PlayStation 3 zarar ediyor.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Sony Ps3' ten beklediğini bir türlü bulamıyor. İnternette dolaşan rakamlara göre Sony' nin Ps3 çıkışından itibaren zararı 2milyar$.

Sony Xbox360 ve Nintendo Wii konsollarının piyasaya sürülmesini beklemiş ve en sonunda bu yıl Ps3' ü satışa sunmuştu. Fakat ne yazıkki Ps3 istenilen başarıyı bir türlü yakalayamadı. Her geçen gün satış grafiği düşen Ps3' lerin Sony' e çıkarttığı fatura 2milyar dolar zarar oldu. Bu zarar, Sony firmasının son 4 yılda gördüğü en büyük zarar demek oluyor. (Ocak-Mart ayları arasında)

Bu zararın en büyük sebebinin Sony firmasının Ps3 konsolunu üretim maliyetinin altında satmasından dolayı olduğu söyleniyor. Bu rakamlardan sonra Sony firmasının cevabı merak konusu.

Sony' nin bu piyasadaki en büyük rakibi Microsoft' un ise Xbox360 satışlarından dolayı 300milyon$ zarar ettiği söyleniyor.

Alıntıdır.

isot

Doçent
Reaksiyon puanı
3
biri 2 milyar$ diğeri 300milyon$
çok fark var beA!.

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Sony' nin bu piyasadaki en büyük rakibi Microsoft' un ise Xbox360 satışlarından dolayı 300milyon$ zarar ettiği söyleniyor.

Arada muazzam bir zarar farkı var anlaşılan Microsoft Xbox360' ı iyi tutturmuş 8)

Reaksiyon puanı
0
PS3 almak için kuyruklar oluşmuştu hatta adamın biride kuyrukta bekledikten sonra alıp yere atıp üstünde tepinmişti ben çok satar diye düşünmüştüm

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kübra alioğulları dedi ki:
PS3 almak için kuyruklar oluşmuştu hatta adamın biride kuyrukta bekledikten sonra alıp yere atıp üstünde tepinmişti ben çok satar diye düşünmüştüm

ben de öle olur sanıyodum ama çok pahalı ps3 bea zarar etmesi normal
zaten üretirken de sorun yaşamıştılar satarkende sorun yaşamaları normal

Son mesajlar