Pc de Kelimenin ilk harfini Büyük harf ile başlamak??

Bu konuyu okuyanlar

ESlNTl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
MErhaba Arkadaşlar herkese kolay gelsin benim sizlerden ufak bi isteğim olacak acaba pc de her nerde olursa olsun Kelimlerin her baş harfini buyuk yazmak için ne yapmamız gerekiyor böyle bir program mevcutmu veya nasıl yapılır yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler..(msn,chat,oyun v.s. pc nin her yerinde yapılmasını istediğim bir program veya kod nasıl yapılabilir)

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Böyle bir program duymadım, ama programlama bilgin varsa Windows'a gönderilen
mesajları yakalar ve ascii karakterlerinden tesbit yapar, ilk harfi büyütebilirsin.
Ama bunun için kullandığın tüm programlarının API desteğinin olması gerekiyor.
Anlayacağın zor bir iş. Belki diğer arkadaşların bir bildiği vardır.

speedygs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaş telefonda mesaj yazarken yazılan kelimenin ilk baş harfi otomatik büyük oluyor o şekilde bir ayar olsa demiş bencede öyle bir ayar iyi olurdu microsoft a bunu bildirmek lazım dimi bunu yapsınlar

lorboloji

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bu kadar tembel olmaya ne gerek var ki ... :)

yetkilibiri

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle konu yanlış yerde.
Bunu yaptırabilirsin mümkün.

Biraz programlama biliyorsan
Mantık; keypress bekleticeksin, her space tuşuna basıldığında büyükharf (CapsLock) açılacak ve yine her hangi bir tuşa basıldığında küçük harf yazdırıcaksın.

Benim yaptığım bitane vardı ama tam olarak böyle değil. Onda 2 tane timer vardı, sen zaman belirliyordun o kadar büyük ve küçük yazdırıyordu. Yani sen normal yazıyorsun ortaya şöyle birşey çıkıyor; TaMaM GeLeCeĞim BeN.

istersen verebilirim kaynak kodlarını yardımcı olur...

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Öyle bir özellik office programında var ama windows'un kendisinde böyle olmaz.Yapman gereken SHİFT aynı anda yazılacak kelime bu kadar yani.

ESlNTl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eyvallah saolun arkadaslar konu icinde evet yanlıs biliyorum tesekkurler

ESlNTl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle konu yanlış yerde.
Bunu yaptırabilirsin mümkün.

Biraz programlama biliyorsan
Mantık; keypress bekleticeksin, her space tuşuna basıldığında büyükharf (CapsLock) açılacak ve yine her hangi bir tuşa basıldığında küçük harf yazdırıcaksın.

Benim yaptığım bitane vardı ama tam olarak böyle değil. Onda 2 tane timer vardı, sen zaman belirliyordun o kadar büyük ve küçük yazdırıyordu. Yani sen normal yazıyorsun ortaya şöyle birşey çıkıyor; TaMaM GeLeCeĞim BeN.

istersen verebilirim kaynak kodlarını yardımcı olur...

Evet verebilirsen sevinirim kardeşim aynı zamanda nasıl yapılacağınıda kısaca özetlersen sevinirim teşekkürler..

F-rekans

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
En kolay yolu parmağını shift tuşuna alıştırman... :)

Deneme Deneme Deneme Oldu Galiba... :D