P20 Lite VS Honor 8x VS Xiaomi Mı 8 Lite

Bu konuyu okuyanlar

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Honorplay al. Mi8 lite bunlar arasında en iyisi ama honorplay varken yüzüne bakılmaz. Neden dersen hp'nin ön kamera iyi, batarya çok iyi, işlemci kirin 970, ufs sürücü var bunlar üst seviye sadece arka kamera biraz kötü ama gündüz ışığında iyi çekiyor gece ise diyaframdan dolayı biraz üzer zaten ön kamera iyi ise yeter böyle bir cihaz derim.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Aynen meizu x8 alın stoklara girmiş cihaz bende onu öneririm bayağıdır yoktu bu cihaz o yüzden önermedim ben yeni haberim oldu.

Kerem Turmuş

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Aynen meizu x8 alın stoklara girmiş cihaz bende onu öneririm bayağıdır yoktu bu cihaz o yüzden önermedim ben yeni haberim oldu.
Peki şimdi mı 8 Lite mı yoksa meizu 8x mı yoksa honorplay mı bide 2000 tl lik ne telefonu önerirsiniz

engineer35

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Arkadaşlar sizce hangisi

Bütçeniz 1900 TLye kadar sanırım.

P20 lite , Honor 8x'i eleyin.

Mi 8 Lite N11 de sevgililer günü kuponu (66TL) 1535 TLye geliyor. Bu fiyata tek geçilecek cihazdır.
1900 TLye Meizu X8 güzel bir seçim.

Meizu X8 modeli Mi 8 Lite'a göre daha iyi işlemciye sahip.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Meizu x8 yada oyun performansı için honorplay play daha iyi gibi sizin kullanım şekliniz nasıl?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bütçeniz 1900 TLye kadar sanırım.

P20 lite , Honor 8x'i eleyin.

Mi 8 Lite N11 de sevgililer günü kuponu (66TL) 1535 TLye geliyor. Bu fiyata tek geçilecek cihazdır.
1900 TLye Meizu X8 güzel bir seçim.

Meizu X8 modeli Mi 8 Lite'a göre daha iyi işlemciye sahip.

Öteki yerde baktım mi8 lite şebeke çekimi sorunlu diyenlerde vardı aslında gm9 pro'da efsane fiyat veriyor 1700 altı oldu.

engineer35

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Öteki yerde baktım mi8 lite şebeke çekimi sorunlu diyenlerde vardı aslında gm9 pro'da efsane fiyat veriyor 1700 altı oldu.
Gm 9 Pro da iyimiş. Fiyat güzel.

Mi 8 lite'a kamera yazılımı güncellemesi geldi, çekim sorununu duymamıştım.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
@Kerem Turmuş önceliklerin nedir hocam.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Gm 9 Pro da iyimiş. Fiyat güzel.

Mi 8 lite'a kamera yazılımı güncellemesi geldi, çekim sorununu duymamıştım.

Sarılı sitede çekim'in sık sık kesildiği deniyordu hatta bir yorumda redmi note6pro alsam diye yazanlar vardı artık ne kadar ciddi sorun bilmiyorum.

Son düzenleme:

Kerem Turmuş

Asistan
Reaksiyon puanı
10

Sarılı sitede çekim'in sık sık kesildiği deniyordu hatta bir yorumda redmi note6pro alsam diye yazanlar vardı artık ne kadar ciddi sorun bilmiyorum.
Yani kullanma amaçlarım oyun kamera falan 2000 TL lik bütçe var en fazla 2100 olabilir siz bana kesin olarak ne oneriyorsunuz

Ben mesela bunlardan honor play i alsam o benim hem oyun için hem de kamera olsun normal gündelik kullanimim için işimi görür mü ve honor play i alsam işte 8x i niye almadım yada p 20 Lite i niye almadım diye pişman olur muyum aslında ben arkadaşım için soruyorum o alacak 2000-2100 arası parası var hani oyun oynar kendisi sonra fotoğraf çekinir yani ne önerirsiniz geçende P20 lite alçak demişti sonra honor 8x e geçti şimdide mi8 Lite alçam dedi sizde ne alsin

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Arkadaş hangisini daha sık yapıyor?

Daha sık fotoğraf çekiyorsa honor 8x(fiyatına göre çok iyi kamera,düşük performans)

Daha sık oyun oynuyorsa honor play(çok iyi performans,düşük kamera)

İkisi de iyi olsun diyorsan meizu x8(kamera ve performansta iyi ama çok iyi değil. Kamerası honor 8x’in bir tık gerisinde,performansı ise honor play’in bir tık gerisinde)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
1 honorplay
2 meizu x8
3 gm9 pro
Honor 8x salla çöp, p20 salla çöp.
1 Neden (honorplay); Arka kamera çok önemli değil ise honorplay çünkü ön kamerası iş görüyor. Arka kamerayıda ayarını yaptımı iyi iş çıkartıyor. Gecede çok iyi fotoğraf beklemesin zaten cihazın diğer özellikleri çok iyi.
Eksi yanı honorplay'de çok düşük yüzdede olsa touch delay kronik sorunu var ve düzeltmeyi mart'a erteledi huawei/honor
2 Neden; Meizu x8 hem kamera hem performans kesinlikle arkadaşını memnun eder hemde çok bu cihazda sd710 var cpu amiral seviye 10nm. ve üst düzey ekran teknolojisi var cof teknolojisi incell touch. Gpu olarak s7 ayarında ki bu gpuda çok iyi oyun oynatır.Flyme os arayüzü çok başarılı.
Eksi yönü; meizu google güncellemesi vermiyor flyme veriyor ama verebilme ihtimalide var ama cihaz sorunsuz ve çok iyi.
3 Neden (gm9 pro); arka kamerası efsane fiyat 1700 ve altı tr garantili bir cihaz ve android one programına dahil ki bu cihaz meizu x8 aksine güncellemeye boğar ;) ön kamera yine memnun eder eski gm'ler kadar sorunlu değil sd660 rakipleri olan üstteki 2 cihazdan geride ama buda arkadaşını oyun ve diğer yönlerden memnun eder. Ekranı amoled ve pek çok özelliği var ekranın, çentik yok.
Eksi; gm geçmişi kötü, nette bir yorumda gördüm gm9pro telefon şarj olurken bir cihaz yamulmuş pil şişmesi filan denmiş yazan kişiye ve servis ilgilenmemiş deniyordu ama bu her cihazda oluyor tek tük kronik sorunu yok. Üstte belirttiğim gibi işlemci hem geride hem 14nm daha eski bir teknoloji ile üretildi. Ayrıca cihaz çok sade kamera dahil hiç bir ayar yok, halbuki saf android dahi olsa kamera ile uğraşmaları gerekirdi.

Gelelim benim görüşüme /1 honorplay, /2 meizu x8 /3 gm9 pro bu benim seçimim kendinizde seçebilin diye üstte bir dünya neden ve eksi yazdım. Hepside pil yönünden memnun eder. :)

Son düzenleme:

Kerem Turmuş

Asistan
Reaksiyon puanı
10
1 honorplay
2 meizu x8
3 gm9 pro
Honor 8x salla çöp, p20 salla çöp.
1 Neden (honorplay); Arka kamera çok önemli değil ise honorplay çünkü ön kamerası iş görüyor. Arka kamerayıda ayarını yaptımı iyi iş çıkartıyor. Gecede çok iyi fotoğraf beklemesin zaten cihazın diğer özellikleri çok iyi.
Eksi yanı honorplay'de çok düşük yüzdede olsa touch delay kronik sorunu var ve düzeltmeyi mart'a erteledi huawei/honor
2 Neden; Meizu x8 hem kamera hem performans kesinlikle arkadaşını memnun eder hemde çok bu cihazda sd710 var cpu amiral seviye 10nm. ve üst düzey ekran teknolojisi var cof teknolojisi incell touch. Gpu olarak s7 ayarında ki bu gpuda çok iyi oyun oynatır.Flyme os arayüzü çok başarılı.
Eksi yönü; meizu google güncellemesi vermiyor flyme veriyor ama verebilme ihtimalide var ama cihaz sorunsuz ve çok iyi.
3 Neden (gm9 pro); arka kamerası efsane fiyat 1700 ve altı tr garantili bir cihaz ve android one programına dahil ki bu cihaz meizu x8 aksine güncellemeye boğar ;) ön kamera yine memnun eder eski gm'ler kadar sorunlu değil sd660 rakipleri olan üstteki 2 cihazdan geride ama buda arkadaşını oyun ve diğer yönlerden memnun eder. Ekranı amoled ve pek çok özelliği var ekranın, çentik yok.
Eksi; gm geçmişi kötü, nette bir yorumda gördüm gm9pro telefon şarj olurken bir cihaz yamulmuş pil şişmesi filan denmiş yazan kişiye ve servis ilgilenmemiş deniyordu ama bu her cihazda oluyor tek tük kronik sorunu yok. Üstte belirttiğim gibi işlemci hem geride hem 14nm daha eski bir teknoloji ile üretildi. Ayrıca cihaz çok sade kamera dahil hiç bir ayar yok, halbuki saf android dahi olsa kamera ile uğraşmaları gerekirdi.

Gelelim benim görüşüme /1 honorplay, /2 meizu x8 /3 gm9 pro bu benim seçimim kendinizde seçebilin diye üstte bir dünya neden ve eksi yazdım. Hepside pil yönünden memnun eder. :)
Gerçekten çok teşekkür ederim arkadaşım her ikisinide yapıyor ve ben ona senin yazdığın bu yorumları açıklayacağım inşallah güzel seçim yapar ayrıca ben Zonguldak'ta oturuyorum gm nin servisi çarşıda verdiğim gibi ilgileniyorlar oraya 2 tane telefon verdim 2 side sarz sıkıntısından gayette rahat tamir ettiler sıkıntı cikarmadilar bide ben kendime pocophone f1 almayı düşünüyorum o sizce nasıl

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357
Meizu X8 çünkü Snapdragon 710 platformu var. Ekran kasa oranı oldukça çok yüksek ve yakışır bir fhd+ ekran çözünürlüğü var.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Pocophone gayet güzel bir cihazdır. Oyun oynuyorsan çok iyi bir seçim.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Meizu X8 işini fazlasıyla görecektir.