PlayStation 3 mü Xbox 360 mı?

Hangi oyun konsolunu tercih edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    357

Bu konuyu okuyanlar

Dea

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Bence Ps4 Daha Çok Tutulur

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
PS4 Türkiye'de daha çok satacak.Umarım daha çok türkçe dublaj veya altyazılı oyun çıkarırlar.

Ja.McFly

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Xbone Türkiye'ye gelene kadar ps4 ün fiyatı düşer.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ps4 Bir Adım Önde.Neden Derseniz Mesela Bendede Xbox 360 Slim Var.Mesela Xbox Müzik ve Video Sizin Bölgenizde Uygun Değil Diyor.Zaten PS Türkiyeye Önem Verdiği İçin Yani Sony,Çoğu Zaman Önde.Tamam Xbox One Fazlada Kötülemek İstemiyorum.Güzel Yanlarıda Var.Neden Derseniz Kinect Standart Geliyor.Gamepad Bence PS4'ten Daha İyi.Fakat PS4'ün de İyi Özellikleri Var.Ben 8.Nesil Konsol Alsam PS4 Alırdım.

Not:Bu Arada Xbox'ımda Kinect Sensör Var.Fakat Ciddi FPS,RPG Oyunları Seviyorsanız Kinect İşe Yaramaz.Mesela Bana İşe Fazla Yaramıyor.Ama Arkadaşlarınızla Oynamak İsterseniz,Kinect Vazgeçilmez Bir Alet.

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
benım bı arkadas almıx xbox 360 ı gonderıyo bı yere elemen yukluyo 40-50 oyun (tabı yasal değil) eleman oynuyor bu aynı olay ps3 ve ps 4 yapılabılıyor mu kı ? bılen var mı?

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
benım bı arkadas almıx xbox 360 ı gonderıyo bı yere elemen yukluyo 40-50 oyun (tabı yasal değil) eleman oynuyor bu aynı olay ps3 ve ps 4 yapılabılıyor mu kı ? bılen var mı?

Xbox ta yakalandığın an bitersin onu söyliyim.

Ps3 te yapılıyor Ps4 te yapılıyormu bilmiyorum ama böyle şeylere gerek yok.PS PLUS denen olayda 3 aylık 30 TL verip 3 oyun yada 1 Yıllık 100 TL veriyorsun belirlenen listede 50 ye yakın oyun indiriyorsun hem yasal hemde Multiplayer de oynayabiliyorsun.O liste her ay güncelleniyor ve her ayda en baba oyunlar çıkıyor.Sana örnek veriyim.Battlefield 3-NFSMW 2012-Assasins creed-Far cry 3 Her ay bu tip oyunlar çıkıyor.Bunun yanında indirebilceğin oyunlar var güzel oyunlar çıkıyor mafia 2 ve spec ops the line gibi.Ben neden PS3 ü kırdırayımki.

PS4 mü Xbox One mı sorusuna gelecek olursak.Profil resmimdende anlaşılacağı üzere PS4 derim.Ama siz mantıklı bir şekilde düşünün.Xbox 360 bile birkaç yıl önce Türkiye ye gelmiş.Microsoft Türkiye yi kara listeye almış bir firma.Hal böyleyken bir tarafta da Sony var.Adamlar Türkçe Dublaj oyun çıkarıyor.Bu durum ilerki yıllarda dahada artacak.Sony ayrıyetten kullanıcılarına özel sadece PS4 te oynayabilceğiniz oyunlar çıkarıyor.

PS4 te Benim tek kaygım Gamepad dir.Bakalım uyum sağlayabilcekmiyiz.

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Elma ile armutu birbirine karıştırmamak lazım...

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
@epzq çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için....
@CardinaLe sen ne demek istedin biraz daha aç düşüncelerini !!!!

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=86282]Aretios[/MENTION] şunu demek istedim ki Playstation Türkiye'ye daha çok önem veriyor. XBox Microsoft Türkiye'yi nedense çok önemsemiyor. O yüzden elma armut karşılaştırmasını ve söylemini yaptım. Playstation 4 ile Xbox One i da göz önüne alırsak PS açık ara önde benim düşünceme göre...

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
[MENTION=60155]CardinaLe[/MENTION] teşekkürler

pckoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba yeni bir konsol almaya karar verdim. Ama kararsızım. Xbox one mi PS4'mü?

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Farzedelim xbox alacaksın.Nereden almayı düşünüyorsun.Amazondaki fiyatını söyliyim.Xbox One + Kinect + 1 gamepad + Forza 5 + 1 Yıllık Live üyeliği 1.100$ Bugünkü kurdan fiyatı yaklaşık 2.200 TL vergileride hesap edersek Maximum fiyat 2.500 TL ye çıkar.Bak bu sadece 1 oyun için geçerli.Sabah akşam Forza 5 oynarım diyorsan eyvallah.

Herneyse Xbox One nin Türkiye ye geliş Tarihi net değil.Farzedelim erken geldi ve oyunlarda çıktı.Atıyorum 2. bir oyun olarakta Ryse yi seçtin.230 TL fiyatı.Yok diyorsanki ben kırdırıcam;O biraz zor hemşerim.Xbox One bu kırdırma olayına yaptırımlar getiriyor.Hadi diyelimki hiçbir yaptırım getirmedi Online oynamayı unutursun.Hadi Online bile oynayabiliyorsun.Atıyorum 100 TL daha verip 10 tane daha oyun yükletiyorsun ve Online bile oynayabiliyorsun.Ve bu yaptığında yasal olsun.Yani banlanırmıyım korkusu bile yaşamıyorsun.Etti sana 2600 TL Hadi benden sana kıyak 2000 TL oldu.

Gelelim PS4 e.

1.400 TL konsolun fiyatı.Killzone shadow Fall ve PLUS üyeliğinide katarsak maximum 1.600-1700 TL arası işi hallediyorsun.

***Artık PLUS üyeliğide zorunlu diye duydum PS3 te değildi ama PS4 te zorunlu oluyormuş.Aynı Xbox Live gibi.Bunun ücretleri 1 aylık 14 TL 3 aylık 30 TL 1 Yıllık 100 TL.Zaten şuan kampanya var 1 yıllık alana 3 ay hediye ediliyor.Yani 15 ay oluyor.***

PS PLUS ın avantajları için Google de aratabilirsin buraya uzun uzun yazmaya gerek yok.Kısaca 100 TL ye her ay güncellenen listede 40-50 tane oyun indiriyorsun diyelim.

Xbox ile arada 300 TL var.Aksesuar alırsın o paraylada.

İkisinin performans konusuna dikkat edersen hiç girmedim bile. Ki zaten PS4 ün biraz daha iyi diyorlar.Ama sana şunu söyliyim arada bence hiçbir fark yok.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
690
Farzedelim xbox alacaksın.Nereden almayı düşünüyorsun.Amazondaki fiyatını söyliyim.Xbox One + Kinect + 1 gamepad + Forza 5 + 1 Yıllık Live üyeliği 1.100$ Bugünkü kurdan fiyatı yaklaşık 2.200 TL vergileride hesap edersek Maximum fiyat 2.500 TL ye çıkar.Bak bu sadece 1 oyun için geçerli.Sabah akşam Forza 5 oynarım diyorsan eyvallah.

Herneyse Xbox One nin Türkiye ye geliş Tarihi net değil.Farzedelim erken geldi ve oyunlarda çıktı.Atıyorum 2. bir oyun olarakta Ryse yi seçtin.230 TL fiyatı.Yok diyorsanki ben kırdırıcam;O biraz zor hemşerim.Xbox One bu kırdırma olayına yaptırımlar getiriyor.Hadi diyelimki hiçbir yaptırım getirmedi Online oynamayı unutursun.Hadi Online bile oynayabiliyorsun.Atıyorum 100 TL daha verip 10 tane daha oyun yükletiyorsun ve Online bile oynayabiliyorsun.Ve bu yaptığında yasal olsun.Yani banlanırmıyım korkusu bile yaşamıyorsun.Etti sana 2600 TL Hadi benden sana kıyak 2000 TL oldu.

Gelelim PS4 e.

1.400 TL konsolun fiyatı.Killzone shadow Fall ve PLUS üyeliğinide katarsak maximum 1.600-1700 TL arası işi hallediyorsun.

***Artık PLUS üyeliğide zorunlu diye duydum PS3 te değildi ama PS4 te zorunlu oluyormuş.Aynı Xbox Live gibi.Bunun ücretleri 1 aylık 14 TL 3 aylık 30 TL 1 Yıllık 100 TL.Zaten şuan kampanya var 1 yıllık alana 3 ay hediye ediliyor.Yani 15 ay oluyor.***

PS PLUS ın avantajları için Google de aratabilirsin buraya uzun uzun yazmaya gerek yok.Kısaca 100 TL ye her ay güncellenen listede 40-50 tane oyun indiriyorsun diyelim.

Xbox ile arada 300 TL var.Aksesuar alırsın o paraylada.

İkisinin performans konusuna dikkat edersen hiç girmedim bile. Ki zaten PS4 ün biraz daha iyi diyorlar.Ama sana şunu söyliyim arada bence hiçbir fark yok.
hocam peki ps 4 alırsam korsan oyun oynayabilir miyim ? ban tehlikesi var mı?
yada bu konuda xbox mı ps4 mü ?

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Kesinlikle PS4. Bir kere Sony'nin en azından ülkemize desteği var. Türkçe oyunlar,Plus üyeliğinin daha ucuz olması vb. Performans dersen ikisi de aynıdır neredeyse ama şu anda mesela Xbox One CoD Ghostu 720P oynatıyor PS4 1080 ama yeni bir güncelleme ile Xbox'da 1080P oynatacak.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Yakın bir dönemde hiçbir konsolda korsan oynayamazsın. Xbox ps4 ile rekabet edebilmek için korsan oyun kozunu oynaycak. Gerçi önceleri xbox dvd kullanıyordu, şimdi ise bd. Oyun boyutları vs de göz önüne alınınca korsan almaktansa internet üzerinden almak daha makul olur. Eğer korsan oyun oynayacağım diyorsan konsola hiç bulaşma.Bu rekabet konusu önümüzdeki 10 yıl boyunca konuşulacak neredeyse. O sebele ben şimdiden incelemelerimi yaptım ve PS4 taraftarıyım. İlerde çok büyük bir atılım yapmadığı sürece xbox , bu böyle kalır

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
690
Yakın bir dönemde hiçbir konsolda korsan oynayamazsın. Xbox ps4 ile rekabet edebilmek için korsan oyun kozunu oynaycak. Gerçi önceleri xbox dvd kullanıyordu, şimdi ise bd. Oyun boyutları vs de göz önüne alınınca korsan almaktansa internet üzerinden almak daha makul olur. Eğer korsan oyun oynayacağım diyorsan konsola hiç bulaşma.Bu rekabet konusu önümüzdeki 10 yıl boyunca konuşulacak neredeyse. O sebele ben şimdiden incelemelerimi yaptım ve PS4 taraftarıyım. İlerde çok büyük bir atılım yapmadığı sürece xbox , bu böyle kalır
orjinal oyunlar çok pahalı konsol alacam da ps 4 de hiç mi oynanmaz yada ps3 mü alsam ?

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
orjinal oyunlar çok pahalı konsol alacam da ps 4 de hiç mi oynanmaz yada ps3 mü alsam ?
Sony konsolunu hackleyebilecek kişilere para veriyor ki hacklemesinler diye. Ne zamanki konsolun modası geçiyor o zaman kırın istediğinizi yapın diyor. Kısacası ps4 öyle kolay kolay kırılmaz. Eğer orjinal oyuna para vermeyeceğim, ben konsolun online nimetlerinden yararlanmayacağım diyorsan, tekrarlıyorum konsol alma ;)

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47

Korsan oyun oynarsan Online oynayamazsın.O yüzden banlama olacağını sanmam.Fakat korsan oyun oynamana gerek yokki.Ben en iyi kendimden örnek verebilirim herhalde.30 TL ye 3 ay deneme amaçlı bir PS PLUS üyeliği aldım.Her ay bir tane oyun indirme hakkım var.O ayki popüler oyun Battlefield 3 tü.30 TL verdim BF3 ü indirdim.Ayrıyetten bir sonraki ay Most Wanted 2012 yi indirdim.Birde Little Big Planet Karting i indirdim.Tabi bu oyun popüler değil sadece indirilebilcek alternatif oyunlardan biri.Mesela ben Little big Planet Karting i indirmeseydim bir sonraki popüler oyun Far Cry 3 tü. Bir sonraki ayın popüler oyunun tanıtımı zaten 1 hafta kala yapılıyor.Bende baktım bir sonraki ay Far cry 3 çıkıyor.Bende de o tip bir oyun vardı.Onun yerine Little big i tercih ettim.

""" alternatif oyunlar 1 kaç ay listede kalabiliyor """

Özetlersek BF3-MW2012-LBP Karting = 30TL 3 ay boyunca bu oyunları oynuyorsun.3 ayın sonunda oynayamıyorsun.Fakat bunlar sisteminde hala kayıtlı olduğundan tekrar üyelik satın alırsan sorunsuz kaldığın yerden devam edebilirsin.Asıl bomba 1 Yıllık alırsan oluyor. 45 tane oyun indiriyorsun.
001_smile.gif

Daha ayrıntılı bilgi için araştırmanızı öneririm yazdıklarım sadece %30 luk bir kısım.

Normalde bu oyunları ben 250 TL den aşağı indiremezdim.

Atıyorum ben MW2012 yi beğenmedim.Düşünsene bu oyunu orjinal aldığını.İlk çıktığı zaman 150 tl üstündeydi bu oyun.Yani oyunları deneyerek oynuyorsun.

Listelere gelecek olursak

Sepete almazsan geçmiş oyunları indiremezsin.

NİSAN 2013

Lord of the Rings: War in the North
Okami HD
The Cave
Thomas Was Alone

MAYIS 2013

Catherine
Hitman Absolution
Malicious

HAZİRAN 2013

Demon's Souls
ICO and Shadows of the Colossus HD Collection
LittleBigPlanet Karting
Kingdoms of Amalur: Reckoning
Uncharted 3: Drake's Deception (Tekli Oyuncu)
XCOM: Enemy Unknown

TEMMUZ 2013

Battlefield 3
Payday:The Heist
Saints Row:The Third

AĞUSTOS 2013

Mafia II
Need For Speed: Most Wanted
Spec Ops: The Line

EYLÜL 2013

Assassin's Creed III
The Jak and Daxter Trilogy
Stealth Inc: A Clone in the Dark

EKİM 2013

Far Cry 3
Giana Sisters: Twisted Dreams
Dragon's Dogma: Dark Arisen
Street Fighter X Tekken
Touch my Katamari

KASIM 2013

Metal Gear Rising: Revengeance
Remember Me
Jak and Daxter Trilogy
Oddworld: Stranger’s Wrath HD
MotorStormRC

Tabi bu oyunların bir bölümü PS VİTA için zaten listede belirtiyor.

Bazen hayal kırıklığıda yaşatabiliyor.Örneğin bu aralık ayı PS Vitaya yaradı GTA 4 Libertyt City Stories çıkıyor.PS3 için pek iyi oyunlar yok. Grid 2 bir göze batıyor sadece.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18

Bazen hayal kırıklığıda yaşatabiliyor.Örneğin bu aralık ayı PS Vitaya yaradı GTA 4 Libertyt City Stories çıkıyor.PS3 için pek iyi oyunlar yok. Grid 2 bir göze batıyor sadece.
PSN Plus gerçekten ekonomik bir ekosistem yarattı. Ben de oldukça beğeniyorum ancak PS4 ile birlikte alacağım. Şimdilik almama gerek yok ;) MotorStormRC almak çok isterdim ama. Oldukça beğenmiştim. Tabi bunlara rc kumanda takılmıyor bildiğim kadarı ile...

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İki cihaz arasında hiçbir fark yok ama Sony ülkemizle daha ilgili o yüzden PS4.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Kazanan aylar öncesinden belliydi.
Playstation 4

Hem performans olarak çok daha iyi, hem fiyat.

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadalar ben kinect için Xbox one düşünüyorum ancak 1 den çok kişi oynarsa kinect zorlanıyormuş algılamada doğrumudur ?

bulutseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
epzq konuya baya iyi hakim çok aydınlatıcı olmuş teşekkürler benim de sorularıma cevap oldu

(PS63)

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Eğer türkiyede yasiyorsan ps eğer dünyanın herhangi bi yerinde yasiyorsan yine ps
Amerikada yasiyorsan yine ps ama amerikada yasayip amerikalı isen zaten bu soruyu sormayip direct xbox alırsın

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Korsan oyun oynarsan Online oynayamazsın.O yüzden banlama olacağını sanmam.Fakat korsan oyun oynamana gerek yokki.Ben en iyi kendimden örnek verebilirim herhalde.30 TL ye 3 ay deneme amaçlı bir PS PLUS üyeliği aldım.Her ay bir tane oyun indirme hakkım var.O ayki popüler oyun Battlefield 3 tü.30 TL verdim BF3 ü indirdim.Ayrıyetten bir sonraki ay Most Wanted 2012 yi indirdim.Birde Little Big Planet Karting i indirdim.Tabi bu oyun popüler değil sadece indirilebilcek alternatif oyunlardan biri.Mesela ben Little big Planet Karting i indirmeseydim bir sonraki popüler oyun Far Cry 3 tü. Bir sonraki ayın popüler oyunun tanıtımı zaten 1 hafta kala yapılıyor.Bende baktım bir sonraki ay Far cry 3 çıkıyor.Bende de o tip bir oyun vardı.Onun yerine Little big i tercih ettim.

""" alternatif oyunlar 1 kaç ay listede kalabiliyor """

Özetlersek BF3-MW2012-LBP Karting = 30TL 3 ay boyunca bu oyunları oynuyorsun.3 ayın sonunda oynayamıyorsun.Fakat bunlar sisteminde hala kayıtlı olduğundan tekrar üyelik satın alırsan sorunsuz kaldığın yerden devam edebilirsin.Asıl bomba 1 Yıllık alırsan oluyor. 45 tane oyun indiriyorsun. :)

Daha ayrıntılı bilgi için araştırmanızı öneririm yazdıklarım sadece %30 luk bir kısım.

Normalde bu oyunları ben 250 TL den aşağı indiremezdim.

Atıyorum ben MW2012 yi beğenmedim.Düşünsene bu oyunu orjinal aldığını.İlk çıktığı zaman 150 tl üstündeydi bu oyun.Yani oyunları deneyerek oynuyorsun.

Listelere gelecek olursak

Sepete almazsan geçmiş oyunları indiremezsin.

NİSAN 2013

Lord of the Rings: War in the North
Okami HD
The Cave
Thomas Was Alone

MAYIS 2013

Catherine
Hitman Absolution
Malicious

HAZİRAN 2013

Demon's Souls
ICO and Shadows of the Colossus HD Collection
LittleBigPlanet Karting
Kingdoms of Amalur: Reckoning
Uncharted 3: Drake's Deception (Tekli Oyuncu)
XCOM: Enemy Unknown

TEMMUZ 2013

Battlefield 3
Payday:The Heist
Saints Row:The Third

AĞUSTOS 2013

Mafia II
Need For Speed: Most Wanted
Spec Ops: The Line

EYLÜL 2013

Assassin's Creed III
The Jak and Daxter Trilogy
Stealth Inc: A Clone in the Dark

EKİM 2013

Far Cry 3
Giana Sisters: Twisted Dreams
Dragon's Dogma: Dark Arisen
Street Fighter X Tekken
Touch my Katamari

KASIM 2013

Metal Gear Rising: Revengeance
Remember Me
Jak and Daxter Trilogy
Oddworld: Stranger’s Wrath HD
MotorStormRC

Tabi bu oyunların bir bölümü PS VİTA için zaten listede belirtiyor.

Amerika ps plus keşke avrupdaki kadar iyi olsa en azından bu gün soul sacrifice geldi pd vita :D

boncuk2009

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sizce hangisini tercih etmeliyim ? benim için öncellikli olan ne kadar destek alır sizce ve hangisi daha kolay kırdırılabilir diğer türlü orjinal oyunlara para yetiştiremem önerilerinizi bekliyorum