Ping ve Hız Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

potterfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben türknet kullanıcısıyım internetimin degerini alt tarafa ekledim sizce bu degerler normalmidir ben online oyunlar olsun yüksek ping alıyorum internet saglayıcım normal diyor herşey bana 80mb internet aldıgımı sölüyor ama bana gelen 30mbit oda herzaman değil bazen 10mb kdar düşüyor ben twichte yayın izleyemiyorum takılıyor sürekli flim desen oda aynı takılıyor sürekli neyde sorun olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim.
4.png
44.png

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Herhangi bir VPN/Proxy kullanıyor musunuz?

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Wi-fi özelliğini devre dışı bırakıp denediniz mi? Wi-fi üzerinden yapılan yüklenmeler pinge neden olabiliyor.

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Snr değeri çok düşük.Üstelik size 80 mbps veriliyor görünüyor.Kablolarda bir sorun veya ek var mı?Download yaparken son hız ne?Fakat mümkünse kısıtlama olmayan bir yerden download yap.Veya modeme reset atmayı denedin mi? Eğer hepsinde bir sorun yoksa Türknet hızı kısıtlamış olabilir ki online işlemlerden veya twitter dan durumu anlat ve destek iste.Bence 50 mbps ye hızını düşürseler daha verimli kullanırsın.

potterfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Snr değeri çok düşük.Üstelik size 80 mbps veriliyor görünüyor.Kablolarda bir sorun veya ek var mı?Download yaparken son hız ne?Fakat mümkünse kısıtlama olmayan bir yerden download yap.Veya modeme reset atmayı denedin mi? Eğer hepsinde bir sorun yoksa Türknet hızı kısıtlamış olabilir ki online işlemlerden veya twitter dan durumu anlat ve destek iste.Bence 50 mbps ye hızını düşürseler daha verimli kullanırsın.
apartman hattından eve hat çektirticem yarın komple 0dan cat6 kablo apartman eski oldugundan yapabilir bi bunu denicem herşeyi cat6 kullanıcam bakalım degişicek mi

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Eğer Türknet tarafında bir gözden kaçan durum varsa veya portunda bir sorun varsa, kablo işi durumu değiştirmeyebilir.Onun için bence twitter dan bir destek iste.Portuna falan baksınlar.Eğer yaptıysan söylediklerimi dikkate alma.İyi günler.

potterfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer Türknet tarafında bir gözden kaçan durum varsa veya portunda bir sorun varsa, kablo işi durumu değiştirmeyebilir.Onun için bence twitter dan bir destek iste.Portuna falan baksınlar.Eğer yaptıysan söylediklerimi dikkate alma.İyi günler.
evet ilk olarak onu yaptırdım zaten herhangi bi sıkıntı olmadıgını sölediler herşey degiştirdim modemde dahil bi tek işte iç tesisat kaldı bakalım sonuç ne olacak

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Yani şuanda sen 80 gözükse de 30 mbps civarı alıyorsun.Hiç 80 e yaklaştığı oldu mu anlık olarak.Eğer hiç 80 hızı alamadıysan, yanlışlıkla Türknet tarafından bir kısıtlama olmuş olabilir.Twitterdan hiç sordun mu?Bir de onlar baksınlar hattına.Başka birşey şuan aklıma gelmiyor.Herşeyi yaptıysan bir de iç tesisatı değiştir.Umarım o zaman düzelir.

potterfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet 70mbps kadar geldigi oldu ama 1 kez felan oda upload 25mbps alıyorum ama hızda sorun var ya hız sorun değil ping oluyor sorun onu halletmem gerek benim onunla ugraşıyorum iç tesisat buğün degişecek inş bakalım umarım herşey düzelir.

potterfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani şuanda sen 80 gözükse de 30 mbps civarı alıyorsun.Hiç 80 e yaklaştığı oldu mu anlık olarak.Eğer hiç 80 hızı alamadıysan, yanlışlıkla Türknet tarafından bir kısıtlama olmuş olabilir.Twitterdan hiç sordun mu?Bir de onlar baksınlar hattına.Başka birşey şuan aklıma gelmiyor.Herşeyi yaptıysan bir de iç tesisatı değiştir.Umarım o zaman düzelir.
Herşeyi yaptım iç tesisatı degiştirdim modemi degiştirdim bi türlü şu pingi hız düşüşünü halledemedim halen snr margin degeri 6.00 larda geziyor daha ne yapmam lazım anlamış değilim benim arkadaş 30.00 snr marginle takılıyo hiç pingi hız düşüşü yok biz mafoluyoz burda

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Bence tek çare port değişikliği talep etmen gibi.Çünkü herşeyi yaptım diyorsun.Senin olduğun bölgede internet yoğun mu kullanılıyor.Yani çok sayıda daire mi var? Yoğun kullanımdan da kaynaklanıyor olabilir.Gerçi gece de durum aynıysa en ufak bir iyileşme yoksa, dediğim gibi port değişikliği talep et.Yoksa iptal ettiririm diye blöf yap.

potterfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence tek çare port değişikliği talep etmen gibi.Çünkü herşeyi yaptım diyorsun.Senin olduğun bölgede internet yoğun mu kullanılıyor.Yani çok sayıda daire mi var? Yoğun kullanımdan da kaynaklanıyor olabilir.Gerçi gece de durum aynıysa en ufak bir iyileşme yoksa, dediğim gibi port değişikliği talep et.Yoksa iptal ettiririm diye blöf yap.
internet hızımı 50mbit çektiricem galiba ozaman snr artıyormuş 15.00lara kadar çıkıyormuş birde öyle deneyecegim

potterfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acaba çektirttigim kablo dandik cat6mı ben %100 bakır kablo çektirttim öle söledim yani kablonun üstünde böle yazıyor HYTECH HY-CAT600 CAT.6 UTP CABLE 25AWG CM 75C VERIFIED TO TIA/EIA 568B 2-1 ISO/IEC 11801 012M

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Kardeşim kablo hakkında pek bilgi bulamadım ama genelde bakır oluyor bunlar.Ben sana snr değerin çok düşük 50 ye düşürt hızı diye baştan söyledim.Nasıl 80 vermişler bu snr değeriyle anlamadım.Ama portunda sorun varsa ne yapsan da fayda etmez.

potterfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim kablo hakkında pek bilgi bulamadım ama genelde bakır oluyor bunlar.Ben sana snr değerin çok düşük 50 ye düşürt hızı diye baştan söyledim.Nasıl 80 vermişler bu snr değeriyle anlamadım.Ama portunda sorun varsa ne yapsan da fayda etmez.
türknete destek kayıdı açtırdım hızımı düşürmeler için bakalım ne olacak birde böyle denemek istiyorum bakalım ne olacak olmazsa portu degişikligi isteyecegim benim alt yapım bence desteklemiyor ondan böle oluyor hızı çok fazla verdikleri için oldu böle bence neyse kablo hakkında bende birşey bulamadım bakırdır ama %100 bakırmı bilemicem neyse onada yapcak bişi yok olan oldu