Parmak okuyucumu kaldırdım şifremide unuttum..!

Bu konuyu okuyanlar

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar hp laptopumda parmak okuyucu vardı ilk aldığımdan beri onu kullanıyordum.Yanlşlkla onu iptal ettim.Şifremide kullanmaya kullanmaya unuttum yardımcı olabilrmisiniz ne yapabilirim?

maydemir34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadasım;
1.yol;cdrooma live erd cd si ile boot et ve unlock özelliği ile şifreyi kaldırablirsin(live cd erd istersen senin için upload edip link verebilirim

2.yol;kullanıcı şifresi istenilen konumda ctrl+alt+delte tusuna aynı anda bas
kullanıcı adı ve parola isteyecektir
kullanıcı adına administrator yaz parola kısmını bos bırakarak enter a bas
admine şifre atanmamıs ise oturum acılacaktır
acılan oturumda bılgısayarıma sag tıkla ve yonet secenegıne gel
acılan pencerede kullanıcı ve gruplara tıkla
sonra kullandıgın kullanıcı ismine sag tıkla ve şifre değiştir

kolay gelsin insaallah anlatabilmişimdir

aeakdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar bole bir konuya guvenlik sebebiyle cevap verilmemesi gerektigini dusunuyorum. konuyu acan arkadas yanlis anlamasin ona bir suclamam yok ama dusundugum ve ima ettigim sey bir gun onunda basina gelebilir.

Vendetta_

Müdavim
Reaksiyon puanı
75
arkadaslar bole bir konuya guvenlik sebebiyle cevap verilmemesi gerektigini dusunuyorum. konuyu acan arkadas yanlis anlamasin ona bir suclamam yok ama dusundugum ve ima ettigim sey bir gun onunda basina gelebilir.
aynenn katılıyorum
bence birazcık çelişki var
bir insan pc ye koyduğu şifreyi nasıl unutur benim sabittir win xp de olsa aynıdır forumda olsa aynıdır oyunda olsa aynıdır (not önemli yerlerde aynı şifreyi kullanırım ki unutmam)
ayrıca yanlışlıkla parmak okuyucuyu kaldırıp nasıl bilgisayarı yeniden başlatıyosun insan yaptığının farkına varır

not. inş yalan söylüyosundur vede karşındaki insan yönetici parolası atamıştır, işte o zaman suratının halini görmek isterdim

ayrıca madem böyle bir hata yaptın ve internete gecenin 1n de dahii girebiliyosun neden linux dağıtımlarını kurup önemli dosyaları
kurtarıp format atmadın? linux dağıtımını kurmak 15 dk, dosyaları c den d ye ya da cd ye atmak 15dk formatın süresi (orijinal ve çizik vs yoksa)15-20 dk en fazla 1 saate eski haline getirirdin pc yi

yazım iğneleyicidir k.bakma çünkü 55 mesajlı bir üyeye güvenmem heleki tanımıyosam. bu kadarda çelişkili olaylar bir arada bulununca...

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
maydemir34 hocam bilgi için teşekkürler.o dediğin dosyayıda upload edersen sevinirim.

aeakdemir ve Vendetta_ hocam doğru söylüyorsunuz görmediğim bilmediğim şeye bende inanmam.Ama bilgisayarı ilk alırken parolayı koydum ve 5-6 aya yakın parmak okuyucuyla grdim ve yanlışlada sağ alt köşeden msn'yi kapatırken gittim parmak okuyuyucu kapattım ve tekrar giriş yaptığımda benden tekrar parolamı istedi yeni parmak okuyucu tamamlamam için.

ayrıca madem böyle bir hata yaptın ve internete gecenin 1n de dahii girebiliyosun neden linux dağıtımlarını kurup önemli dosyaları
kurtarıp format atmadın? linux dağıtımını kurmak 15 dk, dosyaları c den d ye ya da cd ye atmak 15dk formatın süresi (orijinal ve çizik vs yoksa)15-20 dk en fazla 1 saate eski haline getirirdin pc yi

buradada dediğiniz herhalde gerekli dosyalarını kurtar sonra format at.anladığım kadarıyla.neler denedim neler olmadı.bi program kurarken bile parola istiyor.hp öyle bi sistem kurmuşki bilgisayarda hiç bi değişiklik yapamıyosun.hp'nin teknik servisine gönderdim onlarda parayla yaparız falan dediler.şimdi sorunu kendim çözmek istiyorum.eğer olmadı zaten kadıköyde yazıcıoğlu iş hanı var orada hard diskimi kurtarıcam

Vendetta_

Müdavim
Reaksiyon puanı
75
bak bilgisayarı açamıyorum diyosun sonra bilgisayara bişi yüklerken bile parola istiyo diyosun k.bakma ama sana güvenim git gide sıfırlanıyo
parolayı bilmeden nasıl bilgisayarı açıp bişiler kaydediyosun ve internete giriyosun

2. bilgisayar var diyosan, benim dediğim yöntemi yapabilirsin.

2. bilgisayara linux dağıtımlarından birini kurarsın (örnek mint univarsal türkçe dil değistiyle 700mblık bişi 1mbps bağlantıda 2,5 saatte iner)

ordan cd ye düzgün bi şekilde bootable yaparak atarsın

ordan ana bilgisayarına yüklersin

şimdi olmaz deme, olur çünkü bu parolayı sanırım kullanıcı girişi kısmında soruyo bios da olsa hayyattaaaa açamazsın

bu işletim sistemi yüklemede bios dan sonraki ekranda gerçekleşiyo yani parola sorma şansı %5 (neden bu kadar küçük bir ihtimal çünkü belki formata karşı korumalıdır vs.)

linux u kurduktan sonrada her şey kolay ne parola sorar ne bişi

bu benim dediğim dolambaçlı yoldur çünkü arkadaşın dediği birinci yöntem bilgi hırsızlarının işine gelir ben buna karşıyım

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
benim bildiğim kadarı ile parmak izini kendi flashı içine atıyor kaldırılıp ,slinmiyor
:confused1: çünkü bende de hp notebook var ben parmak izini kaldırıp halletmiştim :)

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
benim bildiğim kadarı ile parmak izini kendi flashı içine atıyor kaldırılıp ,slinmiyor
:confused1: çünkü bende de hp notebook var ben parmak izini kaldırıp halletmiştim :)

işte maalesef ben kaldırdım nasıl yaptırsam :S