Oyunda Anlık Takılmalar ve Donmalar

Bu konuyu okuyanlar

asdasdas111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba acer f5 572g 65MA dizüstü pc kullanıyorum bilgisayarım
i5 6200U 2.3 ghz
NVİDİA geforce 940m 4 gb
8gb ddr3 ram
1 tb hdd

Leauge of legends oynuyorum ve oyun arasıra anlık olarak bir an gidip geri geliyor bazen oyuncu kayıyor bazen bi an donuyor tekrar oyun eski kaldığı yerden devam ediyor.
ve gerçekten artık rahatsız etmeye başladı bilgisayarı temizlettim yetmedi format attım olmadı virüsle alakası yok aldığımdan beri böyle ve bir arkadaşım oyundan 120den fazla ve sabit fps alırken benim ki 114ü geçmiyor ve hiç sabit değil 80 ila 114 arası değişiyor ki arkadaşımın bilgisayarıyla tüm özellikleri aynı ama onun ekran kartı 2 gb ekran kartı sürücüsü güncel intelde dahil olmak üzere

yardımlarınız için teşekkürler.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba,
Driverları Nvidia'nın sitesinden indirip yükleyin. Bios güncel mi kontrol edin. Bir de bilgisayarınızın sıcaklık değerlerini kontrol edin.

asdasdas111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ndiviadan guncel driverleri indirdim. Biosun ne oldugunu bilmiyorum onu nasil guncelliyecegim ?

asdasdas111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam tesekkur ederim eve gidince biosu guncelleyip sicakligi kontrol edicem. Bir tane bilgisayardan anlayan arkadasim hardiskte gec okuma anlik okuyamama gibi birseyden bahsetmisti onun hakkinda bilginiz varmi ?

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Hocam tesekkur ederim eve gidince biosu guncelleyip sicakligi kontrol edicem. Bir tane bilgisayardan anlayan arkadasim hardiskte gec okuma anlik okuyamama gibi birseyden bahsetmisti onun hakkinda bilginiz varmi ?
Bu durum droplara ve FPS düşüşlerine yol açmaz. :)

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Arkadaşlar merhaba acer f5 572g 65MA dizüstü pc kullanıyorum bilgisayarım
i5 6200U 2.3 ghz
NVİDİA geforce 940m 4 gb
8gb ddr3 ram
1 tb hdd

Leauge of legends oynuyorum ve oyun arasıra anlık olarak bir an gidip geri geliyor bazen oyuncu kayıyor bazen bi an donuyor tekrar oyun eski kaldığı yerden devam ediyor.
ve gerçekten artık rahatsız etmeye başladı bilgisayarı temizlettim yetmedi format attım olmadı virüsle alakası yok aldığımdan beri böyle ve bir arkadaşım oyundan 120den fazla ve sabit fps alırken benim ki 114ü geçmiyor ve hiç sabit değil 80 ila 114 arası değişiyor ki arkadaşımın bilgisayarıyla tüm özellikleri aynı ama onun ekran kartı 2 gb ekran kartı sürücüsü güncel intelde dahil olmak üzere

yardımlarınız için teşekkürler.
Anlık donmalar şu sıralar benim de başıma geliyor.Eskiden bu kadar yoktu.Sunucu problemleriyle alakalı bir durum oyunu kablo ile oynarsan bir nevi azaltmış olursun.FPS sabitleme de ayarlar kısmında var.Önce yukarda sağda çark simgesine tıklayıp Genel > Tasarruf modunu aç sonra oyun içindeyken Ayarlar > Görüntü > Gelişmiş kısmından "Karakter Ana Hatları" seçeneğini kaldır.Tik olmasın yani.Hallettikten sonra biraz altta "Kare Hızı Limiti" var Limitsizden 120 veya 144'e getir.Sıkıntı devam ediyorsa bir önceki ekran kartı sürücüsünü indir sonra çözünürlüğü kısarak tekrar dene.

asdasdas111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam biosu güncelledim dediğiniz gibi tasarruf modu oyun onarma yaptım ve ne kadar performansa etki eden şey varsa kaldırdım fakat hala oyunda anlık gitmeler oluyor ve artık bazen 2 saniyeyi buluyor.