PisiLinux 1.0 beta v2 sürümü yayınlandı

Bu konuyu okuyanlar

tulliana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese Merhaba,

Nihayet "indir" sayfasını güncelleyeceğimiz güne geldik
smiley.gif

Anka-Team olarak bizi bekleyen herkese sabrı için teşekkür ediyoruz. Bu zorlu süreçte desteğini bizden esirgemeyen herkese iyi ki varsınız, aralıksız karalama kampanyaları düzenleyen, moral bozmaya yönelik türlü eylemleriyle sürekli can sıkan ama amaçlarına ulaşamadıkça kuduran güruha da keşke olmasaydınız diyoruz.

Çok zorlandık, çok yorulduk ama bıkmadık. İyi ki de bıkmamışız
smiley.gif

Beta kalıbı sadece 64bit'tir. Bu sürümde,

* Kernel 3.8.13
* Firefox 21
* Libreoffice 4.0.3.3
* Birçok özgür yazılımın güncel sürümleri
* Kurulumdan itibaren birçok dil seçeneği kullanıma hazır olarak geliyor.
* Virtualbox üzerinde kurulum yapmak için sanal diskin en az 10 GB olması gerekiyor.
* Beta sürüm ile ilgili sorunları tartışmak, deneyimleriniz paylaşmak için sizi http://forum.pisilinux.org/ ya da IRC Freenode üzerindeki #pisi-linux kanalına bekliyoruz.

BURADAN Pisi-Linux-Beta-Sueno-x86_64.iso 'yu indirmek için artık beklemeyin.

Meraklısına notlar:
* Beta sürümün kod adı İspanyolca Sueno(Rüya), orijinal Pardus'u yaşatmak bizim için bir rüya olduğundan geliştiricilerin oy birliği ile seçildi.

kaynak: forum.pisilinux

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Beta sürümünü deneyecek zamanım yok ancak tam sürümü çıktığında denemeyi düşünüyorum.
Başarılar dilerim...

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Harcadıgınız bütün emeklere teşekkürler :)

tulliana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ihtiyaten ve sürüm politikası olarak beta denmiştir, kurdum test ediyorum, gayet tutarlı. Kolay gelsin

mjsamet

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şuan ne pisilunux nede ozgurlukicin sitesine girebilmekteyim. Bir sorun mu var acaba ?

WaylandIZMIR

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Deepin vb dağıtımlar gibi orjinal bir şey yapmadığınız sürece, hiç dikkat çekmeyen dağıtım olmaya devam edersiniz. Millet, Pisilinux dediğinde oturup bir düşüneceği bir dağıtım olması gerek. Zaten şu zamanlarda KDE kullanımı da ortada..

Kolay gelsin, başarılar

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Birileri Torrent haline getirirse paylaşımında birçok kişi yardımcı olacaktır

-şerafettin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam torrentlisini de çıkartır mısın? Normal indirince ağ hatası veriyor. Hem torrentten indirenler de vardır.

tulliana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Deepin vb dağıtımlar gibi orjinal bir şey yapmadığınız sürece, hiç dikkat çekmeyen dağıtım olmaya devam edersiniz. Millet, Pisilinux dediğinde oturup bir düşüneceği bir dağıtım olması gerek. Zaten şu zamanlarda KDE kullanımı da ortada..

Kolay gelsin, başarılar
Kendi tabanını kullanan bir dağıtım yeterince orjinaldir. Fork dağıtımlara göre (mesela:pardüs gibi, mesela bahsettiğiniz deepin gibi) bir ileti yazmışsınız. Birkaç kozmetikle dağıtım değerlendiremezsiniz.
deepin.png

simge seti ve tema aslı nesli eni sonu debian+ubuntu=deepin. Çok yazık

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Kendi tabanını kullanan bir dağıtım yeterince orjinaldir. Fork dağıtımlara göre (mesela:pardüs) bir ileti yazmışsınız.
Windows 8'e nasıl entegre edeceğiz bir fikriniz var mı?
Bildiğiniz üzere Windows 8'e farklı bir işletim sistemi kurmak ölüm gibi, bir anlatım mevcut mu?

tulliana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Linux dağıtımlarının hepsi mandasoft ile yanyana kurulabilir. Ayrı bir disk bölümü bunun için yeterlidir. Kurulumdan sonra açılışta grub dediğimiz bir menü mandasoftu listeye ekler. Ordan hangisini tercih ederseniz onu açarsınız. Sorunuzdan linux deneyiminiz olmadığı sonucunu çıkardım. linux dağıtımları ve nasıl kuruldukları ile ilgili google üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

pisilinux kurulumu için buraya, manjaro kurulumu için buraya gözatabilirsiniz.

-şerafettin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben şimdi yüklüyorum, ben KDE sevmem ama inşallah güzel bir çalışma yapmışsınızdır(tehdit değil dilek).

WaylandIZMIR

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Kendi tabanını kullanan bir dağıtım yeterince orjinaldir. Fork dağıtımlara göre (mesela:pardüs gibi, mesela bahsettiğiniz deepin gibi) bir ileti yazmışsınız. Birkaç kozmetikle dağıtım değerlendiremezsiniz.
deepin.png

simge seti ve tema aslı nesli eni sonu debian+ubuntu=deepin. Çok yazık

Linux işletim sistemlerinde artık bu tabanlı şu tabanlı diye bir ayrım yapmak hata olur. Örneğin Ubuntuya bakalım.. Ubuntu, DEB dosya sistemi hariç Debian sistemin hiç bir şeyini kullanmayan bir işletim sistemidir.
Ayrıca Deepin tema, simge seti demişsiniz. Hayır.. Deepine özel yazılımlar var. Dmusic, Dplayer, Kendilerine ait bir yazılım merkezi programı, Arka plan değiştiriciler vs vs. Bir simge seti ve tema ile oluşturulan bir dağıtım demek çok yanlış olur.

Ayrıca eleştirimden alınmışsınız gibime geldi, oysa ki ben yapıcı bir eleştiri yapmaya çalıştım.
Ben Deepin gibi sistemler kullanacağıma, Pardus, PisiLinux, vb dağıtımlar kullanmak isterim.
Çinlililerden eksik bir yanınız mı var? Sanmıyorum..
O halde sıra sizde..