Pil Sağlığı

Bu konuyu okuyanlar

ynsemrephoto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. 8 plus kullanıcısıyım. Telefonum daha 1 aylık bugün fark ettim ki pil sağlığım %99 a düşmüş. Bu normal mi ? Şarjdayken teli kullanmıyorum. %20 nin altına inmiyorum. Pil ömrü için gerekli önlemleri de (parlaklık otomatikte , arka planda çalışan uygulamalar kapalı vs vs) alıyorum. Yani dikkatli kullanıyorum. Normal mi bu ?

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Bataryayı bu kadar dert etme bataryan büyük ihtimal telefonundan çok yaşayacaktır. Ben % kaç olursa olsun her gece yatarken şarja takar sabah çekerim, yoğun kullanımda gün içindede takarım.
Bir telefonu en az 3yıl kullanırım ve şimdiye kadar hiç bataryası ölen telefonum olmadı. Bizim bir arkadaşa samsung servisi demişki bataryayı %100 dolsa bile şimşek ⚡ işareti gitmeden çekme ve %10 A düşmeden sakın şarja takma, demiş bunlar batıl inanç, bizim arkadaş şarja takacağım diye %10 a düşürmek için video açıyor, flaş lambasını açıyor :) ve dolunca şimşek işaretinin de gitmesini bekliyor. Lityum iyon pil tak çıkar bişey olmaz.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Mecburen düşüyor belirli bir şarj ömrü var
Ben moto z kullanıyorum 6 ay ı geçti batarya eşbet düşmüştür ama hala oyunlarda ilk günkü bigi 3 saat alıyorum geçtiğide oluyor

ynsemrephoto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pekte önemli birşey değil diyordunuz sanırım ?

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Merhaba arkadaşlar. 8 plus kullanıcısıyım. Telefonum daha 1 aylık bugün fark ettim ki pil sağlığım %99 a düşmüş. Bu normal mi ? Şarjdayken teli kullanmıyorum. %20 nin altına inmiyorum. Pil ömrü için gerekli önlemleri de (parlaklık otomatikte , arka planda çalışan uygulamalar kapalı vs vs) alıyorum. Yani dikkatli kullanıyorum. Normal mi bu ?
Apple cihazlarının batarya ömrü 500 tam dolumdur. 500 tam dolun gerçekleştikten sonra batarya performansı giderek düşer. Bunu baz alarak daha sağlıklı şarj edersen bu süre biraz daha uzar. Onun dışında ortalama 2 sene içerisinde bataryanın durumu %83 civarına düşecektir. En son garantisi bitmeden servise gönderip bataryayı sıfırlatabilirsin

HsynKrkmz1991

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Apple cihazlarının batarya ömrü 500 tam dolumdur. 500 tam dolun gerçekleştikten sonra batarya performansı giderek düşer. Bunu baz alarak daha sağlıklı şarj edersen bu süre biraz daha uzar. Onun dışında ortalama 2 sene içerisinde bataryanın durumu %83 civarına düşecektir. En son garantisi bitmeden servise gönderip bataryayı sıfırlatabilirsin

Batarya değişimi ( sorunsuz kendiliğinden ömrü tamamlanmışsa ) garanti kapsamında ücretsiz mi değiştiriliyor ?

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Verdikleri de oldu. 5S vardı 2 defa sıfır cihaz verdiler. Ama şuna emin ol Apple teknik servisi hiç bir konuda yarı yolda bırakmaz
Bende 8 Plus var garanti 1-2 ay kala 0 cihazla değişim talep etmeyi düşünüyorum umarım kabul olur

HsynKrkmz1991

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bende 8 Plus var garanti 1-2 ay kala 0 cihazla değişim talep etmeyi düşünüyorum umarım kabul olur

Bendede aynısı var ama sıfır diye daha önce tamir görmüş olanları sıfırlayıp öyle veriyorlar. Bende mi öyle yapsam ne? Şuan batarya sağlığı %89 ve çok hafif göbeği çıkmış telefonun. Ve 1 mart 2020 e kdr da garantisi var.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
aman dikkat et bazı kullanıcılar çalışır durumda verdiği cihazı ölü olarak geri almış...

Reaksiyon puanı
143
Cihazı servise verirken yapılması gereken forumu okuyarak alın ve imzalayan. Cihazınızda fiziki çizik, darbe, kırık gibi şeyler yoksa ve kâğıttada öyle yazıyorsa hiç sorun değil. Servis sonu cihazı alırken herhangi birşey görürseniz söylersiniz. Cihazı servise bıraktığımda incelediniz ve formda da herhangi bir hasarı olmadığını belirttiniz diye. Bu durumu Apple müşteri hizmetlerine aktardığını da onlar çok güzel ilgilenir.

Pil konusunda pil performans skandalı yüzünden 2018 de ücretsiz değiştirdiler. Bu yıl değişiklik olur mu göreceğiz. Normalde pil performansı kullanıma istinaden tükenmiş, ücretli değişimi yapılacaktır diyorlardı eskiden...

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Cihazı servise verirken yapılması gereken forumu okuyarak alın ve imzalayan. Cihazınızda fiziki çizik, darbe, kırık gibi şeyler yoksa ve kâğıttada öyle yazıyorsa hiç sorun değil. Servis sonu cihazı alırken herhangi birşey görürseniz söylersiniz. Cihazı servise bıraktığımda incelediniz ve formda da herhangi bir hasarı olmadığını belirttiniz diye. Bu durumu Apple müşteri hizmetlerine aktardığını da onlar çok güzel ilgilenir.

Pil konusunda pil performans skandalı yüzünden 2018 de ücretsiz değiştirdiler. Bu yıl değişiklik olur mu göreceğiz. Normalde pil performansı kullanıma istinaden tükenmiş, ücretli değişimi yapılacaktır diyorlardı eskiden...
Skandal yüzünden batarya değişimini 80$ yerine 30$’a indirmişlerdi. Yani bedava değil.

ertanplencelik

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
Bunlar batıl inanç mı? :) lityum iyon pil bişey olmaz mı? :) biraz komik geldi gece sabaha kadar cihazı şarjda bırakmak cihazın bataryasını bozuyor. Kendi sıfır telefonum buna örnektir. Cihazı çok sık şarja takmak yine öyledir. %100 olduğunda çekmeli %10 un altına düşünce takmalı en doğru kullanım şekli budur. Bilip bilmeden yanlış yönlendirmw yapmayın. Bataryanın ölmesinden kastınız nedir oda açıklanması gereken bir durum örnek iphone 7 plus ve üzeri cihazın 2 yılı dolmadan ben günde 2 kere şarja takıyorsam bataryası ölmüş demektir.
Bataryayı bu kadar dert etme bataryan büyük ihtimal telefonundan çok yaşayacaktır. Ben % kaç olursa olsun her gece yatarken şarja takar sabah çekerim, yoğun kullanımda gün içindede takarım.
Bir telefonu en az 3yıl kullanırım ve şimdiye kadar hiç bataryası ölen telefonum olmadı. Bizim bir arkadaşa samsung servisi demişki bataryayı %100 dolsa bile şimşek ⚡ işareti gitmeden çekme ve %10 A düşmeden sakın şarja takma, demiş bunlar batıl inanç, bizim arkadaş şarja takacağım diye %10 a düşürmek için video açıyor, flaş lambasını açıyor :) ve dolunca şimşek işaretinin de gitmesini bekliyor. Lityum iyon pil tak çıkar bişey olmaz.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Cihazın sabaha kadar şarjda durması pilin gerilim altında oldugu anlamina gelmez, %100 olunca devre pile giden akımı keser.

Reaksiyon puanı
143
Skandal yüzünden batarya değişimini 80$ yerine 30$’a indirmişlerdi. Yani bedava değil.

Garantisi olan cihazlarda ücretsiz değişim yapıldı. Normalde dediğim gibi kullanımdan dolayı tükendiğinde garanti kapsamı dışında olarak değerlendiriliyordu. Özellikle 5S modellerinde çok gördüm. Dediğiniz kampanya olunca garantisi olanlara ücretsiz (kullanım seviyesine bakılmaksızın) değişmişti.

brk.a50

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Pili %50 nin altına düşmeden şarja tak faydası oluyor 8 aylık x %98 pil ömrü

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Garantisi olan cihazlarda ücretsiz değişim yapıldı. Normalde dediğim gibi kullanımdan dolayı tükendiğinde garanti kapsamı dışında olarak değerlendiriliyordu. Özellikle 5S modellerinde çok gördüm. Dediğiniz kampanya olunca garantisi olanlara ücretsiz (kullanım seviyesine bakılmaksızın) değişmişti.
Bak bunu bilmiyordum :) düzeltme için teşekkürler.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Direk değişim istiyorum yazdırmayacaksın formuma. Klasiktir batarya performansı kötü, ara sıra karşıya ses gitmiyor vs gibi şeyler söyleyeceksin

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
6S Plus kullanıcısıyım, 26 ay oldu kullanalı. Pil sağlığım % 79 gözüküyor. Servis yazısı çıktı ama garantisi bitti cihazın. Yapacak bir şey yok sanırım.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Şarj aleti !!! Kendi içinden cıkanı kullan 3 saat sürüyor ama pili fazla öldürmüyor. İpad şarj aleti veya her hangi baska hızlı şarj edenler pili cabuk yıpratiyor bende x vardı hızlı şarj kullandım 1 ayda yüzde 12 pilim öldü

---- Mesajlar birleştirildi ----

6S Plus kullanıcısıyım, 26 ay oldu kullanalı. Pil sağlığım % 79 gözüküyor. Servis yazısı çıktı ama garantisi bitti cihazın. Yapacak bir şey yok sanırım.
Ücretli apple degiştiriyor

Son düzenleme:

melik.bck

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Yani çok anormal bir durum yok gibi. Mutlaka orjinal şarj aletiyle şarj etmeye çalış. Daha da uzun ömür istiyorsan telefonun şarjının tamamen bitmesini bekleme. %30 larda falan şarja takman daha uzun ömür sağlayacaktır. Ama bu kadar kasmana gerek yok. Telefonu hiç kullanmasan da Lityum ion pilların ömrü tükenir. Çalışma prensipleri böyledir. O pil üretildiği andan itibaren tükenmeye başlar.

ynsemrephoto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlarınızı tek tek okudum faydalı bilgiler için de teşekkürler

remaz3442

Asistan
Reaksiyon puanı
51
ne kadar önlem alsak ta bir şekilde pil sağlığı düşüyor kaçınılmaz son kabullendim artık