Photoshop'ta yetersiz bellek hatası

Bu konuyu okuyanlar

Nen36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Photoshop'ta işlem yapmaya (blending) çalışırken "Katman kilitli olduğu için Yeterli bellek (RAM) olmadığı için" şeklinde hata alıyorum. Bununla ilgili performans ayarlarını açmaya çalışınca da "96-8 arasında bir sayı gerekiyor. En yakın değer kullanıldı." hatasıyla karşılaşıyorum. Cuma gününe Photoshop dosyası olarak final ödevimi vermem gerek ve bu önümü fazlasıyla tıkadı. Ne yapmalıyım?

Reaksiyon puanı
602
Photoshop için ayrılan RAM miktarını artırmayı deneyin. Ancak, Photoshop için ayrılan RAM miktarının çok yüksek (>%85) ayarlanması diğer çalışan uygulamaların performansını etkileyebilir ve sisteminizi istikrarsız yapar.

Bellek, ön bellek, grafik işlemci, ekranlar gibi bilgisayarınızın kaynaklarının en uygun şekilde kullanımını sağlamaya yardımcı olmak için Photoshop tercihler seti (Tercihler > Performans) sağlar. Photoshop'u öncelikli kullanım amacınıza ve genellikle çalıştığınız belge türlerine bağlı olarak, bu ayarların farklı kombinasyonları size uygun olabilir. Tercihler iletişim penceresinin diğer sekmelerinde yer alan Çalışma Diskleri gibi diğer ayarlar da bilgisayarınızın çalışma hızını ve stabilitesini doğrudan etkileyebilir.
Performance-preferences-new.jpg

Nen36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Photoshop için ayrılan RAM miktarını artırmayı deneyin. Ancak, Photoshop için ayrılan RAM miktarının çok yüksek (>%85) ayarlanması diğer çalışan uygulamaların performansını etkileyebilir ve sisteminizi istikrarsız yapar.

Bellek, ön bellek, grafik işlemci, ekranlar gibi bilgisayarınızın kaynaklarının en uygun şekilde kullanımını sağlamaya yardımcı olmak için Photoshop tercihler seti (Tercihler > Performans) sağlar. Photoshop'u öncelikli kullanım amacınıza ve genellikle çalıştığınız belge türlerine bağlı olarak, bu ayarların farklı kombinasyonları size uygun olabilir. Tercihler iletişim penceresinin diğer sekmelerinde yer alan Çalışma Diskleri gibi diğer ayarlar da bilgisayarınızın çalışma hızını ve stabilitesini doğrudan etkileyebilir.
Performance-preferences-new.jpg
İstesem de yapamıyorum, Tercihler menüsünde Performans bölümünü açmaya kalktığım zaman "96-8 arasında bir sayı gerekiyor. En yakın değer kullanıldı." şeklinde hata çıkıyor. Bundan önce MiniTool Partition Wizard yardımıyla D diskinden C'ye diskine 60 GB yer aktarmıştım, sorunun sebebi bu olabilir mi?

yusalmnclr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorunun bi kaç tane sebebi var, öncellikle kullanmakta olduğun sistem çok önemlidir sistemin özellikleri ve adobe sürümleri bir ikinicisi ram miktarı bir diğeride harddisk bu 3 sorundan ötürü hata alabilirsin biraz daha düşük px çalışmaya bak birde uzun süreler kullanıyorsan işlemcini dinlendirmeye bak derim :)

Nen36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Edit > Purge > All deyin alan açılacaktır
Denedim ama olmadı, oyun içinde aldığım görüntüyü düzenledikten sonra kaydederken bile aynı hata çıkıyor.
Bu sorunun bi kaç tane sebebi var, öncellikle kullanmakta olduğun sistem çok önemlidir sistemin özellikleri ve adobe sürümleri bir ikinicisi ram miktarı bir diğeride harddisk bu 3 sorundan ötürü hata alabilirsin biraz daha düşük px çalışmaya bak birde uzun süreler kullanıyorsan işlemcini dinlendirmeye bak derim :)
Önceden yeten RAM (4 GB) şimdi yetmiyor, bu beni sinir etti. Hem 2017 hem de 2018 sürümleriyle denedim kaydederken bellek hatası veriyor.

yusalmnclr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adobe cs 6 yı kullan 4 gb ram'de o versiyonda daha iyi işler yaparsın kardeşim tavsiyemdir.

By_ALi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aşağıda verdiğim linkten dosyayı indir winrar'dan çıkart kayıt defterine ekle Photoshop'a gir Tercihler > Performans sekmesine girdiğine görünen ram miktarı 135 GB olduğunu göreceksin muhtemelen sorunun düzelecektir, bir çeşit Photoshop'u kandırmak oluyor.

Photoshop ram hatası düzeltme

Ram.png

Son mesajlar