Oyunlarda aşırı kasma Ve bilgisayar kapanması Acer aspire 5742g

Bu konuyu okuyanlar

Ledreaqur

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar hiçbir forumda bulamadığım şikayetlerimi sizler sayesinde inşallah bulurum yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler

1. Knight online Cs 1.6 cs go gibi dandik oyunlarda bile leptop'um kasıyor

2. Mesela Knight oynarken tarayıcımdan film açınca leptop kapanıyor pat diye Tarayıcım yandex

3.Cs go oynarken adam kımıldamıyo resmen bilgisayarda sessiz patlama olacak gibi çok kasıyor ve 10dk sonra pc pat kapanıyor

leptop'um masaüstü bilgisayarıma göre 4 kat daha iyi

ama masaüstü bilgisayarımda bu problemler yok 0 kasma

ondada şuan başlat düğmesine basınca evin şartelini attırıyor

Leptobumun özellikleri aşağıdaki resimde bulabilirsiniz

neden böle yapıyor ve masaüstünü başlatınca neden şartel atar?

bu arada online oyunlarda 9mbt internet ile bağlanıyorum

Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin

PMn3a6.png
7v7mQl.png

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bilgisayarınız ısınıyor mu ? Isınmadan dolayı kapanıyor büyük ihtimalle. Fan bakımını mutlaka yapın.

Ledreaqur

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarınız ısınıyor mu ? Isınmadan dolayı kapanıyor büyük ihtimalle. Fan bakımını mutlaka yapın.
ısınması normal Güçlü bir fanım var sıcaklık olmadan kapanıyor ve normalde kaldırması gereken oyunlarda kasıyor?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
ısınması normal Güçlü bir fanım var sıcaklık olmadan kapanıyor ve normalde kaldırması gereken oyunlarda kasıyor?
Sicaklik degerlerini yukte ve bosta aida64 yazilimi ile kontrol et. Bilgisayarının adaptöründe sorun olabilir başka bir adaptörle dene. Bilgisayarının pilini çıkar öyle dene. Anakartında da sıkıntı olabilir. Sen en iyisi güvendiğin bir teknik servisten destek al, şuan kapalı bir kutudan tahmin yürütmek çok zor.

Ledreaqur

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Sicaklik degerlerini yukte ve bosta aida64 yazilimi ile kontrol et. Bilgisayarının adaptöründe sorun olabilir başka bir adaptörle dene. Bilgisayarının pilini çıkar öyle dene. Anakartında da sıkıntı olabilir. Sen en iyisi güvendiğin bir teknik servisten destek al, şuan kapalı bir kutudan tahmin yürütmek çok zor.

Hocam yeni birşey buldum sanki aşağıya resme koydum ayrılmış video belleği diyor bu düşük değilmi? bunu nasıl yükseltirim birde çift ekran kartı var gibi gözüküyor?
Adsız3.png

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
5742 ,TK 85 serilerinin fanları ızgaraları kısa sürede tozlanıyor. İşlemcin tjmax 100 dereceye ulaşınca kapanıyor olabilir. Benzer sorunla bende karşılaştım.