Özel Hastanelere Çok Para Ödemeyin! İşte Fiyatlar

Bu konuyu okuyanlar

umiteker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Sağlık her şeyden çok daha önemlidir. Sadece şu an için değil; bir dakika sonrasında bile ne olacağını kestiremediğimiz için, kendimizi bu anlamda olacak olan her şeye hazırlamalı ve bu şekilde hareket etmeliyiz. Kimi zaman devlet hastanelerden sıra beklemektense, direkt olarak özel hastaneden randevu alıyoruz. Elbette bu durumda çok daha avantajlı oluyor. Hem görülen muamele hem de anında kontrol sağlanması avantajlı oluyor. Pekala bu durumda 2019 özel hastane tedavi ve muayene ücretleri nelerdir bilmemiz gerekiyor.

Fiyatlar : 2019 Özel Hastane Tedavi ve Muayene Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Reaksiyon puanı
142
Özel hastaneleri iyi sanmayın. Devlet hastanelerinin doktorları çok daha iyi, kaliteli.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Özel hastaneleri iyi sanmayın. Devlet hastanelerinin doktorları çok daha iyi, kaliteli.

İş yerimden dolayı özel sağlık sigortam var uzun zamandır devlet hastanesine gitmemiştim. Yeğenimin rahatsızlanmasından dolayı devlet hastanesine gittim kız kardeşim ile birlikte aman Allah'ım yok böyle bir kalabalık. İstanbul da kanuni hastanesiydi. Millet koridorda sıra olmuş koridorlar ağzına kadar dolu, asansörler, merdivenler kısaca her yer dolu AVM gibi. O kadar bunaldım ki anlatamam Allah herkese sabır versin kimse hastaneye düşmesin inşallah.

Uzun zamandır devlet hastanesine gitmediğimden hakikaten bazı şeylerin değiştiğini düşünmüştüm ancak maalesef değişen pek bir şey yok gibi. Doktor kıçını bile kaldırıp hastamıza bakmadı asistan doktor kontrol etti o masasında oturuyordu.

Reaksiyon puanı
142
Kesinlikle buna katılıyorum; yalnız ben özel hastanelere güvenmekte zorlanıyorum. Doktordan doktora fark var, sonuçta devlet tarafından eğitilip isteyen özel hastane açıyor. Artık ne kadar oldu bilmiyorum. Yani bir seneyi bulmamıştır. Arkadaş Ordu'da yaşıyor. Sanırım sağ bacağında damar tıkanması oluyor. Özel bir hastaneye gidiyor, ameliyat da Anjiyo yaparken damara zarar veriyorlar, yani damarı zedeliyorlar. Sanırım 1 ay ibnisinada yaptıktan sonra zedelenen damarı alıp yapay damar takıyorlar. Ben devlet hastanesinde çalışıyorum. İnan ki hastanenin içine girmek bile insanı hasta ediyor. Sıra beklemek, temizlik, tuvalet temizliği gibi baksan, inanın ki hastanenin içine girilecek gibi değil. Özelleştirme yaptık diye millete yalan söyleyip milletle dalga geçmekten başka bir şey değil. Biz bile çalıştığımız hastanede sıra bekliyoruz. Millet mecbur geliyor millet mecbur çalışıyor sırf ekmek parası. Ne çalışanların, ne hastaların ne de hastanelerin durumları iyileştirildi. Neyse ki bizim hastane ile işimiz yok. Biz yönetimde çalışıyoruz. Şimdi şehir hastaneleri yapıldı. Artık oralar nasıl bilmiyorum. Özellikle sağlıkta torpille atamalar ön planda. Lise mezunu ya da yıllar önce üniversite bitirmiş birisi torpille sözleşme ayağıyla gelip müdür yardımcısı ve müdür oluyor. Üstelik hiçbir sınavı puanı ve ataması yok bu kişilerin. Okumamış kişiler, okumuş kişilere emir veriyor.
@Constantin87

Son düzenleme:

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Kesinlikle buna katılıyorum; yalnız ben özel hastanelere güvenmekte zorlanıyorum. Ben devlet hastanesinde çalışıyorum. İnan ki hastanenin içine girmek bile insanı hasta ediyor. Sıra beklemek, temizlik, tuvalet temizliği gibi baksan, inanın ki hastanenin içine girilecek gibi değil. Özelleştirme yaptık diye millete yalan söyleyip milletle dalga geçmekten başka bir şey değil. Biz bile çalıştığımız hastanede sıra bekliyoruz. Millet mecbur geliyor millet mecbur çalışıyor sırf ekmek parası. Ne çalışanların, ne hastaların ne de hastanelerin durumları iyileştirildi. Neyse ki bizim hastane ile işimiz yok. Biz yönetimde çalışıyoruz. Şimdi şehir hastaneleri yapıldı. Artık oralar nasıl bilmiyorum. Özellikle sağlıkta torpille atamalar ön planda. Lise mezunu ya da yıllar önce üniversite bitirmiş birisi torpille sözleşme ayağıyla gelip müdür yardımcısı ve müdür oluyor. Üstelik hiçbir sınavı puanı ve ataması yok bu kişilerin. Okumamış kişiler, okumuş kişilere emir veriyor.

Özel sektörde olur bu okumamışların okumuşlara yönetici olması, aslında okumuşluk değil de iş bilmeyenlerin diyelim. Ama devlette liyakat denen bir kavram vardı bu tamamen yok oldu. Eskiden bunu yapacak olanak yoktu şimdi olanak var ancak yapacak donanımlı insan yok varsa da ilgili kurumlarda yönetici değil maalesef.

Reaksiyon puanı
142
@Constantin87 kesinlikle sağlık tamamen torpil. Sınavsız, sualsiz sözleşme ayağıyla müdür ve müdür yardımcısı yapıyorlar. Bir de şu duruma bak birisi diyelim 30 yıl çalışmış emekli olacak. Ona diyorlar ki: "Sen emekli olma, seni müdür yardımcı yapalım." 1 gün sonra müdür yardımcısı.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Özel hastaneler ne kadar kesip biçersem o kadar para kazanırım derdinde,
Devlet hastanelerinde bir hastaya düşen muayene süresi en fazla birkaç dakika.
İki ucu boyalı değnek. Allah düşürmesin.

remaz3442

Asistan
Reaksiyon puanı
51
geçen gittim sgk anlaşmalı diye ekstra para almak için yırttılar kendılerını lanet olsun dedim yaptırdım.

Reaksiyon puanı
142
Kan testimin sonucu bu konuda olduğum küçük bir opereyi belirttim.
13-15 sene önce ayağıma platin (artık platin mi çelik mi ne bilmiyorum. 90 gram bir şey.) takıldı. Son 2 seneye yakındır çıkmaya başladı. Artık ayakkabı giyerken, yürürken acıdan ilerlemekte zorlanmaya başladım. Neyse beni opere eden doktorun (prof olur) özel muayenesini aradım. Çünkü devlet hastanelerinde çalışmıyor, özelde çalışıyor. 400 tl muayene parası varmış. Çalıştığım hastaneden doçent bir doktora gözüktüm. 1 hafta sonra yatış verdi. Öğle saati gibi yattım. Yattıktan 1 saat gibi sonra ameliyata girdim. İkindi saati gibi çıktım. Sadece platinin olduğu kısmı uyuşturdular. Opere 5 dk gibi sürdü. 14 gün de istirahat raporu verdi. Rapor bitip iş yerinde odama geldikten birkaç gün sonra doktorum bir işini halletmek için geldi. Ayağımı sordu, ayak topuk kısmını açtırıp dokundu. Sorun, sıkıntı yok. Tüm bunlar için 1 KURUŞ BİLE HARCAMADIM.
Şimdi özele bakalım. 400 tl muayene + özel hastaneye yatış parası + tahlillerin parası + ameliyat paras vs. derken 1500 + 2000 tl gibi bulabilirdi.