PC Reset atıyor ve resetten sonra görüntü gelmiyor.

Bu konuyu okuyanlar

playman01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba benim sorunum çok can sıkıcı ve çözümünü hala bulamadım.

Bilgisayarım çalışırken bi anda reset atıp görüntü vermiyor. Bu sorunu 3 ayda bi yasıyorum neredeyse. Bilgisayarcılara götürdüm fakat sorunsuz calıstıgını söylediler.(Pek güvenemedim). Bilgisayar reset atarken fanlar bi anda hızlanıyor. Ve bilgisayara görüntü gelmiyor sonrasında. Psudan acıp kapatmak durumunda kalıyorum ve biraz beklemem gerekiyor. Fandan gelen ince bi tiz sesi var eğer bilgisayarı calıstırdıgımda o ses geliyorsa görüntü geliyor o ses yoksa görüntü gelmiyor. Artık kafayı yemek üzereyim. Ram, bios pili gibi kendi capımda yapabilecegim deneme yanılma yöntemlerini yaptım. Fakat elimde yedek psu anakart islemci olmadıgı icin digerlerini kontrok edemiyorum. Bilgisayarcılar kontrol etti mi bilmiyorum. Ama sorunsuz calısıyor dendiginde eve getirip taktıgımda 5 dk sonra kapanmıştı.
Voltaj problemi olabilceğini dusunuyorum ama upsimde var etki etmiyor, hatta bugün ups de kırmızı ötmeye basladı baska prize taktım düzeldi. Ve bilgisayarda görüntü yokken mouse klavye ışıkları da gidiyor. Reset atarken mouse arada yanıp sönüyor. Bazen açıldığında mouse ve klavye calısmadığı bile oluyor.

Sistemim şöyle;
Islemci: Amd 10-7860k Radeon R7
Ram: Corsair Vengeance 8Gb(2x4Gb) ddr3 1600 mhz cl9
Anakart: Msi A68HM-E33 V2 D3 1866 MHZ
PSU : High power 500W Aktif güç kaynagı

Videonun ilk 4 saniyesindeki tiz sesi varken görüntü geliyor fakat 4. Saniyeden sonra oldugu gibi fan hızlanıp reset atıyor. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Sorun PSU dan olabilir veya evdeki bütün prizlerde bu olay yaşanıyor mu? Topraklama sisteminde bir sıkıntı olabilir.

playman01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet evdeki bütün prizlerde aynı ve psudan olabilme ihtimalini bende dusunuyorum. Ama bilgisayarcı 1.5 gün calıstı hic bi sıkıntı yok demişti.