Paylaşımlı ekran kartı

Bu konuyu okuyanlar

ilteris07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Diz Üstü Bilgisayar almak istiyorum.Bazılarında Paylaşımlı ekran kartı ,bazılarında Paylaşımsız ekran kartı yazıyor.Bu ne demek ,hangisini alayım.

flood_77

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
paylaşımsız al ilerde ağlama derim,eğer oyun oynayacaksan hoş oynamasanda hızlı olmasını istiosan ..

suß7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paylasımlı ram üzerinden kendini tamamlayan demek,paylasımsız olan ise direkt normal bi ekran kartıdır.Benim önerim paylasımsız almandır...Yükseltme gibi durumlarda var ortada.

bağlarbaşılı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilteris07 dedi ki:
Arkadaşlar Diz Üstü Bilgisayar almak istiyorum.Bazılarında Paylaşımlı ekran kartı ,bazılarında Paylaşımsız ekran kartı yazıyor.Bu ne demek ,hangisini alayım.
paylaşımlı ekran kartları anakartla üstünde gelir (onboard) ve ramden kullanır.bu durum sistem performansını düşürür haliyle.diğer paylaşımsız olan ekran kartları ise kendi üzerinde çalışmasından dolayı performansın yüksek kalmasını sağlar.fakat alacağın bu notebook hangi amaçlar doğrultusunda alınacaktır.siz derseniz ki sadece
mp3,internet,word ,excel kullanacağım o zaman ekonomik olmasından dolayı tabi ki onboard.ama ben görsel tasarım yapacağım photoshop vb. oyun oynayacağım derseniz de o zaman harici olan yani onboard ekran kartı olmayan notebook tercih etmen gerekmekte.tabi tasarım ve oyun için yüksek özellikte obir notebook a ihtiyaç duyulur.
yanında taşımak değilse amacın masaüstü bir pc de tercihler arasında olabilir.

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Konu dizüstü bilgisayar tavsiyesi başlığı altına taşınmıştır.

maxxdump

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
kesinlikle paylaşımsız olanlardan al ;)