Photosopta Kenar Efekti?

Bu konuyu okuyanlar

İstanbul-34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba,

Photosopta yeniyim arkadaşlar, videolar izleyerek öğrenmeye çalışıyorum. Bilgisi olan arkadaşlardan bir konuda yardım isteyecektim.

Kare bir görselin aşağıdaki görselde olduğu gibi kenarlarını nasıl yumuşatabilirim.

Sulu boya çizimler vardı elimde, tarayıcıdan taradım. Kare bir görüntü oldu haliyle. Photosopta efeklerle ya da herhangi bir teknikle aşağıdaki görseller gibi yapabilir miyim? Çerçeve olsun istemiyorum yani.

1.jpg

2.jpg
3.jpg

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Bunun için çok farklı metot var. En basit ve en yaygın yöntemlerden birisi; Eraser Tool/Silgi Aracı (Kıyasyol = E Tuşu)
Araç seçiliyken istediğin köşeleri yumuşatıp, silebilirsin. Senin paylaşmış olduğun örnek resimdekiler, resmin üzerine boyama yapıldığı için böyle duruyor. Aynı işlemin boyama fırçasıyla (Brush Tool = B) yapılmış hali.

Ekte senin için anlatmaya çalıştım. Umarım yardımcı olur. Sormak istediğin bir soru olursa, sorabilirsin.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    88.9 KB · Görüntüleme: 483
  • 2.png
    2.png
    101.6 KB · Görüntüleme: 461
  • 3.png
    3.png
    51 KB · Görüntüleme: 525
  • 4.png
    4.png
    38.7 KB · Görüntüleme: 406

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bunun için çok farklı metot var. En basit ve en yaygın yöntemlerden birisi; Eraser Tool/Silgi Aracı (Kıyasyol = E Tuşu)
Araç seçiliyken istediğin köşeleri yumuşatıp, silebilirsin. Senin paylaşmış olduğun örnek resimdekiler, resmin üzerine boyama yapıldığı için böyle duruyor. Aynı işlemin boyama fırçasıyla (Brush Tool = B) yapılmış hali.

Ekte senin için anlatmaya çalıştım. Umarım yardımcı olur. Sormak istediğin bir soru olursa, sorabilirsin.
Silgi için yapmamız gereken bir ayar var mıdır?

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Silgi için yapmamız gereken bir ayar var mıdır?

İsteğe bağlı bir durum. İstersen eklediğim 2 numaralı görselde üst bölgede işaretlediğim Opacity ayarını düşürebilirsin. Opacity değerini ne kadar düşürürsen; fırça o kadar hafif dokunur. Tavsiyem 45-75 değerleri arasında kullanmandır. Hafif ve silik olarak kullanmanı sağlar.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

Güzel anlatmışsın. Ben de şunu ekleyeyim. Bu işlemi yaptıktan sonra daha iyi gözükmesi için katman(layer) kısmının üzerinden efektlerde verebilirsin.

Ekli dosyalar

• ps.png
    ps.png
    8.4 KB · Görüntüleme: 500