Oyunlarda Anlık Takılma & Düşük Fps

Bu konuyu okuyanlar

lApRaNaXl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar dün 144hz bir monitör aldım, dedim yeni monitör aldım pc'yide formatlayım gereksiz çok şey var dedim önceki kullandığım format isosuyla formatladım güzelde driverleri felan kurdum, steam'dan oyunları yedeklemiştim tekrar kurdum ve oyuna girdim (gta5) oyunda anlık böyle takılmalar meydana geldiğini fark ettim , cs girdim 299 fps'de sabit oynarken 150-200 fps'lere kadar düştüğünü gördüm problem hakkında fikir verebilecekler varmıdır eceba ?

Ssd ve hd olmak üzere 2 tane depolama alanım var , ssd'ye de oyun kurup denedim aynı problem mevcut..

Denediğim yöntemler;
-Eski nvidia sürücülerini kurdum olmadı
-Tekrar formatladım
-Ekran artı ayarlarıyla oynadım
-Eski monitörümü bağladım 144hz'den dolayımı diye aynı problem devam

Donanımım:

i5-7600k , b150 mortar artic , gaming x 1060 6gb , 120gb hyperx ssd 1tb hd

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hangi işletim sistemini kullanıyorsun? Önceki ISO dosyasını nereden edinmiştin?

lApRaNaXl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hangi işletim sistemini kullanıyorsun? Önceki ISO dosyasını nereden edinmiştin?

Windows 7 ultimate 64 bit, ismini vermem doğru olmaz belki sitenin sistem paylaşılan bir site, 2 seneye yakındır her formatta bunu kurarım çok temiz ve stabil olduğunu düşünüyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu bilgisayara Windows 10 gider benden demesi. Hem artık Windows 10 için Microsoft kendi orijinal ISO dosyası veriyor. Ayrıca 50 TL ye de CD key satılıyor onu alıp orijinal yapabilirsin. Windows 7 birazcık eskide kaldı özellikle böyle yeni sistemler için. Hazır SSD de varken Windows 10 yap bence.

lApRaNaXl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bu bilgisayara Windows 10 gider benden demesi. Hem artık Windows 10 için Microsoft kendi orijinal ISO dosyası veriyor. Ayrıca 50 TL ye de CD key satılıyor onu alıp orijinal yapabilirsin. Windows 7 birazcık eskide kaldı özellikle böyle yeni sistemler için. Hazır SSD de varken Windows 10 yap bence.

Oynadığım eski tabanlı bir oyun var windows 7 ile 10 arası 70-80 fps farkediyor 7'de çoğu oyunda daha çok performans alıyorum, sebepsizce bu formattan sonra bir sıkıntı çöktü pcye :( 10 bende kullanmak istiyorum lisansımda var fakat değeler 7'ye mecbur kılıyor..

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Oynadığım eski tabanlı bir oyun var windows 7 ile 10 arası 70-80 fps farkediyor 7'de çoğu oyunda daha çok performans alıyorum, sebepsizce bu formattan sonra bir sıkıntı çöktü pcye :( 10 bende kullanmak istiyorum lisansımda var fakat değeler 7'ye mecbur kılıyor..
Bende 7 kullanıyorum ve gayet memnunum. Hatta ve hat ta Windows 10 kurulu bir bilgisayarım vardı. Windows 10'u rahatçqa kaldırmasına rağmen açılış çok uzun sürüyordu. Ayrıca disk kullanımı sorunu vardı. Cihaza XP yükledim yağ gibi akıyor şu an. 30 FPS aldığım lolden 100FPS almaya başladım.

lApRaNaXl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Chipseti kurdum biraz daha iyileşti fakat hala tam çözüm olmadı..

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Kanka iyi düşün formatlamadan önce fps arttıracak uygulama dosya vs. yüklemiş miydin? Ayrıca tüm disklere önceki haliyle aynı buyüklüğü mu atadın yani eskiden C ve D kaçar GB idi ve şimdi kaçar Gb? Ve her parçanin sürümünü güncelledin mi? Anlık takılmalar diyince aklıma 2 şey geldi, ram ve hdd bence bu ikisini güzelce temizle

lApRaNaXl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Kanka iyi düşün formatlamadan önce fps arttıracak uygulama dosya vs. yüklemiş miydin? Ayrıca tüm disklere önceki haliyle aynı buyüklüğü mu atadın yani eskiden C ve D kaçar GB idi ve şimdi kaçar Gb? Ve her parçanin sürümünü güncelledin mi? Anlık takılmalar diyince aklıma 2 şey geldi, ram ve hdd bence bu ikisini güzelce temizle

Hiç gerek duymadımki böyle birşeye bütün oyunları zaten rahatlıkla oynuyordum, anlamadığım nokta bu bu pcye 2-3 kere format attım hepsinde aynı şekil kurulum vs. ama bu sefer güme gitti muhtemeden başka bir iso indirip ilerleyen süreçte kasayıda temizleyip tekrar format atıcam gibi gözüküyor.

Son mesajlar