Parmak izi okuyucular

Bu konuyu okuyanlar

Neretva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Parmak izi okuyucular gerçekten güvenli mi? Bir sitede Iphone dışındaki telefonlarda güvenlik sağlanamadığını ve parmak izlerinin başkaları tarafından kopyalanabileceğine dair bi yazı okumuştum. Doğru olabilir mi?

akifsekers8+

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Her bir halt beklenir bunlardan. Çünkü hepsi yabancı güvenilmez bu gevurlara

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Olabilir, güvenemediğim için :p

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Yani şöyle bir durum var eğer sadece telefonunla yüksek meblağlara ulaşabiliyorsan banka hesapları vs gibi sadece touch id ise evet sorun teşkil edebilir ama normal kullanımda sorun olacak bir durum yok. Ona bakarsan 4 basamaklı şifrenin kırılması daha basittir bence.

onuron

Asistan
Reaksiyon puanı
22
sanırım sorduğun benim parmak izime ulaşabilirler mi ? eğer sorun buysa evet ulaşabilirler. Ama sadece burada değil hastaneye gittiğinde parmak izini alıyor bakıyorlar ya orda çalınma ihtimali daha yüksek iphone daha güvenli evet ama %100 değil tabi

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Parmak izinin çalınması mevzusuna ihtiyaç duyacaklarını sanmıyorum zaten 52 milyon kişinin kimlik bilgileri çalınmıştı yapacaklarsa onlarla yaparlar. Milyonlarca liran varsa 2-3 faktörlü güvenlik sağlayabilirsin ya da ıslak imza vs ama diğer durumda uğraşacaklarını pek düşünmüyorum :)