PHP yardım lütfen?

Bu konuyu okuyanlar

sharlk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
:helpsmilie::helpsmilie:arkadaşlar bir php ödevim var ama br türlü yapamıyorum bir yardım etseniz bana yardım etmek isteyenler özel mesaj atabilirlermi:helpsmilie::helpsmilie:

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
sorun ne konu ne ne istiyon yaz buraya yol gösterelim

sharlk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya hoca bir kactane ödev verdi bir türlü yapamıyorum
 100 tam puan üzerinden notları harf notuna çeviren Php kodunu yazınız
 Önceden belirlenen 3 sayıdan en büyüğünü bulan programı yazınız
 Önceden belirlenen bir sayının 2 ye kalansız olarak bölünüp bölünemediğini belirleyen php kodunu yazınız.
 Maaşı 500 YTL den fazla olanlardan %25 vergi kesintisi yapan, maaşı 500 YTL den az olanlardan hiç kesinti yapmayan php kodunu yazınız.
 1 den 10 ‘a kadar olan sayıları aralarına + işareti koyarak yazan ve toplamlarını = işareti ile yazan php kodunu yazınız
 X
XX Yandaki şekli ekrana for döngüsü ile yapın İç içe for döngüsü kullanabilirsiniz
XXX
XXXX
XXXXX
 Değerleri önceden girilen 10 elemanlı tek boyutlu bir dizinin elemanlarını toplayan ve ortalamasını alan php kodunu yazınız.
 1 den 1000’ kadar olan ve 5’e veya 7’ye kalansız bölünen sayıların toplamını bulan php kodunu yazınız
 Değerleri daha önceden girilmiş 5 elemanlı tek boyutlu bir dizinin elemanlarını büyükten küçüğe sıralayan Php kodunu yazınız.
 1 den 20 ye kadar olan çift sayıları ve karelerini ekrana yandaki gibi yazdıran Php kodunu yazınız
 18 yaşından küçük kızlar ve 18 yaşından küçük erkekler için “giremezsiniz” yazısını yazdıran Php kodunu yazınız
 Çarpım tablosunu yapan programı yazınız.

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
arkadaşım bunların hepsi tek ödev mi?
yoksa geçen senelerin sınav sorularını buldunda çözdürmeye mi çalışıyon?

bi kaç örnek vereyim ama bunlar zaten en alt seviye konular, basit aritmetik kodları ile yapılacak, bu ödevleri başkasına yaptırırsan derste ne öğrencen acaba...

100 puandan harf notlrı
$not=65; (buraya notu yaz ya da GET ile aldırabilirsin)

if ($not>90) $harf_notu="A1";
else if ($not>81) $harf_notu="A2";
else if ($not>70) $harf_notu="B1";
.
.
.
echo $not.''un harf karşılığı : '. $harf_notu;
3 sayıdan en büyüğü
$sayi1=5;
$sayi2=6;
$sayi3=7;
(Buralara sayıları gir ya da GET ile aldır.)

if ($sayi1<$sayi2) $buyuk=$sayi2;
else $buyuk=$sayi1;

if ($buyuk<$sayi3) $en_buyuk=$sayi3;
else $en_buyuk=$buyuk;

echo 'en büyük sayı : '.$en_buyuk;

walla şimdilik bu kadar, zamanım yok başka

sharlk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
saol kardeşim çok saol

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Değerleri önceden girilen 10 elemanlı tek boyutlu bir dizinin elemanlarını toplayan ve ortalamasını alan php kodunu yazınız.
$dizi=array(1,2,3,4,5,6,7,8,9,10);
for ($i=0;i<10;i++)
{
$toplam=$toplam+$dizi;
}
$ortalama=$toplam/10;

echo $toplam;
echo $ortalama;

1 den 10 &#8216;a kadar olan sayıları aralarına + işareti koyarak yazan ve toplamlarını = işareti ile yazan php kodunu yazınız

$dizi=array(1,2,3,4,5,6,7,8,9,10);
for ($i=0;i<10;i++)
{
$toplam=$toplam+$dizi;,

if ($i!=10) $yazdir=$yazdir.' '.$dizi.'+';
else $yazdir=$yazdir.' '.$dizi.'=';
}

echo $yazdir.' '.$toplam;

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşlar ödev veriyoruz ki hiç değilse evde birazcık kafayı yorun, biraz düşünün.

Tek derdiniz anı kurtarmak. Hazır cevapları bularak, ödevlerden kurtulabilir, belki geçer not bile alırsınız ama sonra iki değişkenle bir işlem yapamayan bilgisayar programcıları olursunuz.

Ama sorsalar bilgisayar programcısıyız dersiniz. İleride belki diplomanıza bir iki iş gelir ama siz bu işleri yapamadıkça artık ya aç kalırsınız ya da 30 yaşına gelince bile babanızdan harçlık istersiniz.

İnanın bu adı ödev olduğu için size zor gelen şeyler, başına oturduğunuzda hemen yapabileceğiniz şeyler. Sadece yapmak isteyin yeter.

Neyse, şu anda tek ümidim bilgisayar ile ilgili olmayan bir bölümde okuyor olmandır.

esracakmak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
saolun ya gerek kalmadı :D yapmak en güzeliymiş ewet web tasarım okuorum ama pc ögretmenliğini seçiçem ;) hadi ii akşamlar

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bu arada öğretmen olduktan sonra yazım şeklimi düzeltirim diye düşünüyorsanız yanılırsınız haberiniz olsun.

Bu şekilde yazmaya devam ettiğinizde de emin olun çok fazla sorunla karşılaşacaksınız. Bu şekilde derken her yerde bahsedilen garip kısaltmaları ve yuttuğunuz harfleri kast ediyorum.

Başarılar dilerim. Forumlarda ödevinizin doğrudan cevabını aramanız yerine, çözmeye çalışırken takıldığınız yerleri sormanız dileğiyle.

Hoşça kalın.

mihail44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar banada bir konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. ben php ile mysql den veri çekmek istiyorum ama bunu bir türlü beceremedim örnek olarak aşağıda yazdığım kodların yanlış tarafı nedir nerede hata yapıyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

$sorgu = mysql_query("SELECT * FROM tablo ORDER BY adi LIMIT 0, 1" );
while ($kayit = mysql_fetch_array($sorgu, MYSQL_ASSOC))
{
$adi = $kayit["adi"];
}
echo $adi;

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1den 50 ye kadar olan sayılardan 5 in katı olanları ekrana yazan php programını yapınız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
girilen sayı 0'dan küçükse "negatif" 0'dan büyükse "pozitif" 0'a eşitse "sıfır yazdıran kodu yazınız.

_Albay_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 den 1000 e kadar 5 e veya 7 ye tam bölünebilen sayıların toplamı.
PHP:
$toplam=0;
for($i=4;$i<1001;$i++){
if($i%5==0 || $i%7==0){
$toplam=$toplam+$i;
}
}

CasperCrazy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yaz hocam burdan neyse sıkıntın yardımcı olalım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
klavyeden bir sayı okunarak bu sayının tam bölenlerini ekrana yazan programı yapınız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1den 50 ye kadar olan tek sayıları ekrana yazan php programı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1"den 10"a kadar sayıların toplamı, çarpımı ortalaması, 1"den 100"e kadar olan tek ve çift sayılar birde adını ekrana yazdırma bana yardımcı olurmusunuz lütfen .s.s.s.

farukinan1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
site en üst kısmında anasayfa açıkken bir hata yok ama alt sayfalardan birine girdiğimde bu hatayı veriyor nasıl düzelir bilen biri bana yardımcı olabilir mi? tabi nasıl düzeltildiği ve hatayı niye verdiğini banada anlatırsa sevinirim öğrenmeye çalışıyorum. şimdiden teşekkürler.

Hata:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/urfayenigun/public_html/plugin/config.php:1) in /home/urfayenigun/public_html/haber.php on line 4