 geçiş yaptım. Bana göre PS'nin ex oyunları daha iyi. Donanım olarak PS4 Xbox One'dan daha üstün bir cihaz. Xbox one de kullanılan ekran kartı HD7790, PS4 ise HD7870 kullanılıyor. Bellek konusunda da PS4'ün üstünlüğü var. Sony'nin Türkçe çıkardığı oyunları da unutmamak lazım. En olmaz denilen yapımlar bile artık Türkçe dublaj olarak çıkıyor.

iNFAMOUS 2 PS3 özel bir oyun. infamous second son PS4 özel olarak çıktı.

Titanfall Xbox'sa özel bir oyun değil. PC de de oynayabilirsiniz.

Ryse grafikten hiçbir şeyi olmayan bir oyun. İncelemer de çok düşük puanlar alıp sıkça eleştirildi. Bir god of war değil.

The Last of Us bana göre bugüne kadar yapılmış en iyi oyun. Bu oyunu oynadıktan sonra hiçbir oyun sarmadı.

Dualshock 4 Dualshock 3'ten çok daha iyi bir joystick olmuş. Kol o kadar rahat ki, Yapılan her oyunda bütün nimetlerinden yararlanılıyor. Oyun oynarken Hiç zorluk çekmiyorsunuz. Dualshock 4 ile dengeler değişti. Birçok otoriter Dualshock 4'ün daha iyi olduğunu söylüyor. İncelemerde de tam puanlar aldı.

PS4'ün şu an öne çıkan exclusive oyunları bunlar. Sony God of War 4'ü E3 etkinliğinde tanıtmadı, 2 ay sonra yapılacak Gamescom fuarında büyük olasılıkla tanıtacaktır.

PS4'ün oyun grafiği de oldukça başarılıdır. Nitekim yapımcılar PS3'ün gücünü çok sonraki yıllar da ortaya çıkarabilmişti. Aynı durum PS4 için de geçerlidir.

Bu görüntü direkt PS4 üzerinden capture olarak alınmıştır. Ayrıca yapımcının verdiği bilgiler de oyunun yayınlanan bu görüntülerden çok daha iyisini hedeflediklerini bildirmişti.

Bu oyunlar gibi daha birçok kaliteli yapım var.

1080p olarak izleyin.

[video=youtube;y1Rx-Bbht5E]http://www.youtube.com/watch?v=y1Rx-Bbht5E[/video]

Uncharted oyunlarından bu yana yaşanan grafik gelişimi. Oyun 1080p/60fps saniye kare oranında çalışacak.

Bu oyun da şu an PS3'den PS4 remakeli bir şekil de geliştiriliyor, Yeniden yapılsaydı bundan çok daha iyi grafiğe sahip olurdu.

[video=youtube;AaOWRvmtEFQ]http://www.youtube.com/watch?v=AaOWRvmtEFQ[/video]

The order 1886, Oyun sinematik görüntü kalitesinde. Türkçe olarak çıkacak.

[video=youtube;vA-D3hQ3G6A]http://www.youtube.com/watch?v=vA-D3hQ3G6A[/video]

Oyun içi görüntülerdir - infamous second son

Kenpachi

Profesör
basbeLası Hocam ben Second Son'ı biliyordum 2. oyun diye yanlış olmuş :D Donanımsal üstünlüğünü biliyorum PS 4'ün exclusive oyunların Türkçe Dublaj çıkmasıda çok cezbediyor ama açıkcası şu da bir gerçek sene başına kadar hangisi kırılmış olursa onu alacağım büyük ihtimal.He gerçi Xbox One kırılsa bile belki PS 4 alırım genede.Bir çok sorumun cevabını vermişsiniz Allah razı olsun.