Oyunlarda Kasma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Mesela Fortnite oynarken FPS'im 60'ken aniden 15-20'lere düşüyor. 15-20 sn hatta 30 sn boyunca FPS böyle kalıyor. Bazen FPS 60'dan 25'lere düşüyor ve hep öyle kalıyor. Oyunu yeniden başlatmam gerekiyor. Bu sorun sadece Fortnite'ta değil diğer oyunlarda da oluyor ama genellikle Fortnite oynadığım için böyle bir örnek verdim. Bunu nasıl önleyeceğim?

3 kez servise gonderdim laptopu hiçbir sorunu yok diyorlar. Oyunlarda çok sıkıntı yaratıyor ne yapabilirim?

Kullandığım PC: HP 15-BS107NT CORE İ5 8250U 1.6GHZ-8GB-1TB-15.6"-2GB-W10 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar (Vatan PC'den aldım)

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Sıcaklık kontrolü yaptınızmı..

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hayır nasıl yapçam bilmiyorum ama pc yi elleyince genelde o kadarda sıcak olmuyo yani gayet normal oluyo ve nasıl olcebilirim?

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
1 kişi bile cevap verse keşke :(

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
İşlemci sıcaklığını core temp ekran kartı sıcaklığınıda msi afterburner ile kontrol edebilirsin programları açtıktan sonra oyuna gir biraz oyna sonra sıcaklıklara bak bakalım ısınıyormu..

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
tamamdır deniyeceğim bilgileri aktarırım size

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
anlamadığım şekilde dediğiniz programları indirince sorun aniden duzeldi teşekkurler

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ve gene olmaya başladı maalesef ne yapıcağım ben ?

BRAGA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
öncelikle sistemin kötü gibi. oyunlar genelde ekran kartını dibine kadar kullandığı için ekran kartının biti ve hafızası önemli. ekran kartına 2gb yazmışsın ama bit daha önemli, bunu bi kenara bırakalım fortinite , pubg gibi oyunların çoğunda optimizasyon sorunları var. fps düşmesinin sebepleri net hızı ve pc hızına bağlıdır. düşük sistemlerde IObit Game Booster işe yarayabilir. ya da arka planda çalışan programlar veya anti virüs programını kapatmanı tavsiye ederim.

Son mesajlar