Oyun yapmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

mixaylo1

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Mobil veya masaüstü hangisi kolaysa oyun yapmak istiyorum. Konsepti belirledim bunun için ne yapmam gerekiyor?

mixaylo1

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Ekleme: standoff 2 - csgo tarzı oyun yapmak istiyorum

Spekulatius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun yapmak kolay bi iş deil. Unreal engine 4 programıyla yapılabilir.Ama söylediğim gibi kolay bir şey değil...

mixaylo1

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Oyun yapmak kolay bi iş deil. Unreal engine 4 programıyla yapılabilir.Ama söylediğim gibi kolay bir şey değil...
Şimdilik pc olmadığı için struckt indirdim telefona oradan başladık nesneler hazır kod da istemiyor. Oyun ismi önerisi var mı? Battlefield 1-5 gibi oyun.

Spekulatius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdilik pc olmadığı için struckt indirdim telefona oradan başladık nesneler hazır kod da istemiyor. Oyun ismi önerisi var mı? Battlefield 1-5 gibi oyun.
Battlefield gibi yapma kendi hikayeni kur kendin yarat.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Şimdi, oyun yapımı için kullanılan motorların ve yazılımların var olduğunu biliyoruz. Bir yandan yine piyasada bunun free (ücretsiz) alternatiflerinin de olduğunu biliyoruz... Ücretsiz motorların, bu işe merakı olan uğraşan kişileri pek mutlu etmediğini de söylemek gerekir o halde. Yani özet geçecek olursak bu oyun yapımı konusu basit gibi görünse de aslında pek öyle değil. Şu an mevcut, başarılı oyunlara göz gezdirdiğimiz zaman orijinal engine düzenleri ve yardımıyla sentezlendiğini görürüz. Yani açıkça bu tür şeyler için bir kadro, takım ve en önemlisi sermaye gerekir, yüksek bilgi gerektirir. Bunların heves kırıcı söylemler olarak algılanmasını istemem fakat gerçekler değişmiyor.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Tek başına sağlam birşey çıkarmak zor, ekip lazım. Hem oyunun kodlarıyla hem grafiğiyle hem sesleriyle hem arayüz tasarımları vs. daha birçok şeyle uğraşmak gerek. Görev dağılımı lazım, bir kişi bunların hepsinde tek başına profesyonel olamaz bence

patr10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
90lar 2000ler tarzı oyun yapabilirsin bu hem sabır ister hemde çok zaman alır
bu işin en kolayı minecraft benzeri modellerle yapmak ya da alıntı modellerle
orta okul zamanları blender ı kullanırdım ve grafiklerden en önemlisi yaratıcı fikirdir