Oyun oynarken hafif takılma hissi

Bu konuyu okuyanlar

Lucifer21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle forumda acemiyim doğru yeremi konu açıyorum bilemiyorum. Yanlış açıyorsam kusura bakmayın. Ben uzun zamandır bir iphone kullanıcısıyım en son iphone 6s plus kullandım ve şimdi yeni aldığım one plus 5'e geçiş yaptım.

Öncelikle belirtmeliyimki inanılmaz bir cihaz. Menü geçişleri , açılışı ve oyun performansı mükemmel. Zaten grafik testleri ve oyun karşılaştırması yaptığımda benim eski cihazım olan 6s plusı rahat harcıyor.

Fakat uzun süredir oynadığım march of empires isimli bir oyun var. İphone da da oynuyordum bu cihazda oynuyorum. Ama bana iphone da oynadığım hissiyatı vermiyor. Oyun nedense androidde o kadar akıcı değil. fps 30 dan yukarı çıkmıyor oyunda, daha fazla animasyon ve efek olan oyunlarda 45 50 leri görürken bu oyunda 30 dan yukarı çıkamadım. Ben yaşadığım durumu fps ye yükleyerek şuan bu sorunu çözmeye çalışıyorum fakat başarılı olamadım. Cihazı rootlayıp GLtools ile denedim. Çeşitli uygulamalar denedim ama olmuyor. Bu oyunda 6s plusımdaki akıcılığı yakalamam için bir çözüm var mı ? Bilgisi olan deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle forumda acemiyim doğru yeremi konu açıyorum bilemiyorum. Yanlış açıyorsam kusura bakmayın. Ben uzun zamandır bir iphone kullanıcısıyım en son iphone 6s plus kullandım ve şimdi yeni aldığım one plus 5'e geçiş yaptım.

Öncelikle belirtmeliyimki inanılmaz bir cihaz. Menü geçişleri , açılışı ve oyun performansı mükemmel. Zaten grafik testleri ve oyun karşılaştırması yaptığımda benim eski cihazım olan 6s plusı rahat harcıyor.

Fakat uzun süredir oynadığım march of empires isimli bir oyun var. İphone da da oynuyordum bu cihazda oynuyorum. Ama bana iphone da oynadığım hissiyatı vermiyor. Oyun nedense androidde o kadar akıcı değil. fps 30 dan yukarı çıkmıyor oyunda, daha fazla animasyon ve efek olan oyunlarda 45 50 leri görürken bu oyunda 30 dan yukarı çıkamadım. Ben yaşadığım durumu fps ye yükleyerek şuan bu sorunu çözmeye çalışıyorum fakat başarılı olamadım. Cihazı rootlayıp GLtools ile denedim. Çeşitli uygulamalar denedim ama olmuyor. Bu oyunda 6s plusımdaki akıcılığı yakalamam için bir çözüm var mı ? Bilgisi olan deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum.
Şunu açık bir şekilde ifade etmem gerekir ki Sd835, 6s ten çok daha üstündür.
Androidde bazı oyunlar vardır mesela düzgün optimize olmamıştır o yüzden oyunun akıcılığı düşük olabilir. Bu oyunun sorunudur. Güncelleme ile düzeltilebilir bişey.
Ben Sd820 ile bile 1 yıldır sıfır sorun yaşadım performans noktasında öyle düşün yani.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
%99 Optimize sorunudur çünkü androidde 200 çeşit telefon varken IOS da 5 10 tane cihaza optimizasyon yapmak çok daha kolaydır. %1 ise jelly effect mi ne vardı belki sana takılıyormuş hissi verebilir.

Lucifer21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
%99 Optimize sorunudur çünkü androidde 200 çeşit telefon varken IOS da 5 10 tane cihaza optimizasyon yapmak çok daha kolaydır. %1 ise jelly effect mi ne vardı belki sana takılıyormuş hissi verebilir.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. dediğiniz gibi Optimize sorunu olabilir. Ama oyun geliştiricisi gameloft ve android için şuan 19. güncellemeyi çıkardılar. Güncelleme ile çözebilseler heralde çözerlerdi. 2 Cihazı yan yana koyduğunuzda oyun akışını bariz anlıyorsunuz. (Sadece bu oyunda gözlemledim ) bariz bir tepkime hızı sorunu var bence. Çok teşekkür ederim tekrar.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Optimizasyon sorunu var oyunlarda dert etme onu bazı iyi oyunların yok

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Bence optimizasyon ile alakalı.Bu arada oyunun grafikleri falan nasıl bilmiyorum bir arkadaşının başka bir cihazıyla dene bakalım.Büyük ihtimalle ondada takılacaktır ama takılmıyorsa sorun jelly ile ilgili 0labilir.

Son mesajlar