Patlayan telefonlar

Bu konuyu okuyanlar

Hrnkse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Samsung'un çıkarmış olduğu mobil dünyanın en güçlü telefonlarından Galaxy Note 7'nin patlamasıyla bu haberlerde patladı.. önce note 7'yi duyduk sonra I phone 7 'yi de duydum (note 7 kadar çok olmasada duydum) ve en son olarakta İ phone 6 Plus'un patladığı haberini gördüm.. sizce yıllardır akıllı telefon dünyasının önde gelen iki markası (ki bence en iyi 2 markası) nasıl olurda son modellerinde böyle seylerle karşılaşır..

Bence bu bir karalama kampanyası olabilir sonuçta Dünya çapında milyonlara ulaşan Note 7'lerden sadece 34 (net bilmiyorum) tanesi patlamış olması akıllara direkt bu soruyu getirmiştir ''Birileri bunu bilerek mi yaptı?''.. Ayrıcı eğer Note 7'lerde gerçekten böyle bir probem varsa 2 önce çıkmış olan bir I phone 6 plus nasıl patlıyor.. Bunlar markaların acımasız rekabet ortamında birbirlerini karalamak/küçük düşürmek için yapmış olduğu bir şey olabilir mi? cevaplarınızı bekiyorum.. iyi günler SDN Forum kullanıcıları..

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    234.9 KB · Görüntüleme: 416

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Büyük troll ve apple-huawei ortak çalışması. Çünkü tüm telefonlar ya çinde yada abdde patlıyor ne hikmetse. Hiç Almanya veya G.Kore görmedim

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Hocam merhaba.Baya olmadı mı ya 6 plus çıkalı.Şimdi mi tüm telefonlar patlıyor.Bence marka fanlarının yaptığı bir iş.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Patlayan telefonlar genelde hep Sam amcanın mahallede patlıyor. Çeşni olsun diye bi kaç tane de öbür mahallelerde patlatıyor, sonra da malı götürüyor. Gerisi yalan yeğenim. Ha bu arada bugün bir tane "Elma" yine Sam amcagillerde patlamış, galiba madrabazlık biraz fazla ayyuka çıkınca mahallenin namusunu kurtaralım diye de kasıtlı yapmış olabilir. Yani bu konuda 'elma' suçsuz olabilir. Dönen bütün dolaplar para ve menfaat için dünyayı kana bulayan ve asla doymayan vampirgillerden Sam amcada... :)

Hrnkse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
zaten apple ile samsung arasında olsa bence patlayan note 7 sayısı 34 değil 34.000 olurdu :) .. küçük markaların oyunu olabilir :) ..

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Telefon patlamalarının büyük bir bölümü ısıdan kaynaklanır. Tabii bataryaya yada telefona doğrudan darbe de patlama nedenleri arasındadır ki bu bakımdan dışında koruyucu kap olsa dahi dikkat edilmesi gerekir. Yanlış şarj aleti, kablo ve yan sanayi batarya kullanımı nedenler arasındadır. Hızlı şarj özelliği telefonun çok ısınmasına neden oluyor farkındaysanız. Bu özelliği mutlaka kapatın. Tamam, bunlardan bir kaçı dediğiniz gibi olabilir ama hepsi mi ? Ayrıca sadece Samsung'mu patlıyor ? Sadece Apple'mı patlıyor. Bataryalar tehlikelidirler ve bilinçli kullanılmalıdırlar. Sanıyor musunuz ki LG patlamıyor ? Huawei patlamıyor ? Peki bunlar neden haber olmuyor ? Cevap basit. "Pazar payı". Vodafone Smart 6 Ultra patlasa bu haber olmaz çünkü bunu kullananlar azınlıkta, kısaca azınlığı ilgilendiren bir haber. Ama bugün her yerde Samsung ve Apple kullanıcıları geziniyor.

Laptop'lar dan Asus, Dell, Apple, Lenovo gibi sağlam markaların bilgisayarları da patlıyor. Bilgisayarcıya gittiğinizde dikkat edin, orada bir kısmı yanık kasası olan laptop'lar olabilir ve o yanık izleri hep bataryanın yakınlarında olur. Bataryalar yanlış ve dikkatsizce kullanılmasının affı olmayan cihazlardır. Dolayısıyla elektronik cihazda çok ucuza kaçmayın. Ayrıca iPhone 7'nin örneğinde telefon kutuda patladı ancak taşınması ile ilgili bir detay verilmedi. Sanırım anlatabilmişimdir. Ama yine de teknoloji şans işidir. Fabrikadan çıkan aynı modeller bile eşit olmuyor.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Büyük troll ve apple-huawei ortak çalışması. Çünkü tüm telefonlar ya çinde yada abdde patlıyor ne hikmetse. Hiç Almanya veya G.Kore görmedim
Huawei nereden çıktı burada ? :D Ayrıca bu telefonların en ucuz satıldığı yerler buralar. Diğer ülkelerde patlama haberi görmemiş olman haber olmadığı yada hiç patlama olmadığını da göstermez bence.

Dünya nüfusunun yarısı 5 ülkede yaşıyor

Sadece bir teori ama Çin ve ABD'nin nüfusu baya büyük. Özellikle Çin. Dolayısıyla bu durum çin'i bu tür bir olayın yaşanma olasılığının daha fazla olduğu bir ülke yapmaz mı ? Kişiye özel telefonlar, kişiye özel tabletler, kişiye özel bilgisayarlar, daha fazla satış, birden fazla cihaz alanlar... Bence bu durum ihtimalleri yüzde bakımından değiştirecek faktördür.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Patlayan telefonlar genelde hep Sam amcanın mahallede patlıyor. Çeşni olsun diye bi kaç tane de öbür mahallelerde patlatıyor, sonra da malı götürüyor. Gerisi yalan yeğenim. Ha bu arada bugün bir tane "Elma" yine Sam amcagillerde patlamış, galiba madrabazlık biraz fazla ayyuka çıkınca mahallenin namusunu kurtaralım diye de kasıtlı yapmış olabilir. Yani bu konuda 'elma' suçsuz olabilir. Dönen bütün dolaplar para ve menfaat için dünyayı kana bulayan ve asla doymayan vampirgillerden Sam amcada... :)
Alakasız olacak ama siz kaç yaşındasınız

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Huawei nereden çıktı burada ? :D Ayrıca bu telefonların en ucuz satıldığı yerler buralar. Diğer ülkelerde patlama haberi görmemiş olman haber olmadığı yada hiç patlama olmadığını da göstermez bence.

Sadece bir teori ama Çin ve ABD'nin nüfusu baya büyük. Özellikle Çin. Dolayısıyla bu durum çin'i bu tür bir olayın yaşanma olasılığının daha fazla olduğu bir ülke yapmaz mı ? Kişiye özel telefonlar, kişiye özel tabletler, kişiye özel bilgisayarlar, daha fazla satış, birden fazla cihaz alanlar... Bence bu durum ihtimalleri yüzde bakımından değiştirecek faktördür.
Haklısın ama koskoca Avrupa'da kullanan kişiler vardır elbet. Hiç mi denk gelmez yahu:D

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806

ama huawei en çok çimde satılıyor tabi bu note 7 leri patlatcağı anlamına gelmiyor(;

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Haklısın ama koskoca Avrupa'da kullanan kişiler vardır elbet. Hiç mi denk gelmez yahu:D
Belki sadece haber olmamıştır. Yoksa ben çevremde dahil bu tür patlamalar duyuyorum. Her patlama haber olmuyor. Ama misal adamın evi yanıyor, biri yaralanıyor, dava açılıyor, topluluk bir yerde yaşanıyor patlama ve bu haber oluyor. Ama bu patlamaların bir çoğunu duymuyoruz bile.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Alakasız olacak ama siz kaç yaşındasınız

Zor bi soru yav! :)
Avatar resmimden tahmin edebilmeliydin aslında.
Ama yine de ufak bi ipucu vereyim hatırın için yeğen...
Küçük oğlum 28 yaşında! :)
Eh tahminler açık artırmaya sunulabilir. :D

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Avatardakinin siz olduğunuza inanamadım.Maşallah gönlünüz geç sizin

Hrnkse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aklıma yeni bir teori geldi.. acaba note 7'deki üstün özelliklerin su anda kullanilmasini istemeyen birileri olabilir mi.. sonucta iris ve su altinda yazi yazmak küçük bi yenilik degil ..

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Reis sen 18liksin ne ara çocuk oldu 28:D

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Aklıma yeni bir teori geldi.. acaba note 7'deki üstün özelliklerin su anda kullanilmasini istemeyen birileri olabilir mi.. sonucta iris ve su altinda yazi yazmak küçük bi yenilik degil ..
Amaç o diyorum bende. Kıskananlar patlamaya başladı zaten:D

Hrnkse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ve beni en derinden yaralayan haber geldi note 7 satışı durduruldu

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
ve beni en derinden yaralayan haber geldi note 7 satışı durduruldu

Sen yeni duydun herhalde yeğenim, dünden bu yana var olan haber o... Satışların durdurulmasını geç, note7 projesi tamamen durduruldu. Note8'e kadar note5'le yola devam! :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Uçakta anons geçtiler, "Uçuş modu özelliği olan cihazlarınızı uçuş moduna alın yada kapatın, Note 7 cihazı olanların kapatması zorunludur. Yolculuk boyunca Note 7 cihazları açık tutmak yada şarj etmek yasaktır. Cihazınızdan duman yada alev çıkıyor ise derhal kabin ekibine bildirin. İyi uçuşlar dileriz" :D Gerçekten tehlikeli bir cihazmış bu Note 7 ve çok olay olmuş. Uçaklarda kesinlikle kapattırıyorlar.

Hrnkse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sen yeni duydun herhalde yeğenim, dünden bu yana var olan haber o... Satışların durdurulmasını geç, note7 projesi tamamen durduruldu. Note8'e kadar note5'le yola devam! :)
yani bende onu kasttetttim dayı :) .. acaba note 8 çıkar mı çıkarsa normalden daha mı erken tanıtılır?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
yani bende onu kasttetttim dayı :) .. acaba note 8 çıkar mı çıkarsa normalden daha mı erken tanıtılır?

Sanırım note8 ancak seneye Ağustos, Eylül gibi ancak... Daha evvel olmaz gibi düşünüyorum. Samsung ağzı yandı bi kere, bir daha yoğurdu üfleyerek yiyecektir. Gerçi ben note7'lerden umudumu hala kaybetmedim. belki makul bir çözüm bulunup yeniden satışa sunulabilir diye düşünüyorum. Çünkü bu kadar muhteşem bir şaheserin bu kadar kolay harcanmasına kimsenin gönlü razı gelmiyor.

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
Bu sene piyasaya sağlam giren huawei'den bir patlama haberi bile görmedik bütün olay sağlam bir karalama çalışmasından ibaret iki haftadır sırf huawei reklamları oynuyor her yerde de kampanyalar var :) ;)

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Bu sene piyasaya sağlam giren huawei'den bir patlama haberi bile görmedik bütün olay sağlam bir karalama çalışmasından ibaret iki haftadır sırf huawei reklamları oynuyor her yerde de kampanyalar var :) ;)
Aynen olay bu;)

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Samsungun yerinde olsam patlama haberlerine inceleyeceğiz filan deyip. Doğrudan mağdurların zararını karşılardım. Sonuç daha az maliyetli olurdu. Ki benim anladığım samsungta telefonda bi hata bulamadı.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Dediğiniz biraz fazla paranoyakça yaklaşmak değil mi ?

Galaxy Note 7 değişim programı güncellendi - ShiftDelete.Net

Samsung bunun sorumluluğunu alıyor, kendileri suçlarını kabul ediyor. Ötesi var mı ? Kabul edelim, Samsung sattığı malın sayısını ne sattığından, kaliteden daha çok dikkat eden bir marka. Eğer kusurlu bir model ürettiyse şaşırmam çünkü şirketler bugünlerde bataryaları çok zorluyorlar. Özellikle samsung 10dk'da full şarj özelliği geliştirmeye falan kalkmıştı. Günümüz bataryaları buna hazır değil. Muhtemelen bunu göz ardı edip kusurlu bir model ürettiler.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Seyyah Amca desek kuser misiniz ?

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
Dediğiniz biraz fazla paranoyakça yaklaşmak değil mi ?

Galaxy Note 7 değişim programı güncellendi - ShiftDelete.Net

Samsung bunun sorumluluğunu alıyor, kendileri suçlarını kabul ediyor. Ötesi var mı ? Kabul edelim, Samsung sattığı malın sayısını ne sattığından, kaliteden daha çok dikkat eden bir marka. Eğer kusurlu bir model ürettiyse şaşırmam çünkü şirketler bugünlerde bataryaları çok zorluyorlar. Özellikle samsung 10dk'da full şarj özelliği geliştirmeye falan kalkmıştı. Günümüz bataryaları buna hazır değil. Muhtemelen bunu göz ardı edip kusurlu bir model ürettiler.
Evet hafiften öyle oldu :D samsung'a suç atmıyorum ama o işi yanlış anlamışsınız :) hatta arkasındayım taktire şayan bir duruş sergilediler :)