Pixel 2'nin Portre modunu Android 7.0'lı cihazlarda kullanmak(S6?-Note 5?-S7,S8,Note 8, Xioami Mi5S ve diğerleri)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

İşinize yaradı mı? Memnun musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    7

V5 sürümü cıktı ve bir cok sorun ortadan kaldırıldı daha iyi oldu v5 linkini ve ayarların nasıl olması gereken fotografı asagı koyuyorum ordaki gibi yapıp yararlanabilirsiniz

V5 link: Kaynak: https://drive.google.com/file/d/1TLi5mt9DDlraF5ncE4SbV7lcfHpeqv4X/view

Ayarlarda kısmında yapmanız gereken ayarlar :
Ne sorunlar çözüldü hocam onları da atlatirsaniz @by efsane Veya başka bir mod arkadaş sizin mesajınızı alintilayip veya kopyala yapıştır yapıp konudaki ilk mesajı düzeltebilir. Fotoğraf birde gözükmüyor

Samsung J7 prime 2017 kullanıyorum 7.0 sürümü mevcut. Apkların hepsinide yüklemeyi denedim yükleme yaparken kamera bu model ile uyumsuz tarzında uyarı veriyor. Ne yapmalıyım bilgisi olan var mı acaba ?

Samsung J7 prime 2017 kullanıyorum 7.0 sürümü mevcut. Apkların hepsinide yüklemeyi denedim yükleme yaparken kamera bu model ile uyumsuz tarzında uyarı veriyor. Ne yapmalıyım bilgisi olan var mı acaba ?
İşlemci uyumsuzluğu olabilir benim gördüğüm kadarı ile yalnız 820 ve üzeri snaodragon ve 7420 ve üzeri exynoslarda çalışıyor (7420 Note 5 işlemcisi sayıya bakmayın tüm orta segment exynoslarda(A8 2018 ailesi dahil ) üstün)

---- Mesajlar birleştirildi ----

İşlemci uyumsuzluğu olabilir benim gördüğüm kadarı ile yalnız 820 ve üzeri snaodragon ve 7420 ve üzeri exynoslarda çalışıyor (7420 Note 5 işlemcisi sayıya bakmayın tüm orta segment exynoslarda(A8 2018 ailesi dahil ) üstün)

Son düzenleme:

Yani ben hiçbir şekilde çalıştıramayacak mıyım

J7 prime için uygun sürümü bulan buraya yazarsa sevinirim

Arkadaşlar aşağıdaki alıntı şeklindeki kısmı ben yazdım fakat biraz fazla uzun oldu burada bu uygulamayı nasıl buldum bu uygulama nasıl gelişti. Başarımına karşı bir yorum içeriyor ister okuyun ister okumayın burayı okumamak size bir şey kaybettirmeyecek.

İşin hikaye kısmını geçtikten sonra linkleri vereyim size

İngilizce linki bu: Google Camera with working portrait mode V4
Kısalta kısalta kendimden bir şey kata kata Türkçe yapılışı, hatalar, çalışanlar altta
Uygulama 7.0'dan sonraki tüm sürümlerde çalışıyor sanırım uygulama adının bir kısmına A7-8.1 yazılmış

Bu altta yazdığım senaryolar büyük ihtimal tüm exynoslu cihazlar için aynı şekilde gerçekleşecek. Exynoslu cihazlara sahip arkadaşlar geri bildirim sağlarsa çok güzel olur.
Exynos S7'de çalışanlar:
  • Ön ve arkada Portre modu çalışıyor. (Kendi Exynoslu S7'imde başarıyla çalışıyor)
  • Ön ve arkada HDR + çalışıyor denilmiş fakat ön tarafta HDR+ ayarını ben bulamadım.
  • Photo Sphere adlı birden fazla fotoğraf çekip yazılımın birleştirdiği ve 360 dereceye varan fotoğraf elde ettiğimiz özellik bende de çalışıyor.
  • Panaroma bende de başarılı bir şekilde çalışıyor.

Exynos S7'deki buglar.
Kendi yaşadığım sorunları yazayım zaten orada yazılanları ben de yaşadım.
  • Uygulama HDR+ işlenirken RAM'i fazlaca dolduruyor ben S7'de boşta genelde 1.6 GB RAM kalırken bu uygulama Portre veya HDR+ işlerken 800-700 MB'lara kadar düşebiliyor. Bazen fotoğraf çekemiyorsunuz ekranda dolması gerken bir yuvarlak kalıyor uygulamayı kapatıp açmanız gerekirse RAM temizlemeniz veya telefonu yeniden başlatmanız gerekiyor ki telefonu başlatma işin sanırım 1 defa yaptım. Yani o kadar dert edilecek bir şey değil bunu deneyerek yapmanız gerkeiyor birazda
  • Uygulama işlemek için fazla işlem gücü kullandığından Exynos veya Snapdragon farketmeksiniz biraz fazla pil yiyor. Ben bu pil meselesini Exynos 8890'lı S7 ve SD821'li Mİ5S'de yaşadım fakat SD835 ve 8895'li cihazlarda bu pil yeme meselesinin daha az olacağını düşünüyorum.
  • Otomatik modda bazen HDR+ çalışmıyor. HDR+'ı aktive etmiyor normal çekiyor. Eğer HDR +'ı aktif etmek isterseniz elle etmeniz veya uygulamayı yeniden başlatmanız gerekiyor
  • İngilizce konuda ön kamerada videoda çöküyor denilmiş ben ön kamerada video çekmeyi denemedim açıkçası.
  • Ek olarak S7'lerde Google Kamerada video tarafında 60 FPS'e geçmeyin derim kamera uygulaması bozuluyor. Benim şahsi önerim bu uygulamayı sadece HDR+ ve portre modu için kullanın öbür türlü Samsung'un kendi uygulaması video konusunda rakipsiz bana göre
  • Mİ5S için bir şey söylemek istiyorum Normalde Mİ5S'de FHD 60 FPS yok. Google Kamera ile FHD 60 FPS çekilebiliyor ama frame atlıyor. O yüzden ben çekmiyorum.
  • Mi5S için başka bir şey daha Mİ5S'de ön kamerada portre çalışmıyor öylece kalıyor portreye basınca
Note 8'de arka kamerada dokun odakla özelliğinin çalışmadığından bahsedilmiş.

Yapılması gereken ayarlar:
B-S-G mod settings:
HDR+ front camera: on
HDR+ front camera fix:
Model: Pixel XL Marlin+Taimen
Config camera HDR+: Nexus 6 hdr+ Auto
HDR+ parameters: Default
Fix black level front camera: 0.00
Portrait Mode on all models: enabled

Developer settings:
Camera.faceboxes: enabled
Camera.af.debug.show: disabled

Develepor settings ilk başta çıkmayabiliyor sanırım. B-S-G ayarlarını yaptıktan sonra uygulamayı kapatıp açın ve ayaralra girip en aşağıya inin developer settings ayarlarını da yapın.

Bir kaç detay:
  • Ayarlarde genel altında ilk sırada Auto-Exposure mode var. İki tane seçenek var default ve slow shutter. Slow shutter seçeneğini gece hareketsiz nesneleri çekerken kullanın. Bu sayede daha temiz daha iyi fotoğraflar elde edersiniz. Gündüz Defaultta kullannın.
  • Portre modu uygulamanın ilk sürümlerinde yüze ihtiyaç duyuyordu. Şuan hala insan yüzünde çok başarılı. Nesne başarımının açıkça beğenmiyorum zaten bununla ilgili bir gelişme sanırım paylaşılmamış. Pixel 2 nesnelerde de çok iyi portre modu uyguluyor ama port uygulamanın başarıısı tartışılır. Ben ilerideki güncellemelrde düeleceğine inanıyorum.
  • XZ Premium'da çalışmadığını duydum. XZ1 ve XZ Premium kullanıcıları özellikle yazarsa güzel olur.
Çift kameralı cihazlarda bu uygulamayı kullanmak ne fayda sağlar?
Biliyorsunuz bir çok cihazın hatta bir kaç tane dışında neredeyse hepsinin portre için kullanılan ikinci kamerası çöp. Note 8'den tutun P10 Plus'a hatta diyafram olarak F1.6 olsa bile sanırım Mate 10 Pro'nun ikinci kamerası da ana kameraya göre baya zayıf. Bu uygulama portre işlemini düşük ışık performansı yüksek ana kamera ile yaptığı için ISO kirliliği seviyesi de bir o kadar düşüyor. S8 kulübünden aldığım bir kaç geri bildirimde S8'in bu uygulama ile yapay ışıklı oda ortamında performansı 7 Plus ve iPhone X'den daha iyi

Uygulamanın 4. sürümünün linki Kaynak: https://drive.google.com/file/d/1Lg4uuoiWM4c_XS8KZp4NXOsFkIY4M50B/view

Not: Arkadaşlar uygulamanın ilk sürümünü hatırlıyorum ön kamera çöküyordu. HDR + geceleri öyle berbat şekilde işliyordu ki fotoğraf mora dönüyordu. vb. sorunlar vardı V1'den V4'e doğru bir çok sorun çözüldü uygulama daha kararlı hale geldi. Güncellendikçe uygulama daha iyi hale gelecektir kaldı ki şuan bile gayet iyi.

Son bir istek
Arkadaşlar sizden isteğim konuyu beğenmeniz falan değil (BEĞENİN!) :D:D
Bu uygulamayı hangi android sürümünde hangi cihazda kullandığını nasıl bir tecrübe yaşadığınızı memnunluk derecenizi (mümkünse 10 üzerinden) yazarsanız ve bir kaç örnek foto paylaşırsanız diğer insanlara yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca yukarı bir anket ekledim oy verirseniz sevinirim.

Güzel ve net bir anlatım olmuş eline sağlık :)

Ufuk Tükenmez

Creative Mod
Yönetici
Super Moderator
@Murat Burç Galaxy S7 de ön kamera da neden fotoğrafları çektikten sonra galeriye arka plan ve çektiğin fotoğraflar pembe oluyor.

@Murat Burç Galaxy S7 de ön kamera da neden fotoğrafları çektikten sonra galeriye arka plan ve çektiğin fotoğraflar pembe oluyor.
Ben S7'yi kullanmayı bıraktığım için bu uygulamanında sorunlarına hakim değilim. Ama benim hatırladığım sürümler arasında stabilite farkının çok olduğuydu. Ön kamerada düzgün çalışan sürümler vardı arasında deneyip bulmanız veya yorumlar abakarak kullanmanız gerekiyor.

S8 ile indirdim aynı v4 sürümünü çekmiyor acaba ayarlı gerekli
v4 tarih oldu ondan sonra en stabil sürümler geldi v4 önbellek ve verileri kaldır sonra kaldır uygulamayı bunu yükle :
Mod8.3b_IDan_v3.1.2_Exy.apk

google kameranın kodlarını paylastı gelistiriciler baya iyisini yaptı bunu deneyebilirsin s8de sağlam calısıyor lens blur portre hersey tam
Mod8.3b_IDan_v3.1.2_Exy.apk

Son düzenleme:
stat counter