Pilot olmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

mutahhar

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
ilkokula başlamadığım yıllardan beri hayalimdir pilot olmak. küçükken hep pilot olup nasa'ya gideceğim, oradan uzaya çıkacağım derdim ama mühendis oldum :D son zamanlarda arasıra depreşip duran pilotluk (daha doğrusu uçma) isteği tekrar depreşmiş durumda. neredeyse işi gücü bıraktım pilot olmakla ilgili çeşitli forumlardaki yazıları okuyorum. mesleğimi seviyorum ama içimdeki uçmak, uzaya çıkma isteğini asla yok sayamam. sizce ne yapmalıyım :)

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
mal varlığın yerindeyse uçuş okulları seni bekler :)

Umutcuğum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yok mal varlığın yerinde değilse bi 35lik al iç olursun :)

mutahhar

Müdavim
Reaksiyon puanı
15

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Uçmak isteyen var dediler geldik :D

şakası bir tarafa bazı hayaller insanı peşinden sürükler çoğu zaman. :)

mutahhar

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
benim hala en büyük hayalimdir. kendimi küçük bir iha yaparak avutacağım. yaparsam ki muhtemelen yüksek lisans tezi olarak yapacağım burada kodları paylaşırım :D

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
THK Planör Okulu diye araştır netten ;)

__L__

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Memur bir ailenin çocuğuyum mal varlığı ortada :D kendi imkanlarımla ancak taahhütlü olarak thy'nin uçuş okuluna girebilirim ama oradan mezun olunca iş garantisi de yok.

alkol kullanmıyorum kendimi ice tea'ye vereceğim :D

İşsiz kalmayacağını temin edebilirim. Havacılık sektöründe bu konuda çok açık var. Ayrıca THY eğitimden sonra iş garantisi de veriyor bildiğim kadarıyla, kendi bünyesinde.

CuMaAli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yanlış bilmiyorsam Heybeli'de mehtaba çıkılıyormuş. İstersen bir heybeliye git. :)

[video=youtube;LueS9CfRCgY]http://www.youtube.com/watch?v=LueS9CfRCgY[/video]

yildirim3273

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu okuyunca bir ana uyur gezer miyim diye dşündüm. Acaba gece uyanıp bu konuyu açtım mı diye düşündüm. :D benim de hayallerim böyleydi ben de mühendisim ve şu anda bile hala düşünüyorum :D

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Senin hayalin için üşenmedim ve google'a pilot olmak isteyenler neler yapmalı yazdım ve bu haberle karşılaştım umarım yardımcı olabilir http://goo.gl/U2zf8

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Neyin pilotu olmak istiyorsun. Yolcu uçağı mı planör mü kargo uçağı mı :)
Bu lisans için yurt içinde Ankara'da var bir eğitim kurumu. Yolcu uçağı pilotluğu için 75 bin dolarcık istiyorlar :D
Normal tek kişilik planörler de iş değişiyor tabi.

Bunu ehliyet gibi düşünün her aracın farklı lisanları var ve almak istersen en alttan başlamalısın.

Bu tür kurumlar ön lisans, lisans gibi şartlarda arıyor. Yalnız Ankara'daki kurum kısıtlı bir lisans veriyor sana.

Abd'de var bir kurum. 60 bin dolar ve diğer simülasyonlar için 20-30 bin dolar gibi bir rakam istiyorlar. Ama oradan çıktıktan sonra çok rahat yurt dışı şirketlerinde iş bulabiliyorsun.

Kaynak [MENTION=140418]Enisor[/MENTION] benim amcaoğlu olur :) O da microsoft flight simulator sayesinde iyice merak saldı bu işe ve araştırdı bu durumları.

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bi yamac parasutu al atla bogazdan :p tabi once okuluna gitsen daha iyi :p
en fazla 5binliradir . eski parayla bi sakiz parasi :p hey gidi gunler ya. nekadar da yukselmis turk parasinin degeri.bi sakiz parasiyla ucak alicaz nerdeyse :D 5 ay calissan omur boyu calismamiz gerekmez artik :p

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157

maxirabit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Thy kendi bünyesinde eğitim verdiği için sizinle ömür boyu sözleşme gibi birşey yapıyorlar bir de müh. olma şartı arıyorlar:)
Yani thy size eğitimi verir yetiştirir ama başka bir firmada işe giremezsiniz söyleşmeyi o şekilde yapar bu konuda en iyi olanı uçu okullarından hangi sertifikayı almak istiyorsanız ona yoğunlaşıp sonrasında pilot olmaktır:)

Giyotin2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bende senin gibi pilot olma hayaliyle yanıp tutuşan biriyim ve şimdi hayalimi gerçekleştiriyorum,9 aydan beri işi gücü bıraktım bu işi araştırıyorum,pilot olmak istiyorsan su gibi akıcı bir inglizcen olmaslı lazım tr şartlarındada en düşük lisans mezunu olman lazım.Şimdi şirketler var 15 ay gibi bi sürede cpl veren birde üniversiteler var Trde bi anadolu üniv var başka yok yurt dışındaki okulları var ,araştırmalarıma göre kalite olarak üniversiteler çok önde ve işe girerkende ünivden çıkmış pilotları tercih ediyorlar.Ben üniversite seçeneğini seçtim ve avusturalyadaki edith cowan ünversitesine gidiyorum,orada hem çalışıp hem okuyabiliyorsunuz devlet haftalık 20 saat izin verior tatillerdede çalışırsan 36 saat,saati 15 20 dolar para veriyorlar,eğerki teknik bir işte çaşırsan 80 dolar veriyorlar.yaşam masraflarını çıkartabilirsin. :)

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Sana iki tane ilaç yazacağım.:)
1)Microsoft Flight Simulator X indiriyosun torrentdan.
2)Logitech Extreme 3d Pro alıyorsun
Oyunu yükleyip uçmaya başlıyorsun. Geçmiş olsun:)

Şehzade~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İstemek yetmez çaba,azim,güven gerekir:)

Turk_ST@Rs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
En büyük hayalim uçmaktı benimde bende askeri lise sınavını kazanıp sağlıkta elenmiştim. Ve halada en büyük hayalimdir u uçağa binebilmek. Bana soracak olursan benim gibi yap yamaçparaşütüne başla bu şekilde kendimi avutuyorum kendimi :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hayaller, yapılması gereken bir şey değildir. aksine o hayalini bir tarafa koyup işine bakmalı, arada yerinden hayaline bakmalı ve gülümseyebilmelisin. hayalini gerçekleştirirsen, artık hayalin kalmadığı için yaşamana gerek kalmayacaktır.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
ilkokula başlamadığım yıllardan beri hayalimdir pilot olmak. küçükken hep pilot olup nasa'ya gideceğim, oradan uzaya çıkacağım derdim ama mühendis oldum :D son zamanlarda arasıra depreşip duran pilotluk (daha doğrusu uçma) isteği tekrar depreşmiş durumda. neredeyse işi gücü bıraktım pilot olmakla ilgili çeşitli forumlardaki yazıları okuyorum. mesleğimi seviyorum ama içimdeki uçmak, uzaya çıkma isteğini asla yok sayamam. sizce ne yapmalıyım :)
Bende senin gibi düşünüyorum. Pilotluk mesleği çok ilgimi çekiyor. Gerekli koşulları biraz araştırdım ve thy uçuş okullarında 15 yıl taahhütle para ödemeden eğitim alabiliyormuş pilot adayları ancak kabul için belirli şartlar koymuşlar. Belki ilanlar açıldığında şansımı denerim. Şu ingilizce bilme meselesi var bir de acaba benim ana dilim ingilizce ben nasıl ingilizce bildiğimi ispat edeceğim Türkiye'de ? Herhangi bir belge mi sunmam gerekli sınavlara mı gireceğim Türkiye'deki öğrenciler gibi ... İkincisi askerlik meselesi ben ingiltere-türkiye vatandaşı olduğum için askerlik muaf mı oluyor onun için ne yapacağım nasıl belge vereceğim?.. Sen araştırıyor musun hala pilotluk konusunu yardımcı bir şeyler bulursan ve paylaşırsan sevinirim.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
benim hala en büyük hayalimdir. kendimi küçük bir iha yaparak avutacağım. yaparsam ki muhtemelen yüksek lisans tezi olarak yapacağım burada kodları paylaşırım :D

50146.jpg

Uç. :D

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Gerekli şartları yerine getirdiğin de neden olmasın ama kendine sor bu yola gireceğim gerçekten samimiyim her şeyini kaybetmek pahasına olsada yolumdan vazgeçmeyeceğim diyebiliyormusun bu sadece senin mevzu ile alakalı değil bütün konularda öyle.

mutahhar

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
pilot olmak benim için ütopya olarak kalacak...

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
aynı heves bende de var, microsoft flight, flight simulator x ile hevesimi kırmak istiyorum ama geçmiyor.. yolculuk için uçağa bindiğimde hep kokpitte hayal ediyorum kendimi.. off off :crying:

mutahhar

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
aynı heves bende de var, microsoft flight, flight simulator x ile hevesimi kırmak istiyorum ama geçmiyor.. yolculuk için uçağa bindiğimde hep kokpitte hayal ediyorum kendimi.. off off :crying:

pilotlardan rica et kokpite gir :)