oyunlarda fps düşüşleri

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
40
dostum eğer amd ayarlarını hiç yapmadıysan veya eski sürüm silip yeni sürüm yüklediysen (yaptığın ayarlarda gider) grafik kartı ayarlarını yap derim sana.Çoğu ayar yapmadığın takdirde kalite modunda çalışır.Bunları perfonmansa çekmen gerek. internetten amd fps ayarları yazarkan bir çok video cıkacak karsına .

---- Mesajlar birleştirildi ----

amd de nasıl nvidia denetim masası kullanıcam :D
nvida kullanıyorsun sandım 4 5 farklı konuya cevap yetiştirince karışıyor modeller :D dediğim gibi amd grafik ayarlını yap performansa göre ayaralacaksın hepsını kaliteye göre değil.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
40
bak dostum bizim verdiğimiz çözümler denenmiş çözümlerdir. Sen bir yeri atladığın zaman günlerce bulamayız sorunu.Verilen herşeyi yaptığın halde olmadı diyorsan. Ozaman Geriye DDU ile driveri pc yi güvenli modda açıp tamamen silip yeniden yüklemek kaldı.korkulacak bişey yok driver dediğin şey program gibi düşün silince geri yüklenemez değil yani.Sildikten sonra güncel driveri kuracaksın.DDU ile sil diyoruz sana çünkü eskisinden artık dosya kaldığında yenisi ile çakışmalar oluyor.

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
tamamdır sağolun tekrar geri aynı durumu yaşarsam deniyeceğim

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Screenshot_197.png
Screenshot_198.png
programı açarken bole hatalar aldım

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hocam o overclock için ama
1.58 ghz de kaldı ve gene daha az aralıklarla olsada oluyo aynı şey ama bu sefer 40-50 lere düşüyo yine bi gelişme var hem daha az oluyo hem 40-50 leredüşüyo

1.58 ghz de kaldı ve gene daha az aralıklarla olsada oluyo aynı şey ama bu sefer 40-50 lere düşüyo
Yine boş cevaplar verilmiş harikaaa!!! AL güzel kardeşim çözüm için video cektim arkadaşların dediği hiçbirşeyi yapma.
Bilgisayarın ısınmasının sebebi işlemcinin kendini zorlamasıdır. Ne kadar yüksek Ghz de çalışırsa okadar fazla ısınır. Ve son Ghz e ulaştığı zaman bilgisayar zarar görmesin diye işlemci kendi hızını düşürür. Bu yüzden oyunlarda fps düşer ve takılma olur.Bunu önlemenin TEK YOLU : işlemci hızını sabitlemektir.Pil ayarlarından da yapabilirsiniz ama genelde orda tam ayarı tutturamazsınız. Thorottle STOP programını yükleyin.Disable turbo +set multiplier+Speedstep seçeneklerini işaretleyin.Normal durumda Set multiplierde sizin max. işlemci hızınız olur. Bunu düşürün. Mesela benimki max 2.50ghz yani 25 yazıyor orda. Ben bunu 23 yapım ve tik koydum. Bu sayede işlemci hızım asla 2.3ghz i geçmiyor. Pc 90 decereden 75 dereceye sabitlendi. 45 Fps 120 fps sabit oldu. Denemedim hiçbirşeyi paylasmam güvenin ve uygulayın.VİDEOLU ANLATIMDA EKLEDİM:Daha az göster

Benim attığım videokini yap eğer olmazsa adresini ver laptop göndeyim sana okadar eminim.Arkadaşların dediği tek doğru şey ekran kartı yeni sürücü kurmadan önce eski sürücüyü tamamen kaldırman.bunun içinde program şart değil sürücüyü yüklerken custom özel ayarlardan temiz kurulumu seçersen eskisini kaldırırp kurar.Fps düşmesinin ekran kartı ile alakası yok. Eğer fps alamasaydın bu ekran kartı ile alakalı olurdu.Sen de fps aldığın halde düşüyor bunu sebebi işlemci hızı. videoyu izle
EKLEDİM:
işe yaramadı 1.58 e düştü ilk programı açınca ghz 24 e alıorum çıkmıyo ekran aynı bu şekil.
Screenshot_199.png

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
1.58 ghz de kaldı ve gene daha az aralıklarla olsada oluyo aynı şey ama bu sefer 40-50 lere düşüyo yine bi gelişme var hem daha az oluyo hem 40-50 leredüşüyo

1.58 ghz de kaldı ve gene daha az aralıklarla olsada oluyo aynı şey ama bu sefer 40-50 lere düşüyo

işe yaramadı 1.58 e düştü ilk programı açınca ghz 24 e alıorum çıkmıyo ekran aynı bu şekil.Ekli dosyayı görüntüle 42310
Ben hala Mekanik diskten dolayı olduğunu düşünmekteyim.

bumblebee8

Asistan
Reaksiyon puanı
35

işe yaramadı 1.58 e düştü ilk programı açınca ghz 24 e alıorum çıkmıyo ekran aynı bu şekil.Ekli dosyayı görüntüle 42310
Daha önce böyle bir şey yapmadım ama arkadaşın videosuna biraz dikkatli bakarsan zaten 24 yapınca 2,4 sabit olacak demiyor. Yük binince 2,4 olacak. Yük binmeyince neye ihtiyacı varsa o olacak.

Reaksiyon puanı
40
dostum öncelikle yaptığın ayarda oluşan max sıcaklık kaçonu yaz buraya programda sağ tarafta gösterir. 2. ve önemli olan bir durumda bütün oyunlarda oyunu oynarke fps sabitlemesi yapman gerekir aynı işlemci hızı gibi. Mesela lol mü oynuyorsun 120 ye sabitle fpsi mesela.Eger sınırsız kareyi seçersin işlemcini yine cok yorar en yüksek kareleri almaya çalışır.Buna gerek yok 60 ve üstünde zaten akıcı bir oyun oynarsın. Kesinlikle sınırsız yapmayın hiçbir oyunda.Daima orta değer bir fps e sabit olsun düşüşlerin azaldığını farkedeceksiniz.

dostum setmultiplier seçeneğini 17 yap tik koy disable turboya tik koy birde öyle dene.sonuçları yaz. Bu arada dostum laflarım hiç dinlenmiyor onu anladım suanda pc inde oyun açık değil ama 60 derece bir sıcaklığın var bu normal değil benim 41 derece oyun oynarken 78 oluyor maximum.Eğer senin sorunun sıcaklıktan kaynaklanmıyorsa bende bişey bilmiyorum. Oyunlarda en az 85 oluyordur o sıcaklık bu yüzden sana oyunda fps düştükden sonra programda yazan max. sıcaklığı atmana öneriyorum hep beraber görelim sıcaklık yüzünden olduğunu ve sonra programı sana uygun sıcaklığa ayarlayım ama yinede bu yeterli olmayacak.çünkü pc nin normal sıcaklıgı fazla.Termal macun ve fan temizliği yapmadıysanız uzun zamandır bi 15-20 derece fark etttirir bu sayede benim geçen hafta 15 derece düşürdüğüm gibi düşürebilirisinz.

Son düzenleme:

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
abi cidden yani varya artık eskiden csgo yu 200-250 fos le oynayan pc unturned gibi çok kötü pc lerde bile oynanan oyunda 30-35 fps ve arkada en kotusunden bi oyun açık olsa bile discord ve opera tarayıcı bile kasıyor. Az once bilgisayara yumruk atıyıdum sinirlendim kapadım. bunuda telefonumdan yazıyorum.
kaç kez aldığım yere gittim kullanıcı hatası ditolar pc yi ilk aldığım günden beri oluyo dedim gene aynısını diyolar