Parası ve itibarı olmayan meslekler

Bu konuyu okuyanlar

İsyankar97

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Manav
Bekçi
Güvenlik
Çöpçü
Kasiyer
Tezgahtar
Satış danışmanı
Hademe
Çayçı
Bakkal
Müşteri temsilcisi

Düşünsenize kız istemeye gidiyorsun, işinizi soruyorlar efenim ben satış danışmanıyım çok ezikçe değil mi ? Birde gögusunuzu gererek ben doktorum veya savcıyım demek var

Son düzenleme:

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Bana bakkalcılık iyi bir meslek gibi geliyor. Çağrı merkezi işini de ekleme yapabiliriz.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Şimdik baktığımızda listene manav ve bakkalın kendi dükkanı var gözüküyor çalışan olsalardı tezgahtar olurlardı adamın kendi dükkanı var daha ne olsun

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
İtibarı
Manav
Bekçi
Güvenlik
Çöpçü
Kasiyer
Tezgahtar
Satış danışmanı
Hademe
Çayçı
Bakkal
Müşteri temsilcisi

Düşünsenize kız istemeye gidiyorsun, işinizi soruyorlar efenim ben satış danışmanıyım çok ezikçe değil mi ? Birde gögusunuzu gererek ben doktorum veya savcıyım demek var
Ezik meslek yoktur, kendini o duruma dusmeye izin veren insa vardır.
İnsanlarin kişiligini itibar ve mevki ile ölçmek ne denli doğru olabilir ki?
Makamla itibar kazanan değil, olduğu makama itibar kazandiran adam; adamdır.
Kizini istemeye gelenin, edebine, adabına, kişiliğine, karakterine bakmak gerek degilmidir öncelikle?

Kişiliğini makamdan alanlar, makamdan sonra kişiliksiz kalirlar..

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Manav
Bekçi
Güvenlik
Çöpçü
Kasiyer
Tezgahtar
Satış danışmanı
Hademe
Çayçı
Bakkal
Müşteri temsilcisi

Konu dışı bile olsa oldukça gereksiz bir konu. Siz böyle düşünüyor olmazın bu mesleklerin önemini düşürmez. Dünya'da insanlar ortalama 60-65 yıl yaşıyor ve ne yazık ki eşit şartlarda yaşayamıyor. Kimisi ilk nefesini bile almadan ki bizle aynı haklara sahip olması gerekirken yaşamadan hayatını kaybediyor. Kimisi ise akıl almaz bir hastalık ile hayatını yaşıyor ve o şekilde yaşamak durumunda kalıyor. Eğer kız istemeye gidecek kadar şanslıysak öncelikle buna şükretmeliyiz. Ne iş yaptığın veya yıllık kazancın ile değil o kazancın ile hayattan nasıl bir keyif aldığın ve çevrene neler kattığın daha önemli. Konuyu daha felsefi noktaya getirebilirim ama gerek yok sonuç olarak meslek sadece para kazanma aracıdır önemli olan sonrasıdır ;)