Papağan almadan önce bilinmesi gereken ilk kural!

Bu konuyu okuyanlar

bahadirmert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Selam öncelikle bu konuyu 5 başlık altında inceleyeceğiz. Bu ilk altın kuralımız. Eğer 5 kuralı okumayıp kısa kes diyorsan bir video hazırladım YouTube kanalıma koydum. Onu da bu metnin altına ekliyorum. İyi forumlar SDN ailesi..

Papağan almadan önce bilmeniz gereken en önemli şey -1. KURAL- evinize dağınık ve pasaklı bir ev arkadaşı aldığınızdır. Papağanlar iç güdülerinden dolayı yemek yerken ortalığa yemek kalıntılarını dökerler. Papağanlar doğal ortamlarında geniş yerlerde yaşadıklarından dolayı bu durum gözlenir. Bu durum kendi doğalarında çok önemlidir. Yerde yaşayan canlılar papağanların kalıntıları olan bu yiyeceklerden beslenirler. Örneğin bir papağana fındık verirseniz muhtemelen fındığın sadece yarısını midesine indirebilecektir diğer yarısını yere dökmüş şekilde bulmanız muhtemeldir. Papağanlar etraflarını dağıtsalar da kendi kişisel bakımlarına çok önem gösterirler. Her gün düzenli olarak tüylerini tararlar ve yağlarlar ( bu işlemi sizin yapmanıza gerek yok papağanın kendisine özgü bir özelliğidir ve bunu kendisi yapar) bu işlemi yaparken de küçük ve beslenmemiş tüyler etrafa fazla şekilde dökülecektir. Özellikle bazı papağan türlerinde bu ufak tüy dökümü fazladır. Sizin için evin dağılması ve evi dağınıklıktan kurtarmak büyük sorun ise papağan alamdan önce iki kere düşünmeniz gerekir.
Screenshot_20190426-201655.png
Bu demek değildir ki papağan aldığınızda bütün ev dağınık olacak hayır papağan yaşadığı yeri dağıtacaktır. Fakat bana göre bir hayvanı bir kafesin içine hapsetmekten kötü bir şey yoktur. Tabi ki salın evde gezsin demiyorum dışarıya çıkması gerektiğini de belirtmek istiyorum. Dışarıya çıktığında bir ördek gibi sizi takip edecektir ve etrafındaki şeyleri yıkabilir ve ufak tüylerini yürüdüğü uçtuğu yerlerde bırakabilir. Unutmamalıyız dağınıklık papağanın doğasıdır..

İlgili Videom:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada ekteki papağan resmi kendi papağanım Abidin.