PC Dergilerinde Ağustos 2007

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Yaz mevsimi için son sayılarını hazırlayan bilgisayar dergilerinde sular durulmuyor. Yeni sayıların içerikleri ve kapak fotoğrafları ile tüm PC dergileri bu yazıda.

Ağustos ayına ilginç değişimlerle başlayan bilgisayar dergilerinde sular durulmuyor. En çok sevilen bilgisayar dergilerinden PC World'ün bazı editörleri PC Net'e geçerken, Chip'in artık CD vermemesi de dikkatimizden kaçmadı. Olayın, dedikodudan da öte dramatize edilmiş halini buradan okuyabilirsiniz.Tüm bu gelişmelere rağmen okurlarına daha iyi içeriği sunmak için yarışan dergilerin yeni sayılarında bakalım neler var.

PC Magazine

dergi_pcmag_ag.jpg

Sosyal sorumluluk sahibi bilgisayar kullanıcılarının büyük bir keyifle okuyacağı kapak konusu olan Green PC'ye imza atan dergide, çevreci bir bilgisayar sahibi olmak için nelere dikkat edilmesi gerektiği, detaylı olarak açıklamış. Anında mesajlaşma yazılımlarının web üzerinden çalışan servisleri, mutlaka kaydedilmesi gereken en iyi internet siteleri gibi ilginç ve faydalı konular da derginin Ağustos sayısında mevcut.

Donanım bölümündeki test sayısı liderliğini yine kaptırmayan dergide bu ay, orta seviye ekran kartları, 1333 MHz FSB'li işlemciler, DDR2 bellekler ve P35 anakartlar yer alıyor. Testlerin, daha çok deneyimli kullanıcılara hitap etmesi ve başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için karşılaştırmalı testlere bu ay yer verilmemesi de gözümüzden kaçmadı.

Dergi, özel bir kutu içerisinde ulusal işletim sistemimiz Pardus 2007.2 Caracal Caracal'ın kurulum CD'sini de hediye ediyor.

PC Magazine, okurlarına Sinema dergisi hediye etmenin yanı sıra 1 DVD ve 1 CD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: PC Magazine
Fiyatı: 5,9 YTL

PC Net
dergi_pcnet_ag.jpg

Hem yazılım hem de test konusunda tüm sayılarına oranla belki de en beğendiğimiz sayısını bayiilere sunan PC Net'i, erkek okurlarının dergiyi elde taşımasını zorlaştıracak kapak rengi dışında takdir ettiğimizi ve tavsiye ettiğimizi söyleyebiliriz. Derginin kapağında mobil aygıtlar koca koca yazılsa da içerikte çok daha önemli konular bulunuyor ve bu konular, maalesef kapakta yer bulamamışlar.

Derginin donanım testlerinde klavye fare setleri, USB TV alıcıları ve taşınabilir medya oynatıcıları var. Keyifli ve ilginç haberlerin yanı sıra Türkçe yazılımların anlatıldığı sayfaları da tavsiye ediyoruz. Pratik yazılımlar da derginin, başarılı bulduğumuz diğer kısımları arasında yer alıyor.

PC Net, 1 DVD ve 1 CD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: PC Net
Fiyatı: 5,9 YTL

PC World
dergi_pcworld_ag.jpg

Editörlerinin bir kısmını PC Net'e kaptıran PC World, dakikalarca bakıp okuyabileceğimiz bollukta yazı içeren bir kapağa imza atmış. Kapak konusu, "Kablosuz sırlar" olan dergide, modem seçiminden tutun da kablosuz ağların nasıl kırıldığına kadar bazı detaylı bilgiler verilmiş. Daha önce Byte dergisinde yayınlanan mobil yazılımların bir benzeri bu ay PC World'de mevcut. Bununla beraber, download kaynakları ve parola oluşturucu uygulamalar da pratik ve okunmasını tavsiye ettiğimiz içerikler arasında.

Derginin donanım sayfalarında 2 test yer alıyor. DVD'ye ve sabit diske kayıt yapabilen video kameraların yanı sıra, sabit diskli uydu alıcıların karşılaştırmalı testine ulaşabilirsiniz.

PC World, 1 DVD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: PC World
Fiyat: 6,5 YTL

Byte
dergi_byte_ag.jpg

PC World kadar olmasa da editöryal anlamda sıkıntıları bitmeyen Byte, zengin bir içerikle bu ay bayiilerde. Beğenmediğimiz tek yönü, derginin kurumsal ve bizi sıkan haberlerle dolu olması. Bunu dışında pratik uygulamalara ve yazılım incelemelere diyecek söz yok. Oldukça faydalı uygulamalar arasında Virtual Dub ile video düzenleme ve kısa zamanda hazır içerik yönetim sistemleri ile web sitesi yapmak konuları önde geliyor.

Donanım sayfalarında beklenenin üstünde performans segileyen Byte, kulaklıkları, işlemcilerin ısı izolasyonu için kullanılan macunları ve LCD monitörlerin karşılaştırmalı testini ve satın alırken dikkat edilmesi gerekenleri başarılı bir şekilde aktarmış.

Byte, 1 DVD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: Byte
Fiyatı: 6,5 YTL

Chip
dergi_chip_ag.jpg

Web sitesinin ana sayfasında şu sıralar bolca erotik galeriye yer vererek kullanıcılarını şaşırtan dergi, bir diğer şaşkınlığı da her ay verdiği CD'yi bu ay eksiltmesiyle yaşattı. Web'den para kazanmanın yollarını kapağa taşıyan derginin kapak tasarımı da her geçen sayıda bir öncekini aratacak türden. Kapak konusunu yazarken "cebiniz para dolsun" ibaresi de bizi gülümseten bir diğer detay oldu.

Tüm dergiler arasında en az test yapan Chip, MP3 çarlarları mercek altına almış. Yazın kaydettiğiniz fotoğraflarınız üzerinde yapabileceğiniz değişikliklerin ve işletim sisteminizi daha güvenilir yapmanın yöntemlerinin anlatıldığı dergi 3 tam sürüm yazılım veriyor.

PC Magazine'de uzun süredir yer alan otomobil teknolojilerine bu aydan itibaren yer vereceğini duyuran derginin Google kitapçığını tüm bilgisayar kullanıcılarına tavsiye ediyoruz.

Chip, 1 DVD ve 1 kitapçık ile beraber satılıyor.

Bilgi için: Chip
Fiyatı: 6,25 YTL

Satın Aldığınız Dergiyi Yorumlayın

Tüm dergileri satın alarak, kendi değerlendirmemizi yukarıda yayınladık. Dergi yöneticilerinin dikkatle takip ettiği bu sayfada, siz de satın aldığınız dergiyi yorumlayarak, bir sonraki sayıda daha iyi bir dergi ortaya çıkması için üzerinize düşeni yapın.

SDN – http://shiftdelete.net

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Pc Dergisi yerine reklam dergisi almaktan ve okumaktan sıkıldım bu 1 ,
Boş başlık ve puntalarla dergi satmaya çalışan zihniyetten iğrenmekteyim buda 2 ,
Chip dergisini bu yüzden esefle kınıyorum buda 3 .

dahi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ShiftDelete Dergesinide görmek istiyoruz tüm bayilerde,zemin bence bu iş için uygun diğer dergilere taş çıkaracak editörler var ama basım ve dağıtım dağıtım konusunda bu yükün altından kalkılırmı bilemiyorum zor gibi..

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Şimdilik basılı yayın konusuna pek girmek istemiyoruz. En azından PC Magazine gibi bir rakibimiz olmasa fena olmaz :D

Ama daha ileride bazı ilginç teklifleri değerlendirebiliriz neden olmasın.

dahi dedi ki:
ShiftDelete Dergesinide görmek istiyoruz tüm bayilerde,zemin bence bu iş için uygun diğer dergilere taş çıkaracak editörler var ama basım ve dağıtım dağıtım konusunda bu yükün altından kalkılırmı bilemiyorum zor gibi..

dahi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Troy dedi ki:
Şimdilik basılı yayın konusuna pek girmek istemiyoruz. En azından PC Magazine gibi bir rakibimiz olmasa fena olmaz :D

Ama daha ileride bazı ilginç teklifleri değerlendirebiliriz neden olmasın.

dahi dedi ki:

gerci bizim milletin okuma alışkanlıgı yok,şimdiki dergiler şimdilik dvd dağıytıyor ilerde tencere tava da dagıtabilirler gazeteler gibi :D dergi çıksa biz alırız oda şöyle olur güzel bi programın açıklamasını forum veya sitede yaparız sonra download linkinin şifresini dergide veririz :D (toybox'dan ilham aldım :D ilk önce bakkaldan alıyosun sonra içinden çıkan şifreye sitesine girip oyun oynuyosun :p )

açıkcası SDN ekibini tebrik etmek lazım kurulalı 2-2,5 yıl olalı (tam dominan regis 5/11/2005,alexsa sıralamasında dünya 18,689.cı) yapılanma bakımından tam bir marka olma adına yoluna emin adımlarla ilerlemekte,inşallah ölmezde de sağ kalırsak kurumsal bir site olarak teknolojiye yön verenlerden oluruz

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Biliyorum, neredeyse ay sonuna geldik ama ben daha yeni dergi almaya fırsat buldum.
Geçen ay olduğu gibi bu ayda PC Magazine aldım.SDN de işlenen bir kaç konuyu dergidede görmek mümkün. Ekrana bakarak okumak beni yoruyor diyorsanız, yatağınıza uzanıp keyifle okuyabilirsiniz. :)

Dergide özellikle takip ettiğim bir bölüm yok ama tüm teknoloji haberlerini okumaya çalışıyorum.İki aydır dikkatimi çeken birşey de Test&Tekonoloji,başlığı altındaki sıradışı teknolojiler,hakikaten pek bir sıradışı. :)

Ben 2 aydır PC Magazine aldığım için önerebilirim. Tabi ki tercih sizin. ;)

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
emelden dedi ki:
Biliyorum, neredeyse ay sonuna geldik ama ben daha yeni dergi almaya fırsat buldum.
Geçen ay olduğu gibi bu ayda PC Magazine aldım.SDN de işlenen bir kaç konuyu dergidede görmek mümkün. Ekrana bakarak okumak beni yoruyor diyorsanız, yatağınıza uzanıp keyifle okuyabilirsiniz. :)

Dergide özellikle takip ettiğim bir bölüm yok ama tüm teknoloji haberlerini okumaya çalışıyorum.İki aydır dikkatimi çeken birşey de Test&Tekonoloji,başlığı altındaki sıradışı teknolojiler,hakikaten pek bir sıradışı. :)

Ben 2 aydır PC Magazine aldığım için önerebilirim. Tabi ki tercih sizin. ;)
Sen dergileri almak için fırsat bekliyorsun. Bense hergün fırsat buluyorum ama bayiilerde PC Mag bulamıyorum. İzmir Bornova bölgesinde önünden geçtiğim marketlerde falan bulamadım. Hem de üst üste 2 ay dergiyi alamadım. Bu ay İzmir'de değilim ya, Allah bilir bütün bayiilerde vardır... :D

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Madem bu kadar isteklisin,ben sana göndereyim Volkan :)

Bu arada iyi de haber bu demek ki tükeniyor. :)

Çok emek harcıyorlar bunu hak ediyorlar zaten. Dergidede bahsetmişler artıyormuş tirajları.

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bu dergiler cd dvd vermeseler 1 kişi bile almaz bence.Çünkü içleri bomboş özellikle chipte okunacak 1 kelime bile yok ya reklamlar var yada saçma sapan testler tanıtımlar falan.Adamlar performan artırmayla ilgili yazı yazıyolar yazdıklarıda 2gb ram alın şu 4 çekirdekli işlemciyi alın şu ekran kartı çok iyi... sanki biz bunları almayı bilmiyozmu ben 2gb ram alınca bilgisayarın performansının artacağını zaten biliyorum.Bizde programla vs. performans artırılıyor sanıyoruz adamlar dalga geçer gibi donanım yükseltin performansızın artsın diyor.Ben 6,25ytlyi bunu duymak içinmi veriyorum.Verdiği dvd ile cddede işe yarar 1 tane program bulursan öp başına koy.Adamlar 2 demo oyun veriyo onlarda bi türlü çalışmıyor.CDnin dışına süper oyunlar yazıyolar bişey sanıp bakıyosun içinden 10mblik bomberman flash oyunu çıkıyo ama nede süper oyunlar..
Ben verdiğim parayı sadece pc magazine helal ediyorum çünkü sadece o dergi adam gibi konular yazıyor adam gibi programlar oyunlar veriyor...
Ben chipin dergisini 1 saatte okuyup bitiriyorum sonrada hiç açıp bakmıyorum ama pc magazinenin 1 dergisini 2-3 ay okuduğumu hatırlıyorum hatta canım sıkıldıkça yine okuyorum çünkü her zaman okunacak bir yazısı oluyor...Ama chipi okuduktan hemen sonra artık okumamak üzere bi köşeye koyuyorum dvdsini taktığım gibi anında çıkarıyorum içinden aldığım tek şey nerodur boş boş dvdyi doldurmak içiç saçma sapan şeyler koyuyolar.Bu chip öyle bi dvd hazırlıyoki zaten adamlar dvdnin içine siyah beyaz ingilizce zoro retkit filmleri koyuyolar teknoloji dergisiyle zoronun alakası ne bide utanmadan meraklısına zoro filmi diyolar bişey bulamadık dvd dolsun diye koyduk demiyolarda.Koydukları 3 film yüzünden dvdden 1,5 gb gidiyor

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
SDN editörlerini de PC Magazine yazarları arasında görmek beni bu yorumlarınızdan sonra daha da mutlu etti ;)

ultum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Wolker dedi ki:
Pc Dergisi yerine reklam dergisi almaktan ve okumaktan sıkıldım bu 1 ,
Boş başlık ve puntalarla dergi satmaya çalışan zihniyetten iğrenmekteyim buda 2 ,
Chip dergisini bu yüzden esefle kınıyorum buda 3 .
+1

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
pcworld ağustos sayısını aldım.içerik gerçekten güzel.ama dvd nin içinde yeterli programı bulamadım.dvd yi hazırlarken hep acemi bilgisayar kullanıcılarını düşünmüşler.biraz da ileri bilgisayar kullanıcılarını düşünseler güzel olurmuş

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Eylülk sayılarını bekliyoruz.

Şu anda sadece PC Magazine gördüm çıkan dergiler arasında.

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
chip dergisinin eylül sayısı çıkmıştır duyurulur 2 dvd ve 6 test

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
PCnet eylül sayısı çıkmış herzaman ki gibi 1 dvd 1 cd

MakeMeBad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben kendi adıma uzun süredir dergi almıyorum zaten internetten bu tür haberleri yeterince takip ettiğimi düşüyorum dahası bu dergilerdeki reklam olayının da artık suyu çıktı
zaten dergiyi satın almak için bir para ödeniyor dergiyi eve getirdiğinizde her sayfanın arkasında tam sayfa bir reklam olduğunu görüyoruz yani %50 si reklam oluyor
e ben zaten kolayca sahip olabildiğim bir içerik için ve yarısı reklam olan bir yayın için neden bu kadar para vereyimki ? haksızmıyım ...

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Herkes tutturmuş bir ezbere reklamdan almıyorum, reklamlar şöyle reklamlar böyle.
Dergide şikayet,internette reklam çok diye şikayet. Okur açısından bu şekilde...(Belkide haklısınız!)

Gelelim biz reklamcılara;dergiyi bilmiyorum ama gazetede, rakip gazetelerdeki reklam sayısını yakalamadık ve gazete boş dönüyor diye onca laf söyleniyor bizlere.
Okuyucu fazla reklamlardan, yöneticiler ise reklamların azlığından şikayetçi :S

Neden dergiye para vereyim ki diyenlere gelince ayda 6-7 lira dergiye para vermişiz çok mu? nerelere vermiyoruz ki bu parayı :)

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
PCNet ve Chip aldım bu ay.PCNet resmen kurumuş gitmiş yahu.Bir daha almayı düşünmüyorum.Chip ise bu ay zengin içeriği ve en önemlisi Linea incelemesi ile yine beğenimi kazandı.

lb.bingol

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
ben dergi ve cd olarak pc magazine'i çok beğeniyorum ama byte'ın cd'leri biraz daha iyi gibi.

MakeMeBad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
önemli olan verdiğimiz para değil 1 milyon bile olsa önemli değil burda asıl nokta müşterilere olan saygıları
belki bahsettiğin gazeteciler 10 trilyonlarından 1 trilyon kaybederler ama insanların saygısını kazanabilirler birde böyle düşün