PlayStation 3 mü Xbox 360 mı?

Hangi oyun konsolunu tercih edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    357

Bu konuyu okuyanlar

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Oyun konsolu almayı düşünüyorum acaba hangsini tavsiye edersiniz arkadaşlar, ps3'mü xbox'mı?:bored:

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Şimdi Paran varsa PS3 . Ama gerçekten oyun sürekli alcağım durumum yok diyorsan Xbox bunları bir yana bırakalım

Ben Xbox aldım ne bilim kırılıyor vs falnada filan yani avantajlı ve ileriki zamanlarda Kinect çıkıcak.Bu açıdan çok iyi :D

PS3 gelirsek oyunları aşırı pahalı 6 oyun alsam yeni PS3 alırım :D

ama özel oyun istiyorsan PS3 şart !!:)

ama Xbox 360'da mevcut bkz Gears of war 1-2 :D

Gears of war 2 dün bitirdim :D

Benim sana önerim Xbox 360 :D

Edit : ayrıca Xbox 360 S çıktı onun ısınma sorunu çok az ve kinect hazır durumda :)

Eğer Xbox 360 S olmaz diyorsan Xbox 360 elite 120 gb jasper board al süperdir ısınma sorunu çok az.

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Şimdi Paran varsa PS3 . Ama gerçekten oyun sürekli alcağım durumum yok diyorsan Xbox bunları bir yana bırakalım

Ben Xbox aldım ne bilim kırılıyor vs falnada filan yani avantajlı ve ileriki zamanlarda Kinect çıkıcak.Bu açıdan çok iyi :D

PS3 gelirsek oyunları aşırı pahalı 6 oyun alsam yeni PS3 alırım :D

ama özel oyun istiyorsan PS3 şart !!:)

ama Xbox 360'da mevcut bkz Gears of war 1-2 :D

Gears of war 2 dün bitirdim :D

Benim sana önerim Xbox 360 :D

Edit : ayrıca Xbox 360 S çıktı onun ısınma sorunu çok az ve kinect hazır durumda :)

Eğer Xbox 360 S olmaz diyorsan Xbox 360 elite 120 gb jasper board al süperdir ısınma sorunu çok az.
cevabın için çok sağol

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Play Station'ın adı yeter abi o kadar söyleyeyim.

mgsmus

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Xbox360'da da güzel oyunlar var/vardı ama istediğim oyunları listeleyince PS3 almam gerektiğini anladım ve aldım. Final fantasy xiii versus ve the last guardian için beklemedeyim. Tabi belli olmaz, PS3' ün taksidi bitti, bir tane de Xbox360 Slim alabilirim. Şu an için cevabım PS3.

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Xbox360'da da güzel oyunlar var/vardı ama istediğim oyunları listeleyince PS3 almam gerektiğini anladım ve aldım. Final fantasy xiii versus ve the last guardian için beklemedeyim. Tabi belli olmaz, PS3' ün taksidi bitti, bir tane de Xbox360 Slim alabilirim. Şu an için cevabım PS3.

yalnız final fantasy bekleyemedim demişsin Final fantasy 13 Xbox 360'da mevcut hatta bugün gidip alacağım :)

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Sana şöyle söyleyeyim. Bende ps3 te var xbox360 ta var. Şuan ps3 ü satıyorum. Neden mi ? 3 tane oyun var god of war 3 kill zone 2 ve pes 2010. 2 si yanında geldi. Pes 2010 ben aldım. Ama pes 2010 fiyatına xboxa 20 oyun filan geliyor yaklaşık. Ayrıca ps3 acaip ısınıyor. Xbox'ın son çıkanında saatlerce oynuyorum ısınma filan pek olmuyor. Ayrıca oyunların çoğu ilk xbox'a çıkıyor. Hatta pesteki mümkün kılınan bütün hareketleri anca xbox'ta yapabiliyorsun. Yani sana tavsiyem hiç bulaşma ps3'e. Xbox her alanda ps3 ü geçer.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Oyuna alacağım param var diyorsan PS3 al.

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
xbox' ın en son çıkan versyonu hangisi ?
Ve oyunların fiyatları nedir ?

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Benim Xbox 360'ım 17 haziran üretimli 1.7 Fw li.Şuan 12 tane oyun var sadece 120 TL verdim ama eğer PS3 olsaydı şuan oyun olarak god of war 3 vardı :D arkadaşımda PS3 var oyun almak için kıvranıyor , babasına yalvarıyor.Yani PS3 kafelerden görüpte kanmayın her konuda Xbox üstün.

örn:

Live konusunda Xbox

Grafik konusunda Xbox

PS3 sadece blu-ray konusunda üstün olsun ama biz final fantasy 13 'ü 3DVD de oynuyoruz :D

Edit:Gears of war 2 oturdunmu başından kalkmassın Xbox böyle işte :D

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Benim Xbox 360'ım 17 haziran üretimli 1.7 Fw li.Şuan 12 tane oyun var sadece 120 TL verdim ama eğer PS3 olsaydı şuan oyun olarak god of war 3 vardı :D arkadaşımda PS3 var oyun almak için kıvranıyor , babasına yalvarıyor.Yani PS3 kafelerden görüpte kanmayın her konuda Xbox üstün.

örn:

Live konusunda Xbox

Grafik konusunda Xbox

PS3 sadece blu-ray konusunda üstün olsun ama biz final fantasy 13 'ü 3DVD de oynuyoruz :D

Edit:Gears of war 2 oturdunmu başından kalkmassın Xbox böyle işte :D

Kesinlikle katılıyorum. Hele birde led de oynadınmı bu oyunları ah ah başından kalkmazsın. Şimdide forza motorsport oynuyorum :)

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Param var diyorsan hiç düşünmeden Play Station 3 al.

Korsan oyun oynarım, online a gerek yok dersen xbox al.

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
dl dvd al internette yer gök xbox oyunu kaynıyor kırılmasına bile gerek olmadığı için direk kopyadan çalışıyor sadece 2 tl ye bir oyun mal oluyor

sen sadece keyfine göre oyun bul yeter.

ayrıca aksesuar olarakda xbox her konuda psden iyi

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
dl dvd al internette yer gök xbox oyunu kaynıyor kırılmasına bile gerek olmadığı için direk kopyadan çalışıyor sadece 2 tl ye bir oyun mal oluyor

bu konuda katılıyorum DL-DVD aldım lost planet 2 yi yazdırdım oynuyorum :D

ayrıca mesela xbox monitöre bağlanıyor aparat ilr ya da ne bilim şarj kitleri falan mevcut ve PS3 aksesuarlarına göre daha ucuz :)

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105

Yanlışın var. Eğer DL alacaksan verbatimden başka almayacaksın. Diğerleri çabuk yanıyor. Verbatimde tanesi 3.5 lira. Yani bir oyun 3.5 liraya denk geliyor. Ve FW li demek ban yemez anlamına gelmiyor. Sürümde farketmiyor. Ban yeme ihtimali azda olsa var. Ayrıca 1.7 FW li olmayanlar boot disc ilede oyunları açabiliyorlar...

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Ben TDK kullanıyorum çokda güzel çalışıyor 2.4X da yazdırıyorum hiç inme çıkma yok :D

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Ben TDK kullanıyorum çokda güzel çalışıyor 2.4X da yazdırıyorum hiç inme çıkma yok :D

Valla bilemicem ben verbatim 50'li alıyorum. Ayrıca kargo ücreti size ait olmak üzere 8 liradan oyun gönderebilirim. 50'ye yakın son çıkan oyun var. İsteklerinizde varsa onlarıda gönderebilirim.:cool:

c0c41n3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar xbox360'ınız var diye bu kadar övmeyin xbox'u herkes ps3 oynuyamaz neden mi çünkü oyunları pahalı ama daha kaliteli blu-ray disk kalitesini yaşayarak oyunların keyfine vara bilirsiniz x-box ps3 ile yarışamaz ps3 bir başka ama ps3 e para yetişteribilirsen almanı öneririm

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
örn:

Live konusunda Xbox

Grafik konusunda Xbox

Rica etsem biraz açıklarmısın ?
Xbox oyunları blu-ray değil mi ?
blu-ray değilse grafik konusundan nasıl iyi oluyor ?

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Rica etsem biraz açıklarmısın ?
Xbox oyunları blu-ray değil mi ?
blu-ray değilse grafik konusundan nasıl iyi oluyor ?

şu şekilde açıklayacağım

Xbox 360 DL-DVD kullanıyor Tek olanlar 7.30 gb oyunlar bazı oyunlar grafik yükseltim hemde tam anlamı ile senaryoya bağlı kalmak için 2 DVD , 3 DVD yapabiliyorlar yani bu şekilde grafikten kayıp vermiyor :)

örn final fantasy 13 ---3 DVD

mass effect 2 -----2 DVD

ama şöyle donanımlarına baktığımızda Xbox 'ın grafik kartı PS3'den daha iyi :thumbup:

edit: DVD'de olsa bize yüksek grafik özellikleri gösteriyorsa PS3 blu-ray ile halt etmiş yani :D(buna karşı çıkacak kişi çok )

c0c41n3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dvd_bd.jpg

blu_ray_vs_dvd_screen.jpg

bluray_vs_dvd.jpg

İşte blu-ray'ın dvd'den farkı

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Peki, Aynı oyunu 2 ayrı TVde yanyana açarsak;
Grafik olarak, blu-ray olmamasına rağmen, xbox daha iyi diyorsunuz Öyle mi ?

Düzeltme: c0c41n3 eklediği görübtülere bakılırsa blu-ray daha iyi. ama sizin iddianızı merak ettim ben.
(xbox almak istiyorum da o yüzden soruyorum :D )

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Açıkça DVD ye bağlı ve bağlı değil biraz grafik kartının gücüne bağlı bu olay.Bundan dolayı DVDde olsa Xbox 360 biraz daha önde

Uploaded with ImageShack.us

edit: hem xbox 360 2005 de çıktı PS3 ise 2006 arada 1 yıl var bu çok şey değiştirir ve xbox bu 1 yıl ile halen ayaktaysa :D gerisini siz getirin :D